احکام‌اهل‌تسنن قبر فاطمه رضی الله عنها کجاست؟ و چطور رحلت فرمودند؟

• نویسنده موضوع Najva❁
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 36
  • بازدیدها 1,372
  • کاربران تگ شده هیچ

Najva❁

نویسنده برتر
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
1/4/17
ارسالی‌ها
3,271
پسندها
36,640
امتیازها
69,173
مدال‌ها
40
سطح
33

• نویسنده موضوع

قبر فاطمه رضی الله عنها کجاست؟ و چطور رحلت فرمودند؟​

قبر فاطمه رضی الله عنها در قبرستان “بقیع” در مدینه منوره در مقبره بقیع میباشد، ولى دانستن این موضوع فایده اى ندارد، زیرا دین اسلام دین قبر پرستى نیست، و دانستن این مسائل دردى از امت را دوا نمیکند، و ندانستنش بهتر است زیرا برخى از جاهلان و قبرپرستان نزد آنها استغاثه میکنند و حوائج خودشان را از آنها میطلبند و مرتکب شرک میشوند، و براى همین خداوند متعال قبر هیچ پیامبرى را مشخص نکرده و ما نمیدانیم قبر آنها کجاست، و اگر دانستن قبر آنها مهم بود حتما خداوند به پیامبرش صلى الله علیه و سلم وحى مینمود و جایگاه آنها را مشخص مینمود، ولى اینچنین نشد، فقط قبر پیامبر صلى الله علیه و سلم هست که معلوم است که در میدنه منوره دفن شده...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : Najva❁

سروش73

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
4/9/18
ارسالی‌ها
40
پسندها
1,127
امتیازها
20,833
مدال‌ها
14
سطح
11

شما می تونی به ما بگی چرا تشییع پیکر دختر پیامبر اسلام شبانه و بدون وجود خلیفه ی اول و دوم برگزار شد؟
فاطمه ی زهرا: یا علی مرا شبانه دفن کن و کسی را از حضورم با خبر مکن.
صحیح بخاری و صحیح مسلم.
ابن داود و ترمذی هر کدام در کتاب خود می نویسند:
_ فاطمه شبانه دفن شد و جناب ابوبکر و عمر نتوانستند بر وی نماز بخوانند.
همچنین بخاری تصریح میکنه: سلمان مقداد اباذر و عمار در تشییع جنازه ی مخفی تک دختر نبی مکرم اسلام حضور داشتند و قبر او بر هیچ کس آشکار نشد.
مگه اینکه شما کتب خودتون رو قبول نداشته باشید که این گفته ها رو رد کنید.

Najva❁

نویسنده برتر
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
1/4/17
ارسالی‌ها
3,271
پسندها
36,640
امتیازها
69,173
مدال‌ها
40
سطح
33

• نویسنده موضوع
شما می تونی به ما بگی چرا تشییع پیکر دختر پیامبر اسلام شبانه و بدون وجود خلیفه ی اول و دوم برگزار شد؟
فاطمه ی زهرا: یا علی مرا شبانه دفن کن و کسی را از حضورم با خبر مکن.
صحیح بخاری و صحیح مسلم.
ابن داود و ترمذی هر کدام در کتاب خود می نویسند:
_ فاطمه شبانه دفن شد و جناب ابوبکر و عمر نتوانستند بر وی نماز بخوانند.
همچنین بخاری تصریح میکنه: سلمان مقداد اباذر و عمار در تشییع جنازه ی مخفی تک دختر نبی مکرم اسلام حضور داشتند و قبر او بر هیچ کس آشکار نشد.
مگه اینکه شما کتب خودتون رو قبول نداشته باشید که این گفته ها رو رد کنید.

البته که رد نمیکنم
برای ما روایت شده که
علت این گفته ی ایشان این بوده که قبل از اون ایشون فرموند که زمانی میرسه که...

سروش73

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
4/9/18
ارسالی‌ها
40
پسندها
1,127
امتیازها
20,833
مدال‌ها
14
سطح
11

ابن عباس نقل میکنه: لحظات آخر عمر بالای سر ابوبکر رسیدم، نفس هایش سخت به شماره افتاده بود و لب زد: ای کاش با خانه ی فاطمه چنین نمی کردم، ای کاش درب این خانه ی محترم را نمی سوزاندم!
به نقل از صحیح بخاری.
نظرتون راجع به این مطلب چیه؟
گفته ی خلیفه ی اول رو رد می کنید؟

Najva❁

نویسنده برتر
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
1/4/17
ارسالی‌ها
3,271
پسندها
36,640
امتیازها
69,173
مدال‌ها
40
سطح
33

• نویسنده موضوع
بنابراین روایات، ابوبکر در آخرین روزهای زندگانی گفته‌است: آری، از آنچه در دنیا رخ داده، تأسف ندارم، جز اینکه سه کار کردم که کاش نکرده بودم و سه کار نکردم که کاش کرده بودم… کاش خانهٔ فاطمه را، اگر هم به قصد جنگ بسته بودند، برنگشوده بودم...»

