نقد همراه نقد همراه رمان سفر به لبه‌ی جهان | Kiyara Sharifi/توسط شورای نقد

• نویسنده موضوع N.Karevan❀
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 11
  • بازدیدها 452
  • کاربران تگ شده هیچ

N.Karevan❀

مدیر بازنشسته نقد + نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
29/7/20
ارسالی‌ها
601
پسندها
15,433
امتیازها
35,373
مدال‌ها
25
سطح
24

• نویسنده موضوع
~بسم رب النور~

IMG_20210302_234904_390.jpg

با سلام خدمت نویسنده محترم!
«نقد همچون آیینه‌ی نگرش ماست، بنگرید آیینه‌ی وجودیت را»
رمان «سفر به لبه‌ی جهان» پس از خواندن تمامی پست‌ها، بر اساس تعداد پست‌های صلاح دیده شده توسط مدیر مربوط، توسط شورای انجمن یک رمان، بر اساس اصول و پیشنهاداتی برای درخشیدن شما نویسنده عزیز نقد گردیده است.
لطفا کمی صبر کنید تا تعداد پست مشخصی از رمان شما نقد همراه شود و داخل تاپیک قرار گیرند.
پس از مطالعه نقدها، موظف هستید رمان خود را ویرایش کنید.
اگر سوالی در زمینه...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : N.Karevan❀

YASAMAN.RAZIYAN

مدیر بازنشسته بیوگرافی
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
8/6/20
ارسالی‌ها
3,349
پسندها
13,524
امتیازها
45,473
مدال‌ها
26
سطح
20

نقد همراه(رمان سفر به لبه‌ی جهان)

افسر، قفل دستبند را گشود که مچ دستانش از بند آن دستبند فلزی سرد رها شدند.

افسر جوان، طوری که انگار یک موجود ناشناخته‌ی ماورایی مقابلش ایستاده، او را نگریست و سپس آه جانسوزی کشید و رفت.

هر دو از اوضاع آشفته‌ی کنونی، به شدت کلافه بودند.

پیش از این‌ها، دوبار دیگر هم او را به جرم سرقت از بانک، گرفته بودند و بعد از ساعاتی که مدارک کافی برای اثبات گناهکار بودنش نیافته بودند، او را آزاد کردند؛ درست مانند امروز!

نمی‌توانست بفهمد چه شباهتی بین او و مجرم حقیقی بود که هربار او را اسیر بازداشتگاهای سرد و منفور این شهر می‌کرد!

هرچه که بود، پلیس‌ها را به شدت کلافه و سردرگم کرده بود؛ طوری شده بود که چندی از افسران، از...

امضا : YASAMAN.RAZIYAN

KiyaraSh

کاربر سایت
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
7/2/21
ارسالی‌ها
273
پسندها
6,909
امتیازها
21,013
مدال‌ها
11
سطح
11

ممنون بابت نقد خسته نباشید :402:
طبق نکاتی که گفته شد ویرایش میزنم

امضا : KiyaraSh

PANIZ KARIMI

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
7/11/20
ارسالی‌ها
474
پسندها
8,447
امتیازها
24,773
مدال‌ها
16
سطح
15

به نام خدا
نقد همراه رمان سفر به لبه جهان

بازپرس اما غافل از افکاری که لیزا در سر می‌پروراند، به گره‌ی کور ابروانش (در اینجا می‌توان توصیفات بیشتری از گره ‌ی کور ابروانش آورد مانند گره‌ی کور ابروان نازک و... لیزا) خیره ماند و تای ابرویی (در اینجا هم می‌توان توصیفات بیشتری آورد مانند: اینکه تای ابرویی از ابروهای هشتی و پرپشت خود را) بالا انداخت و با طعنه گفت:
- چرا بهت بر می‌خوره! ناراحتی که حالا دیگه دستت به اون همه پولی که بالا کشیدی نمی‌رسه؟
لیزا گمان کرد باز هم سر ماجرای سرقت...

KiyaraSh

کاربر سایت
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
7/2/21
ارسالی‌ها
273
پسندها
6,909
امتیازها
21,013
مدال‌ها
11
سطح
11

به نام خدا
نقد همراه رمان سفر به لبه جهان

بازپرس اما غافل از افکاری که لیزا در سر می‌پروراند، به گره‌ی کور ابروانش (در اینجا می‌توان توصیفات بیشتری از گره ‌ی کور ابروانش آورد مانند گره‌ی کور ابروان نازک و... لیزا) خیره ماند و تای ابرویی (در اینجا هم می‌توان توصیفات بیشتری آورد مانند: اینکه تای ابرویی از ابروهای هشتی و پرپشت خود را) بالا انداخت و با طعنه گفت:
- چرا بهت بر می‌خوره! ناراحتی که حالا دیگه دستت به اون همه پولی که...

