شب نشینی شب نشینی با نویسنده برتر FATEME078 | ویژه برنامه نوروزی انجمن یک رمان

• نویسنده موضوع AMARGURA
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 28
  • بازدیدها 1,029
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

FATEME078❁

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
30/3/17
ارسالی‌ها
2,520
پسندها
63,819
امتیازها
66,873
مدال‌ها
50
سطح
43

سلام علیکم خوش قلب و قلم خودم
فاطی جونم به نظرت یه اجتماعی نویس باید به چه چیزهایی توجه کنه؟
مممنونم ♡
سلام مهسا جان.
از نگاه من یه اجتماعی نویس خوب باید تاریخ بلد باشه! زندگی‌نامه آدم‌های مهم و‌ تأثیرگذار رو خونده باشه! باید بدونه چه عواملی باعث تحول این آدم‌ها شده! این‌ها آدم‌های واقعی‌ان که جامعه روشون تأثیر می‌ذاره و‌ کاملاً از شخصیت خودشون فاصله می‌گیرن.
هیتلر یه هنرمند بود! تحقیر شد و هنری که بهش باور داشت نادیده گرفته شد و تبدیل به این یه سیاستمدار منفور شد!
براساس همین واقعه من تیرمستی رو نوشتم. یه پرستار که باید به فکر جون مردم باشه، توسط سرکوب و قضاوت تبدیل می‌شه به آدم جاه‌طلبی که برای رسیدن به اهدافش از روی...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : FATEME078❁

FATEME078❁

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
30/3/17
ارسالی‌ها
2,520
پسندها
63,819
امتیازها
66,873
مدال‌ها
50
سطح
43

سلام
نیمه‌ی شعبانتون مبارک!
یه سوال...
حس غم رو چجوری تو رمانتون در میارین؟!
چجوری میشه، با وجود اینکه شاید اصلاً تو اون حالت‌ها نبودیم یا غمی به بزرگیِ اتفاق داخل رمان رو حس نکردیم، علاوه بر اینکه خودمون رو جای شخصیت میذاریم، اون تَر شدن رو هم با چهار تا کلمه رو کاغذ پیاده کنیم؟!
سلام، شبتون بخیر. همچنین.
من فوق‌العاده شخصیت خنثی و می‌شه گفت بدون احساسی دارم. از اون دسته آدما هستم که وقتی خبر مرگ می‌شنون می‌گن قسمت ما هم می‌شه! همین من با دیدن سکانس آخر یه فیلم ( مثلاً دختر میلیون دلاری) اشکم درمیاد یا با رمانی مثل برباد رفته ( سر مرگ ملانی) بغض می‌کنم. اون نویسنده رو الگو قرار می‌دم. می‌گم چطور ممکنه انقدر این داستان تأثیر...

ِSHAB

کاربر انجمن
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
7/3/21
ارسالی‌ها
108
پسندها
3,564
امتیازها
16,633
مدال‌ها
13
سطح
12

سلام عیدتون مبارک بنظر شما یه نویسنده باید چه جوری شخصیت رمانش رو تعریف کنه و این به چه ژنرالی علاقه دارین

امضا : ِSHAB

FATEME078❁

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
30/3/17
ارسالی‌ها
2,520
پسندها
63,819
امتیازها
66,873
مدال‌ها
50
سطح
43

سلام عزیزم.
من یک سوال داشتم به نظر شما یک نویسنده باید رمانشو در انجمن تایپ کنه یا چاپش کنه؟
موفقیت کدوم بیشتره؟
سلام عزیز دل، شبت بخیر.
این سؤال دقیقا مشابه قسمت اول سوال Deejavu Deejavu عزیز هست که بالا پاسخ داده شد.

.sunny.

کاربر انجمن
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
18/2/21
ارسالی‌ها
402
پسندها
7,163
امتیازها
24,973
مدال‌ها
12
سطح
15

امضا : .sunny.

FATEME078❁

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
30/3/17
ارسالی‌ها
2,520
پسندها
63,819
امتیازها
66,873
مدال‌ها
50
سطح
43

با سلام خدمت شما نویسنده‌ی عزیز. وقتتان بخیر باشد.‌
سوالی که داشتم این هست،‌ که تا به الان شده با سد نویسندگی از نوع وسواس افکار،‌ مواجهه بشید؟‌ برای مثال ایده به ذهن نویسنده خطور میکند و سپس آن را به قلم در میاره،‌ ولی مدام با این سوالات مواجهه میشود که نکنه این ایده‌ای که به ذهنش رسیده تکراریه یا شخصیت‌پردازی که کرده بد هست و.... و بخاطر این سوالات دیگه نتونه بنویسد. اگر تجربه کردید،‌ میشه راه و روش مقابله با این سد را توضیح دهید؟
و اینکه روش شخصیت‌پردازی شما چیست؟ ‌بیشتر از چه نوع دیدگاهی به شخصیت‌هایی که خلق کردید نگاه می‌کنید و اونها را خلق می‌کنید؟
خیلی ممنون که وقتتان را برای سوال من گذاشتید. خسته نباشید...