این گفته رو بارها به چشم دیدم که ابوبکر در هنگام مرگ بر پشیمانی سه چیز تاکید کرده که یکی باز کردن در اون خونه به ضرب زوره. این واقعه کاملا موثقه که ابوبکر و عمربرای گرفتن بیعت به اونجا میرن. مگه گفته نمیشه قاتل عمره...ربطش به ابوبکر چیه؟ خصومت حضرت فاطمه با اون دو نفر سر قضیه خلافته. حتی روایت شده که عمر تهدید به اتش زدن خونه میکنه ولی چنین اتفاقی میفته؟ نه!
حضرت علی بعد از زور و تهدید اجازه‌ی ورود میدن و حضرت فاطمه از خشم روشون رو به...

سروش73

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
4/9/18
ارسالی‌ها
40
پسندها
1,127
امتیازها
20,833
مدال‌ها
14
سطح
11

نارین خانم، درب باز نشد، درب رو به زور باز کردن، باور کنید من از روی کتب خودتون به این نتایج رسیدم، اینکه جناب عمر با لگد در رو باز کرد و میخ در به پهلوی فاطمه فرو رفت و موجب سقط جنین ایشان شد.
حالا شما میگی نه در رو خود دختر پیامبر باز کرد؟
سلمان میگه بعد از بیعت مردم با ابوبکر وارد خانه ی فاطمه شدم و ملاحضه کردم دخت نبی مکرم اسلام دست به دیوار گرفته، عرض کردم:
_ یا بنت رسول الله از برای چی این همه درگرگونی.
ایشان فرمودند: یا سلمان دیشب تا صبح از پهلوی من خون رفت!
شما میخوای بگی این زد و خورد ها منجر به شهادت دختر پیامبر نشده و مرگ طبیعی رفته؟

Najva❁

نویسنده برتر
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
1/4/17
ارسالی‌ها
3,271
پسندها
36,640
امتیازها
69,173
مدال‌ها
40
سطح
33

• نویسنده موضوع
نارین خانم، درب باز نشد، درب رو به زور باز کردن، باور کنید من از روی کتب خودتون به این نتایج رسیدم، اینکه جناب عمر با لگد در رو باز کرد و میخ در به پهلوی فاطمه فرو رفت و موجب سقط جنین ایشان شد.
حالا شما میگی نه در رو خود دختر پیامبر باز کرد؟
سلمان میگه بعد از بیعت مردم با ابوبکر وارد خانه ی فاطمه شدم و ملاحضه کردم دخت نبی مکرم اسلام دست به دیوار گرفته، عرض کردم:
_ یا بنت رسول الله از برای چی این همه درگرگونی.
ایشان فرمودند: یا سلمان دیشب تا صبح از پهلوی من خون رفت!
شما میخوای بگی این زد و خورد ها منجر به شهادت دختر پیامبر نشده و مرگ طبیعی رفته؟

آخرش میخ؟ یا سوختن؟ کدوم یک؟ این روایات اصلا همخوانی دارند؟ از طرفی میگن اون صفل نامش...

سروش73

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
4/9/18
ارسالی‌ها
40
پسندها
1,127
امتیازها
20,833
مدال‌ها
14
سطح
11

میشه تشریف بیارید تلگرام؟

سروش73

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
4/9/18
ارسالی‌ها
40
پسندها
1,127
امتیازها
20,833
مدال‌ها
14
سطح
11

اینجا گفت و گو سخته، تو تلگرام و تو دور همی راحت تر میشه فایل صوتی گذاشت

فاطمه شکیبا

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/9/18
ارسالی‌ها
2,022
پسندها
12,339
امتیازها
38,673
مدال‌ها
21
سطح
20

این بحث خیلی پیچیده ست...
ولی اولا: شهادت حضرت زهرا علیها السلام، یه امر کاملا محرز هست که از ائمه معصومین نقل شده. درنتیجه قطعا ایشون شهید شدند و این شهادت چیزی نیست که اخیرا روش ادعا شده باشه.
دوم: بنده به اعتقادات شما به عنوان یک هموطن اهل سنت کاملا احترام میذارم. قطعا این بحث از بحث‌های تفرقه برانگیز بین شیعه و سنی بوده و بهتره که وقتی وارد این بحث میشیم، منصفانه و به دور از تعصبات وارد بشیم تا به یه نتیجه درست و واقعی برسیم.
سوم: وقایع بعد از شهادت پیامبر اکرم، وقایع بسیار پیچیده ای هست. اما بنده در بحث ها دیدم که گویا این وقایع یکم با هم قاطی شدن و گویا به تقدم و تاخر تاریخی اونها دقت نکردید. لطفا این وقایع رو دوباره، با دقت و با نگاه تحلیلی مطالعه کنید. چون مثلا، رفتن جناب ابوبکر...

امضا : فاطمه شکیبا

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 1, کاربر: 0, مهمان: 1)

عقب
بالا