KiyaraSh

کاربر سایت
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
7/2/21
ارسالی‌ها
273
پسندها
6,909
امتیازها
21,013
مدال‌ها
11
سطح
11

(در این‌جا مشکلی وجود دارد که بهتر است حل بشود... در قبل‌تر گفته شد که لیزا می‌خواست قضیه دختر مشکی‌پوش که دیده بود را به بازپرس بگوید اما به دلایلی نگفت اما بعدا با دیدن فیلم دختر مشکی‌پوش بعد از مدت زیادی متوجه شد که آن دختر مشکی‌پدش همان دختر مشکی‌پوشی است که با او برخورد کرده)
من یادم نمیاد که در طول رمان به چنین چیزی اشاره کرده باشم
میشه لطفا بگید قبل از این پارت کدوم قسمت و در کدوم پارت حرفی از دونستن لیزا درباره‌ی دختر مشکی پوش زدم که اصلاح کنم؟

PANIZ KARIMI

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
7/11/20
ارسالی‌ها
474
پسندها
8,447
امتیازها
24,773
مدال‌ها
16
سطح
15

من یادم نمیاد که در طول رمان به چنین چیزی اشاره کرده باشم
میشه لطفا بگید قبل از این پارت کدوم قسمت و در کدوم پارت حرفی از دونستن لیزا درباره‌ی دختر مشکی پوش زدم که اصلاح کنم؟
- سلام لیزا.
با اینکه نامش را ندیده بود، اما از صدایش او را شناخت. توماس بود؛ رفیق قدیم و جدیدش.
خواست جواب سلامش را بدهد که دختر تیز و چاپکی که سرتاپا مشکی پوشیده بود، با تنه‌ی محکمی از کنارش گذشت. در همین حین لیزا احساس سوزش عمیقی در کف دستِ چپش کرد؛ اما قبل از اینکه فرصت کند به سوزش دستش بی‌اندیشد، با تنه‌ای که دختر به او زده بود، تعادلش را از دست داد و پایش لبه‌ی پله برقی قرار گرفت و جیغ خفیفی کشید؛

[ATTACH...

آخرین ویرایش

KiyaraSh

کاربر سایت
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
7/2/21
ارسالی‌ها
273
پسندها
6,909
امتیازها
21,013
مدال‌ها
11
سطح
11

- سلام لیزا.
با اینکه نامش را ندیده بود، اما از صدایش او را شناخت. توماس بود؛ رفیق قدیم و جدیدش.
خواست جواب سلامش را بدهد که دختر تیز و چاپکی که سرتاپا مشکی پوشیده بود، با تنه‌ی محکمی از کنارش گذشت. در همین حین لیزا احساس سوزش عمیقی در کف دستِ چپش کرد؛ اما قبل از اینکه فرصت کند به سوزش دستش بی‌اندیشد، با تنه‌ای که دختر به او زده بود، تعادلش را از دست داد و پایش لبه‌ی پله برقی قرار گرفت و جیغ خفیفی کشید؛

مشاهده فایل‌پیوست 397681

من دقیقاً براساس متن رمانتون این حرف رو زدم...
اگر متن‌های بالا (هم متن کپی شده و هم اسکرین‌شات رو قرار دادم...پست ششم رمان) رو مجدداً...

PANIZ KARIMI

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
7/11/20
ارسالی‌ها
474
پسندها
8,447
امتیازها
24,773
مدال‌ها
16
سطح
15

بله لیزا دختر مشکی پوش رو دید اما اون ملاقات اونقدر یه دفعه‌ای و گنگ بود که تا قبل از تماشای فیلم های ضبط شده از دوربین مداربسته به خاطر نیاورده بود
و شما توی نقد اشاره کردین که من در رمان ذکر کردم لیزا می‌خواست این مسئله رو با بازپرس در میون بذاره و درحالی که اینطور نبوده و گمون کنم منظورتون از بازپرس، توماس بود که بعد به دلایلی پشیمون شد از گفتنش. درسته؟
من در قبل‌تر کامل شرح ندادم ولی منظورم اگر بخوام به صورت کامل بگم این هست:
لیزا، دختر را دید و مطمئناً این‌که یک دختر مشکی‌پوش با کلاه‌کپ و موهای حنایی در حال دویدن از پله‌برقی بگذرد و بعد هم افسران پلیس دنبالش بیافتند، و همچنین اینکه موقع گذشتن اون دختر از کنارلیزا دستش...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] KiyaraSh

KiyaraSh

کاربر سایت
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
7/2/21
ارسالی‌ها
273
پسندها
6,909
امتیازها
21,013
مدال‌ها
11
سطح
11

من در قبل‌تر کامل شرح ندادم ولی منظورم اگر بخوام به صورت کامل بگم این هست:
لیزا، دختر را دید و مطمئناً این‌که یک دختر مشکی‌پوش با کلاه‌کپ و موهای حنایی در حال دویدن از پله‌برقی بگذرد و بعد هم افسران پلیس دنبالش بیافتند، و همچنین اینکه موقع گذشتن اون دختر از کنارلیزا دستش آن‌طور شد چیز عادی نیست که اگر آدمی مثل لیزا چنان برخوری با اون داشته باشه به راحتی ماجرا رو از یاد ببره
همچنین وقتی لیزا به این فکر می‌کرد که "اگر قضایا را به بازپرس بگوید" مطمئناً قضایایی که می‌خواست به بازپرس بگوید دومورد می‌توانستند باشند:
۱- این‌که قبل این‌دفعه چندین و چند دفعه او را به جرم سرقت بانک بازداشت کرده‌اند اما معلوم شده بی‌گناه است و آزاد شده است و...

عقب
بالا