| پاک کردن چسب حرارتی از روی سطوح |

*SHAKIBAgh*

مدیر تالار خانواده و زندگی
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار خانواده و زندگی
عضویت
6/25/18
ارسال ها
4,283
امتیاز
51,873
سن
18
محل سکونت
جهان ارتش سرخ
برای پاک کردن چسب حرارتی از روی هر سطحی به غیر از پوست، ابتدا بهتر است اجازه دهیم چسب سرد شود و سپس نسبت به جداکردنش اقدام کنیم.
پاک کردن چسب حرارتی


ستاره | سرویس خانه داری -
یادگیری نحوه پاک کردن چسب برای همه ضروری است. همه ما در این موقعیت قرار گرفته‌ایم که هنگام کار با تفنگ، ناگهان چسب حرارتی داغ جایی می‌ریزد که نباید بریزد! شاید چسب داغ را روی پارچه چسبانده‌اید، آن را روی میز ریخته‌اید یا پوستتان را سوزانده است... در هر حال ما در این مطلب به شما پاک کردن چسب حرارتی از روی هر سطحی را یاد می‌دهیم.
نحوه پاک کردن چسب حرارتی از روی پارچه
از بین بردن چسب از روی پارچه صبر زیادی می‌خواهد، اما در واقع بسیار ساده است. برای اینکه چسب حرارتی را از روی پارچه پاک کنید، تنها باید این سه مرحله ساده را دنبال کنید تا با حداقل آسیب به پارچه انجام گیرد.
 • به چسب داغی که روی پارچه ریخته شده است، دست نزنید. اگر چسب را روی پارچه پخش کنید یا در حالت داغ سعی کنید آن را از بین ببرید، می‌تواند در شکاف‌های ریز بین نخ‌های پارچه وارد شود. پارچه‌های نخی نازک بیشتر مستعد این امر هستند.
 • پارچه را همراه با چسبی که روی آن ریخته شده است، در فریزر قرار دهید. این کار باعث می‌شود چسب سریع‌تر خشک شود. بسته به ضخامت و دمای نشت چسب، این کار باید بیست دقیقه تا یک ساعت طول بکشد.
 • با دقت چسب را از روی پارچه جدا کنید. شما به ویژه باید در مورد پارچه‌های نازک‌تر دقت کنید.

نحوه پاک کردن چسب حرارتی از روی همه سطوح


نحوه پاک کردن چسب حرارتی از روی فلز، چوب و سایر سطوح

این یکی از آسان‌ترین نکات برای از بین بردن چسب داغ از روی سطوح است. اگر شما چسب داغ را روی میز یا جایی ریخته‌اید که نباید می‌ریختید، راهنمای زیر می‌تواند در برطرف کردن مشکل به شما کمک کند. تمام چیزهایی که به آن‌ها نیاز دارید، الکل و گوش پاک کن است.
 • اجازه دهید چسب خشک شود. چسب خشک شده سریع‌تر از روی سطوح جدا می‌شود.
 • پس از خشک شدن چسب، گوش پاک کن را به الکل آغشته کنید و سپس دور لبه‌های چسب حرارتی بزنید.
 • اجازه دهید الکل نسبت به چسب واکنش دهد و سپس به راحتی چسب را جدا کنید.
توجه: برخی از سطوح ممکن است به خوبی با الکل واکنش نشان ندهند، بنابراین همیشه قبل از امتحان کردن آن روی یک بخش بزرگ، یک نقطه را به الکل آغشته کنید.

نحوه پاک کردن چسب حرارتی از روی همه سطوح


نحوه پاک کردن چسب حرارتی از روی پوست

قرار گرفتن چسب داغ روی پوست دردناک است و ادامه کار را غیرممکن می‌کند. چسب پوست را می‌سوزاند و اگر سعی کنید با انگشتان دیگرتان چسب را جدا کنید، آن‌ها نیز می‌سوزند! برخلاف روش‌های دیگر، برای پاک کردن این چسب از روی پوست باید سریع عمل کنید. لازم است سوختگی با چسب داغ را مانند سوختگی‌های دیگر درمان کنید.
 • سریعا چسب داغ را زیر آب سرد قرار دهید تا خنک شود، سوختگی را متوقف کرده اجازه دهید چسب خشک شود. اگر سوزش شما آن‌قدرها هم دردناک نیست، می‌توانید یک مکعب یخ را روی آن قرار دهید.
 • چسب را به آرامی و با دقت از روی پوست جدا کنید. اگر دردتان خیلی شدید است، به دنبال کمک‌های پزشکی باشید.
 • قسمت آسیب‌دیده را دوباره زیر آب سرد قرار دهید. برای کاهش درد از پماد نئوسپورین یا پماد ضد درد دیگری استفاده کنید و به کمک چسب زخم و باند، محل آسیب‌دیده را بپوشانید.
نحوه پاک کردن چسب حرارتی از روی همه سطوح


نحوه پاک کردن چسب حرارتی از روی فرش

ریخته شدن چسب روی فرش، قطعا تجربه دردناکی بوده و پیدا کردن راهی برای پاک کردن آن، بسیار دشوار است. پاک کردن چسب از روی فرش را بر اساس مقدار چسبی که نشت کرده است، به دو روش می‌توان انجام داد.
۱. پاک کردن چسب حرارتی از روی فرش بلافاصله بعد از ریخته شدن
اگر سریعا متوجه ریخته شدن چسب روی فرش شده اید، می‌توانید بلافاصله با استفاده از یک تیغ تیز و حرکت تیغ به سمت بالا، چسب را از روی فرش جدا کنید تا پخش نشود.
۲. پاک کردن چسب حرارتی از روی فرش پس از گذشت مدتی
از آنجا که استفاده از الکل روی فرش‌های کرکی و پرزدار کار نخواهد کرد، به روش جدیدی برای از بین بردن چسب از روی فرش نیاز دارید. برای انجام این کار، دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید:
 • از یک اتوی داغ و یک پارچه نازک استفاده کنید (پارچه‌ای که چسب بهتر از فرش به آن بچسبد).
 • پارچه را روی قسمت آسیب‌دیده قرار دهید و اتوی داغ را روی پارچه بگذارید تا چسب را جذب پارچه کند. به جای جلو و عقب کردن اتو، آن را روی محل مورد نظر فشار دهید تا از پخش شدن چسب در یک سطح بزرگ‌تر جلوگیری شود.

نحوه پاک کردن چسب حرارتی از روی همه سطوح
 
بالا