آموزشی ~•~ بحث و گفتگو «ویژه کارگاه» ~•~

• نویسنده موضوع F.K
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 32
  • بازدیدها 4,658
  • کاربران تگ شده هیچ

F.K

نویسنده انجمن + مدیر بازنشسته
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
30/3/17
ارسالی‌ها
550
پسندها
5,459
امتیازها
21,973
مدال‌ها
16
سطح
12

• نویسنده موضوع
به نام خدا

سلام خدمت کاربران و نویسندگان عزیز انجمن یک رمان؛

طبق روند کارگاه، شما می تونید در سایر تاپیک ها که برای تمرین زده شده و توضیحات هر تاپیک مشارکت داشته باشید.

• هدف از ایجاد این تاپیک اینه که بتونید سوالاتونو در مورد ارکان مختلف رمان نویسی و تاپیک های زده شده ؛ در کل سوالات مربوط به رمان نویسی و کارگاه رو بیان کنید.

• هر کارگاه و کلاسی برای یادگیری نیاز به بحث و تبادل نظر داره و شما عزیزان در این تاپیک می تونید این کار رو انجام بدین و علاوه بر...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : F.K

FATEMEH_R

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
31/3/17
ارسالی‌ها
495
پسندها
4,119
امتیازها
17,473
مدال‌ها
14
سطح
12

سلامی دوباره و گرم خدمت دوستای عزیز یک رمانی
جا داره یه تشکر ویژه ازتون بابت مشارکت تو کارگاه داشته باشم. واقعا سوپرایز شدم و سر ذوق اومدم :)

ایده های همتون بدون استثنا جالب و خلاقانه بود و مشکل اصلی اکثرتون نحوه ی بیانش بود و خیلیاتون اونو با خلاصه اشتباه گرفتین.
شما به عنوان یه نویسنده وقتی می تونید یه اسم خوب انتخاب کنید که از تمام جزئیات رمان که تو ایده بیان می شن، اطلاع داشته باشین و ایده در این مورد محدودیتی نداره و هر چه طولانی تر و کامل تر باشه بیشتر می تونه برای انتخاب اسم مناسب کمک کنه.
شما هیچ وقت ایده رو تو رمانتون برای خواننده بیان نمی کنید؛ چون ایده یعنی لو دادن کل جزئیات رمان‌!

خلاصه یه متن کوتاهه که کاری به جزئیات...

امضا : FATEMEH_R

F.K

نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
30/3/17
ارسالی‌ها
550
پسندها
5,459
امتیازها
21,973
مدال‌ها
16
سطح
12

• نویسنده موضوع
همینطور که فاطمه خانم در مورد ایده ها توضیح دادن، باید بگم که انتخاب اسم باید برگرفته از موضوع و ایده باشه. از خلاصه نمیشه اسمی برای رمان انتخاب کرد و تشخیص داد. البته چون همه ی ما میخوایم صفر تا صد شروع کنیم، و اومدیم که از تجارب هم استفاده کنیم، اشکالی نداره.
در واقع هدف کارگاه همینه.
برای همین ما اول باید بدونیم داستانی که مینویسیم چه شروعی و چه پایانی و چه روندی خواهد داشت. حداقل حدودی باید بدونیم و بر اساس اون، انتخاب کنیم.
خلاقیت همه ی دوستان خوب بود و فقط کمی دقت بیشتر و تمرین نیاز هست. اینکه موقع انتخاب اسم به چی توجه باید کرد، اسم انتخابی چه معیاری نیاز داره و... .
همگی خسته نباشید

FATEMEH_R

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
31/3/17
ارسالی‌ها
495
پسندها
4,119
امتیازها
17,473
مدال‌ها
14
سطح
12

خب بچه ها من بحثو شروع می کنم تا یخ شما هم باز شه:D

ممنونم از مینای عزیز که مشتاقانه تاپیکو دنبال می کنه.
خب بحثو با ایده ی خودت شروع می کنم.
مینا جون به نظرت تو ایده ی خلاقانه ای که دادی، چه موضوعی بیشتر از همه واسه انتخاب اسم توجهتو جلب می کنه؟ منظورم آخرین ایدته مربوط به اون گروه کاوشگر

Astro Astro

Astro

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال
تاریخ ثبت‌نام
17/7/17
ارسالی‌ها
78
پسندها
1,474
امتیازها
9,763
مدال‌ها
1
سطح
0

خب بچه ها من بحثو شروع می کنم تا یخ شما هم باز شه:D

ممنونم از مینای عزیز که مشتاقانه تاپیکو دنبال می کنه.
خب بحثو با ایده ی خودت شروع می کنم.
مینا جون به نظرت تو ایده ی خلاقانه ای که دادی، چه موضوعی بیشتر از همه واسه انتخاب اسم توجهتو جلب می کنه؟ منظورم آخرین ایدته مربوط به اون گروه کاوشگر

Astro Astro
سلام، خسته نباشيد.
مثلا توي ايده ي خودم كلماتي مثل اميد و خاطرات و كاوشگر و ويژگي هايي كه شخصيت ها به كمك اون ها داستانو شكل ميدن مي تونه مناسب باشه و معمولا من اسمايي دوست دارم كه مثل متناقض نما باشه و همين جور اگر داستان شاخو برگ بيشتري بگيره ميتونه اسم يكي از شخصيت ها يا قهرمانان يوناني باشه يا يك اداب خاص. گاهي مي تونه...

