نقد شورا نقد رمان عشق مبارز من/ maryam @ | توسط شوراي نقد

• نویسنده موضوع F.Śin
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 4
  • بازدیدها 858
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

F.Śin

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
13/1/18
ارسالی‌ها
1,207
پسندها
16,572
امتیازها
38,073
مدال‌ها
24
سطح
24

• نویسنده موضوع
IMG_6786.jpg
به نام خدا

نقد رمان عشق مبارز من توسط شورای انجمن یک رمان:

نویسنده توجه داشته باشد که منتقد با توجه به اصول نقد کرده است و پای نظر شخصی و... نگذارد.
دو روز صبر کنید تا تمامی نقد ها در صفحه قرار گیرد.
بعد از اتمام نقد، شما باید با توجه به نکات رمان خود را ویرایش کنید.
اگر مشکلی بود در خصوصی به من تذکر دهید و از بحث و جدل بپرهیزید.
موفق باشید:)

شورای نقد یک رمان

آخرین ویرایش
امضا : F.Śin

princess

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
1/6/18
ارسالی‌ها
118
پسندها
2,015
امتیازها
11,633
مدال‌ها
2
سطح
0

با سلام!
اسم رمان: اسم رمان، اولین چیزیه که باعث می‌شه خواننده تصمیم به خوندن رمان بگیره. برای همینم، باید جذاب باشه و کشش ایجاد کنه. اسم رمان شما، این ویژگی رو نداشت؛ یعنی جذابیتی رو دارا نبود. اسم باید گنگ و سوال برانگیز باشه. "عشق مبارز من" داره به خواننده می‌فهمونه که یکی از طرفین، عاشق کسی می‌شه که ورزشکاره. فقط همین... دیگه جذابیتی به وجود نمی‌آره.
یکی دیگه از ویژگی‌های اسم مناسب، کوتاه بودنشه. این خیلی خوبه که شما از انتخاب یه اسم طولانی و جمله‌مانند خودداری کردید! یکی از نقاط قوتتون همینه. ژانر رمانتون، عاشقانه و ورزشی بود. ژانر اول، به خوبی تو اسم به کار گرفته شده؛ اما ژانر ورزشی نداریم. ورژشی، ژانر نیست. یک موضوع، یا یک سبکه.
به دور از کلیشه...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

آخرین ویرایش

nana :)

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال
تاریخ ثبت‌نام
19/6/18
ارسالی‌ها
667
پسندها
22,111
امتیازها
42,073
مدال‌ها
23
سطح
28

نام رمان:
از اسم رمان میشه به این پی برد که زندگی دختر در ورزش خلاصه شده .
اسم، کوتاه، خوب و جذابه و به ژانر های اتخابی هم مربوط میشه.
خلاصه:
کوتاه ولی نویسنده در دادن اطلاعات، تعادل را رعایت کرده بود و اشتیاق خواننده رو برای دونستن ادامه ماجرا چند برابر می‌کرد
شیوه بیان عامیانه بود که باعث میشه خواننده بهتر ارتباط برقرار کنه.
در خلاصه هم میشه به علاقه ی دختر به کیوکشین پی برد و اینکه به وسیله همین ورزش عاشق میشه.
مقدمه:
با ژانر عاشقانه کاملا همخوان بود ولی بسیار طولانی و خسته کننده بود. باتوجه به اینکه اکثریت از مقدمه گذر میکنن و نمیخونن، باید مقدمه کوتاهی انتخاب میشد تا هم خواننده رو جذبمی‌کرد و هم به رمان قالب خوبی می‌داد. نظر من این هست که مقدمه رو کوتاه یا تغییرش بدین.
شروع رمان...

آخرین ویرایش
امضا : nana :)

roro nei30

نویسنده انجمن+ نویسنده ادبیات
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/1/18
ارسالی‌ها
2,611
پسندها
44,219
امتیازها
69,173
مدال‌ها
33
سطح
38

نام رمان:
عشق مبارز من، نام مناسبی برای رمان است، توانسته بود با رمان همخوانی داشته باشد و همچنین ژانر ها را در خود داشته باشد. یکی از امتیاز های مثبت نویسنده همین کار بود.
ژانر ها:
ژانر عاشقانه در رمان به اندازه قابل قبولی دیده می شوند ولی جای کار دارد، ما ژانر ورزشی نداریم و تقریبا یه حالت سبکی دارد، بهتر است این ژانر را حذف کنید هر چند بیشتر داستانتون حتی بیشتر از عاشقانه به ورزش بر می گردد.
خلاصه:
خلاصه کاملی بود اما هشتاد درصدر رمان را لو می داد، همچنین هیجانش فقط در جمله «و...» وجود داشت، این نوع هیجان دهی در خلاصه به شدت کلیشه شده است و به نظرم به دنبال خلاصه ای بهتر برای رمان باشید.
جلد:
استفاده از دختری رزمی کار در جلد کار درستی بود ام جلد جنبه عاشقانه نداشت و این یکی از ضعف ها...

امضا : roro nei30

AiLiN_R

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
9/6/18
ارسالی‌ها
2,707
پسندها
20,951
امتیازها
74,773
مدال‌ها
7
سطح
0

بــــه نـــام خــدا

نــقـد رمــان:
"عشق مبارز من "

نام رمان:
نام رمان خوب ومناسب با ژانر های رمان است،وقتی عشق ومبارز در ذهن خواننده تکرار میشه تو ذهن خودش روایتی عاشقانه ورزشی رو مجسم می کند.
تکراری وبلند نبودن زیاد نام رمان یک نکته مثبت محسوب می شود.

خلاصه:
خلاصه یک متن نه بلند ونه کوتاه بود،خلاصه خیلی بهتر هم میتونست باشه واینکه متن خلاصه رمان زیاد خواننده رو کنجکاو نمی کنه.
بهتر بودکمی بیشتر توضیح میداد.

جلد رمان:
جلد رمان با ژانر وخلاصه رمان مرتبط وهمخوانی دارد، ولی میتونست ازعکسی عاشقانه که درحال مبارزه هستند استفاده کنه اینجوری خواننده با دیدن جلد میفهمه که با داستانی عاشقانه ولی ورزشی روبرو است.
خوب شد که از رنگ های تیره وروشن استفاده کردبه خاطر اینکه قشنگ نشون میده این...

امضا : AiLiN_R
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.