نقد شورا نقد رمان تندیس غرور و وروجک شیطون | Raha / توسط شورای نقد

• نویسنده موضوع F.K
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 6
  • بازدیدها 1,132
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

F.K

نویسنده انجمن + مدیر بازنشسته
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
30/3/17
ارسالی‌ها
550
پسندها
5,459
امتیازها
21,973
مدال‌ها
16
سطح
12

• نویسنده موضوع
IMG_20170720_154813.jpg

به نام خدا​

نقد رمان تندیس غرور و وروجک شیطون توسط شورای انجمن یک رمان:

نویسنده توجه داشته باشد که منتقد با توجه به اصول نقد کرده است و پای نظر شخصی و... نگذارد.
دو روز صبر کنید تا تمامی نقد ها در صفحه قرار گیرید.
بعد از اتمام نقد، شما باید با توجه به نکات رمان خود را ویرایش کنید.
اگر مشکلی بود در خصوصی به من تذکر دهید و از بحث و جدل بپرهیزید.
رمان شما اخر ماه دوباره بررسی و به تقسیمات جدید رمان، دسته بندی میشود.
موفق باشید:)

شورای نقد یک رمان

امضا : F.K

Melissa

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
31/3/17
ارسالی‌ها
81
پسندها
2,673
امتیازها
16,473
مدال‌ها
9
سطح
11

سلام خسته نباشید
اسم رمان:
اسم رمان شما تا حدودی تکراری هستش تندیس غرور میشه اینطور تحلیل کرد تندیس که معنی مجسمه میده و غرور که منظور خود شیفتگی رو میرسونه پس در کل منظور از این اسم شخصیتی مغرور که قراره محور اصلی داستان باشه روایت بشه یا ممکنه منظور از این اسم شخصیتی که پارمیس از یه نفر برای خودش تو ذهنش ساخته رو منعکس کنه در کل اسم خوبی هست اما میتونید دنبال یه اسم بهتری باشید.
ژانر:
ژانر رمان عاشقانه،طنز و غمگین هستش ژانر عاشقانه در داستان هنوز به لازم دیده نشده از اونجایی که اوایل داستان هست پس نظری ندارم اما کم کم اشاره هایی به این ژانر در داستان شده ژانر طنز کمی بهتر در رمان نمایان شده اما خیلی ضعیف و سطحی هستش ژانر غمگین که هنوز وارد داستان نشده در کل هنوز ژانر های انتخابی داستان...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر

فائزه کاکاحاجی

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
31/3/17
ارسالی‌ها
125
پسندها
1,959
امتیازها
11,563
مدال‌ها
9
سطح
8

"به نام خدای بخشنده ی فوق مهربان"

با سلام و خسته نباشید

اسم رمان:

(تندیس غرور و وروجک شیطون)جدای از اسم طولانی که انتخاب کردید ،باید بگم جز اسم های مخاطب پسند نیست،برای اسم رمان از شخصیت کاراکتر ها استفاده کنید ولی نه مبنای اصلی انتخاب اسم قرار بدید،برای جذابیت رمانتون سعی کنید همیشه از اسم ترجیحا کوتاه وپر معنی که ایده ی رمان رو در بر داشته باشه انتخا کنید،پس اسم رمان لطفا ویرایش بشه.

خلاصه:

گفتید که دختری شیطون و پسری مغرور داریم که قطعا بین اونها کل کل هم هست، اینها همه توی اسم رمان هم مشخصه،احتمالا یه ازدواج اجباری هم داریم،که اخرش ختم میشه به عشق،ایده ی رمان باید جوری توی خلاصه بیاد که نه داستان رو لو بده نه گنگ باشه که هیچی معلوم نباشه،باید جذاب باشه تا خواننده رو مشتاق خوندن...

آخرین ویرایش توسط مدیر
امضا : فائزه کاکاحاجی

Shaparak

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
31/3/17
ارسالی‌ها
320
پسندها
2,117
امتیازها
12,213
مدال‌ها
5
سطح
6

سلام

نام رمان: تندیس غرور و وروجک شیطون

نویسنده: Raha

شروع نقد

#نام رمان:

در نظر اول این نام بسیار تکراری و خالی از هرگونه ایجاد تهییج در مخاطب جهت دنبال کردن رمان است. نام بسیار طولانی و نسبتا لو دهنده داستان است. انچه در ذهن مخاطب شکل خواهد گرفت رمنس یه مرد مغرور و یه دخترک زبان دراز خواهد بود که مطلوب نوشتن رمان نیست چرا که اصل غافلگیری را برهم می زند. توصیه می شود نویسنده به جایگزینی آن اقدام نماید.

#ژانر رمان:

از آنجا که داستان هنوز پیشرفت آنچنانی نداشته است نقد کردن آن در باب ژانر چندان منطقی نخواهد بود. لذا در نقد چندان به آن نخواهم پرداخت. صرفا گریزی میزنم به ژانر طنز که نسبتا در اویل رمان به ان پرداخته شده است. نویسنده سعی کرده است با دیالوگ ها و مختصر کردن کلامت،...

آخرین ویرایش توسط مدیر
امضا : Shaparak

تیام

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
30/6/17
ارسالی‌ها
42
پسندها
2,192
امتیازها
24,073
مدال‌ها
1
سطح
0

اسم رمان: اسم رمان رو میشه گفت یک جمله تا کلمه .نام انتخابی طولانی هست و تکراری از این نام ها استفاده زیادی در رمانها میشه در اسم تندیس رو میشه به یک بت و یا یک مجسمه معنا کرد و بقیه کلمات معنی خودشون رو دارند و کاملا واضح است.اما می تونید اسم کوتاهتری برای این رمان انتخاب کنید.
....................................
ژانر:عاشقانه-طنز-غمگین-این سه ژانر نقش کوچکی در رمان رو داشتند و تک...

آخرین ویرایش توسط مدیر
امضا : تیام

Rah.a

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
25/8/17
ارسالی‌ها
15
پسندها
175
امتیازها
578
مدال‌ها
1
سطح
1

از نظراتتون ممنونم.خیلی از نظرات رو قبول دارم و تلاشم رو برای تصحیحش میکنم،اما همونطور که گفتم این اولین رمان منه و در ادامه بهتر میشه.متشکرم

امضا : Rah.a

Rah.a

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
25/8/17
ارسالی‌ها
15
پسندها
175
امتیازها
578
مدال‌ها
1
سطح
1

من میخوام همینو نشون بدم،میخوام نشون بدم زندگیش با همین چیزا میگذره و درواقع خیلی بچه س
میخوام بعدش یه جوری بزرگش کنم که تغییراتش به طور قابل توجهی معلوم بشه
برای همین ساده رمانو شروع کردم

امضا : Rah.a
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.