امضا : Astro

FATEMEH_R

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
31/3/17
ارسالی‌ها
495
پسندها
4,119
امتیازها
17,473
مدال‌ها
14
سطح
12

سلام، خسته نباشيد.
مثلا توي ايده ي خودم كلماتي مثل اميد و خاطرات و ويژگي هايي كه شخصيت ها به كمك اون ها داستانو شكل ميدن مي تونه مناسب باشه و معمولا من اسمايي دوست دارم كه مثل متناقض نما باشه و همين جور اگر داستان شاخو برگ بيشتري بگيره ميتونه اسم يكي از شخصيت ها يا قهرمانان يوناني باشه يا يك اداب خاص. گاهي مي تونه اسم از پايان تلخ يا خوش داستان گرفته بشه مثلا ايده ي من پايان تلخي داره. خب بيشتر به ذهنم نمي رسه؛)

حرفا ‌ و معیارهات واسه انتخاب اسم کامل درست و بجاست پس بهتر بود به اسم شخصیتا یا اسطوره های یونان که به نظرت واسه اسم رمانت مناسبه اشاره می کردی.
تو ایده جزییات خیلی مهمه.
تاالانم خیلی با دقت عمل کردی:)

الان نظرت در مورد اسمی که...

FATEMEH_R

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
31/3/17
ارسالی‌ها
495
پسندها
4,119
امتیازها
17,473
مدال‌ها
14
سطح
12

بقیه دوستان هم می تونید اینجا نظرتونو بگید
این تاپیک محدودیتی نداره و مخصوص بحثه:)

Astro

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال
تاریخ ثبت‌نام
17/7/17
ارسالی‌ها
78
پسندها
1,474
امتیازها
9,763
مدال‌ها
1
سطح
0

حرفا ‌ و معیارهات واسه انتخاب اسم کامل درست و بجاست پس بهتر بود به اسم شخصیتا یا اسطوره های یونان که به نظرت واسه اسم رمانت مناسبه اشاره می کردی.
تو ایده جزییات خیلی مهمه.
تاالانم خیلی با دقت عمل کردی:)

الان نظرت در مورد اسمی که افسون واسه ایدت انتخاب کرده چیه؟
ممنون از شما و نظرتون، خيلي لطف داريد.
به نظرم اسم خوبي انتخاب كردند؛ چون اشاره به دفتر خاطرات داشت و اصلي ترين معيار داستان چون داستان و رمان اتفاقات درون اون دفترچه است، اغاز و پايان داستان هم به دفترچه ختم ميشه و به قول ايشون تنها چيزي كه باقي ماند هستش و ارزش نوشته رو بيان مي كنه.

امضا : Astro

FATEMEH_R

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
31/3/17
ارسالی‌ها
495
پسندها
4,119
امتیازها
17,473
مدال‌ها
14
سطح
12

بقیه هم می تونن اگه اسم بهتری واسه ایده ی مینا یا سایر ایده ها در نظر دارن اینجا بگن و در موردش بحث کنن.

F.K

نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
30/3/17
ارسالی‌ها
550
پسندها
5,459
امتیازها
21,973
مدال‌ها
16
سطح
12

• نویسنده موضوع
سلام، خسته نباشيد.
مثلا توي ايده ي خودم كلماتي مثل اميد و خاطرات و كاوشگر و ويژگي هايي كه شخصيت ها به كمك اون ها داستانو شكل ميدن مي تونه مناسب باشه و معمولا من اسمايي دوست دارم كه مثل متناقض نما باشه و همين جور اگر داستان شاخو برگ بيشتري بگيره ميتونه اسم يكي از شخصيت ها يا قهرمانان يوناني باشه يا يك اداب خاص. گاهي مي تونه اسم از پايان تلخ يا خوش داستان گرفته بشه، مثلا ايده ي من پايان تلخي داره. خب بيشتر به ذهنم نمي رسه؛)

سلام، به نظر منم ایده ی خلاقانه ای بود. مشخصه خیلی روند جذابی داره و از اخر داستان هم یه شوک قوی میوفته توی داستان.
اسمایی که پیشنهاد میکنم دنبالشون بری اینکه اخر داستان رو لو نده. یه اسم باید بذاری که ادمو کنجکاو کنه،...

عقب
بالا