بیمه 76 هزار کولبر/ پرداخت 5 درصد بیمه با کولبران و 95 درصد با دولت

  • شروع کننده موضوع ldkh
  • تاریخ شروع

ldkh

مدیر بازنشسته تالار اخبار + نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
عضویت
5/22/17
ارسال ها
1,461
لایک ها
1,974
امتیاز
5,723
#1
ˈرسول خضری روز شنبه در بازدید از غرفه ایرنا در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در مصلای تهران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به منظور بیمه کولبران 2 میلیارد تومان از سوی وزارتخانه های تعاون و کشور در نظر گرفته شده است.
وی خاطر نشان کرد: این بیمه اختیاری است و 5 درصد آن توسط کولبران و 95 درصد دیگر آن توسط دولت پرداخت می شود و این بیمه شامل دیه و از کار افتادگی نیز می شود.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در خصوص حمایت از کولبران که شامل همه مناطق کشور می شود، گفت : در بازدید های میدانی که به اتفاق اعضای کمیسیون امنیت مجلس از نحوه کار کولبران داشتیم به دلیل اینکه کولبران بارهای بیش از 250 کیلو گرم را حمل می کنند، قرار شد که دیگر بیش از 80 کیلو به کولبران که از مسیر های بسیار سخت هم عبور می کنند، اجازه حمل داده نشود .
خضری با تاکید بر اینکه همچنین در راستای حمایت از کولبران قرار است که تعاونی کولبران نیز ایجاد شود، تصریح کرد: همت دولت در این است که در زمینه رفع مشکلات کولبران تلاش و سرمایه گذاری کند تا امنیت پایدار در زمینه شغل و سلامت آنها برقرار شود .
 

ldkh

مدیر بازنشسته تالار اخبار + نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
عضویت
5/22/17
ارسال ها
1,461
لایک ها
1,974
امتیاز
5,723
#2
**به 10میلیون و 400 هزار نفر در طرح تحول سلامت خدمات ارائه شده است
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت : بر اساس طرح تحول سلامت اولویت بخش سلامت درمان افراد محروم است و تاکنون به 10میلیون و 400 هزار نفر در طرح تحول سلامت خدمات ارائه شده است.
وی افزود: طرح تحول سلامت پیشانی دولت یازدهم بود و آنچه موجب شد که دولت دوازدهم هم ادامه یابد همین اجرای طرح تحول سلامت بود.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بیش از 70درصد از مرگ میرها در کشور ناشی از بیماری های غیر واگیر مانند سکته قلبی ، مغزی و سرطان است و افزایش سواد سلامت و ارتقاء سطح آموزش ها ،می تواند سطح سلامت را افزایش دهد و این در حالی است که در هم اکنون، سواد سلامت در جامعه در حد مطلوب نیست.
 

ldkh

مدیر بازنشسته تالار اخبار + نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
عضویت
5/22/17
ارسال ها
1,461
لایک ها
1,974
امتیاز
5,723
#3
خضری تاکید کرد: متاسفانه در جامعه ما مردم بیش از حد تعیین شده جهانی شیرینی، روغن و فست فود مصرف می کنند و گاهی هم رسانه ملی در این خصوص تبلیغات درستی ندارد.
وی ادامه داد: کم تحرکی مردم و زندگی ماشینی هم در حال حاضر اثر خوبی برسلامت مردم ندارد و این خود از مشکلات اصلی حوزه سلامت است و در عین حال مصرف سبزیجات و شیر که برای سلامتی مفید است در کشور ما کم و کمتر از یک سوم حد جهانی است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت : بخش اعظم سکته های مغزی، قلبی و دیابت را می توان با افزایش سواد سلامت مردم کنترل کرد و کاهش داد و این امر نیازمند همکاری وزارتخانه های بهداشت و ورزش و رسانه ها و به خصوص رسانه ملی و مطبوعات است .
در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها 10 گروه اصلی و پنج گروه فرعی در مساحتی بیش از ۱۳ هزار متر مربع شامل ۱۰۰ ماهنامه، ۵۴ هفته‌نامه، ۳۰ دوهفته ‌نامه،۲۰ دوماهنامه، ۵۲ فصلنامه، بیش از ۱۱۵ رسانه برخط (خبرگزاری و پایگاه خبری)، ۷۰ رسانه غیرسراسری (محلی، منطقه‌ای و استانی) و بیش از ۶۰ روزنامه و موسسه مطبوعاتی حضور دارند.
 

ldkh

مدیر بازنشسته تالار اخبار + نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
عضویت
5/22/17
ارسال ها
1,461
لایک ها
1,974
امتیاز
5,723
#4
همچنین بیش از ۸۰ رسانه در گروه سیاسی و اقتصادی، ۸۰ رسانه فرهنگی و هنری، بیش از ۸۰ غرفه در گروه تخصصی، ۳۰ غرفه در گروه خانواده و ۲۰ غرفه در گروه دین و اندیشه در این رویداد بزرگ رسانه ای حضور دارند.
امسال همچنین علاوه بر ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها و برخی خانه‌های مطبوعات استانی، بیش از ۵۵ رسانه استانی، منطقه‌ای و محلی با مساحتی حدود یکهزار متر مربع در نمایشگاه حضور یافته اند.
در نمایشگاه امسال علاوه بر حضور مهمانان داخلی و اصحاب رسانه کشور، روزنامه نگارانی از چهار قاره جهان به نمایشگاه مطبوعات می آیند.
شماری زیادی از مقام های داخلی و برخی مقام های رسانه ای خارجی امروز میهمان غرفه ایرنا در نمایشگاه مزبور بودند.
 
بالا