FATEME078❁

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
30/3/17
ارسالی‌ها
2,520
پسندها
63,819
امتیازها
66,873
مدال‌ها
50
سطح
43

سلام فاطمه‌ی عزیز (چه محترم!!!)
حالتون خوبه؟
شما که تجربه ی تایپ در هر ژانرهای مختلف رو داشتین، نوشتن کدومشون بیشتر با روحیه‌تون سازگاری داشته و راحت‌تر باهاش ارتباط برقرار کردین؟
باز هم ترسناک نوشتن رو شروع میکنین؟
چطور شخصیت‌هاتون رو خلق میکنین که اینقدر ادم باهاشون راحت ارتباط برقرار میکنه؟ منظورم اینه که تو اجتماعی اغلب شخصیتا خشکن، توصیفات جدین ولی رمانای اجتماعی تو خیلی راحت میشه ارتباط باهاشون برقرار کرد و مورد پسندن
راز موفقیتتون چیه؟
بزرگترین چالشتون تو نویسندگی چی بوده؟
تا کجا نویسندگی رو ادامه میدین؟ براش هدفی دارین یا فقط یه کار تفننیه؟
در پایان فقط اینو بگم که خدا بکم چیکارتون نکنه که انقدر دوست داشتنی هستین(بازم چقدر محترم!!!)...

FATEME078❁

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
30/3/17
ارسالی‌ها
2,520
پسندها
63,819
امتیازها
66,873
مدال‌ها
50
سطح
43

سلام عیدتون مبارک بنظر شما یه نویسنده باید چه جوری شخصیت رمانش رو تعریف کنه و این به چه ژنرالی علاقه دارین
سلام، عید شما هم مبارک.
شخصیت بستگی داره به ژانر شما. مثلاً تو طنز شخصیت‌های ما باید خیلی خیلی خوب پردازش بشن! و به نحوی چهره‌ها و رفتارهای عجیب داشته باشن که خواننده حتی با تصور چهره‌شون هم خنده‌اش بگیره!
یا ترسناک عموماً شخصیت اولیه با صورت رنگ پریده و بیمارگونه نشون داده می‌شه. که در ابتدا ترسو به نظر میاد اما به مرور این ترس تبدیل به شجاعتی غیر قابل باور میشه.
اجتماعی و عاشقانه از دل دنیا واقعی میان. نوع صحبت اطرافیان، تفاوت بین گفتار یه نوجوون با یه پیرمرد یا یه زن با یه مرد این‌ها همه به ما کمک می‌کنند تا شخصیت‌هایی...

لآجِوَرْد

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال
تاریخ ثبت‌نام
4/6/20
ارسالی‌ها
649
پسندها
26,560
امتیازها
44,673
مدال‌ها
20
سطح
28

سلام فاطمه‌ی عزیزم. حال و احوال؟
اول اینکه بگم خیلی عاشقتم و کارهات رو فوق‌العاده دوست دارم. به قول نارین، یه حس و حال دیگه‌ای دارن و آدم خیلی خوب می‌تونه باهاشون ارتباط برقرار کنه. به نظرت این ویژگی نوشته‌هات از کجا میاد؟
شخصیت‌هات رو چجوری اینقدر باورپذیر پردازش می‌کنی جوری که به طرز غیرقابل باوری آدم باهاشون همذات پنداری می‌کنه؟
یه سوال دیگه؛ به نظرت آدم برای بالا رفتن دایره‌ی اطلاعاتش توی هر زمینه‌ای و تحقیقاتی که معمولاً برای رمان واقعاً نیاز شدیدیه‌، دقیقاً از چه راه‌هایی باید استفاده کنه و چجوری تحقیقتاش رو شروع و به سرانجام برسونه؟
چجوری رمانات رو پردازش می‌کنی و بهشون وسعت می‌بخشی؟
و اینکه یکم هم از تجربیات نوشتن برامون بگو. به هر حال تو یه نویسنده‌ی فوق‌العاده‌ای و تجربه‌ی...

امضا : لآجِوَرْد

merry

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
14/12/19
ارسالی‌ها
1,215
پسندها
34,062
امتیازها
60,573
مدال‌ها
22
سطح
33

سلام. ببخشید خواستم بدونم تا حالا شده کاملا با جزئیات بدونید چی میخواید بنویسید ولی نتونید بنویسید؟ اگه آره چجوری این مشکلو رفع کردید؟

امضا : merry
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.