15 ابرقهرمان زن که قدرتشان از بقیه زنان کمیک بوکی بیشتر است

  • شروع کننده موضوع .ARMIN
  • تاریخ شروع

.ARMIN

مدیر تالار خانواده و زندگی
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار خانواده و زندگی
عضویت
5/13/19
ارسال ها
11,845
امتیاز
60,919
محل سکونت
کرمانشاهبا یک مقاله دیگه در خدمت شما هستیم،
بنظر شما قویترین زن دنیای کمیک
کیست؟
.


15.خانم مارول/کامالا خان(Ms.Marvel/Camala Khan)

Image result for ms.marvel comic wallpaper

خانم مارول یا کامالا خان نوجوان مسلمانی است که طرفداران زیادی را به خودش جذب کرده.

قدرت های او عبارت اند از تغییر شکل، عامل شفا، سرغت و عمر طولانی.


14.ماکسیما(Maxima)

Image result for Maxima comic

ماکسیما ابرقهرمان زن ساخته شده توسط دیسی کامیکس است، که برای اولین بار در شماره 645# از مجموعه اکشن کامیکس معرفی شد.ماکسیما بزرگترین فرزند در خاندانی سلطنتی از سیاره آلمراک است. او برای رسیدن به آرزوی خود یعنی تبدیل شدن به یک رهبر و فرار از خواسته‌های خانواده‌اش به عضویت در آکادمی کروسیبل در آمد، و در نهایت سیاره آلمراک را به منظور یافتن همسری مناسب و بچه‌دار شدن برای کمک به توسعه جمعیت در این سیاره ترک کرد. او حتی نامزدش اولترا را برای رسیدن به این هدف ترک کرد؛ و در نتیجه او شخصیت ابرقهرمان سوپرمن را به عنوان همسری مناسب انتخاب کرد که از لحاظ ژنتیکی با او سازگار بود. اما با وجود زیبایی و قدرتی که ماکسیما در اختیار داشت، سوپرمن به دلایل مختلف (مانند اینکه علاقه‌ای به پدر شدن ندارد) پیشنهاد وی را رد کرد. در نتیجه ماکسیما به خشم آمد و تبدیل به یکی از دشمنان سوپرمن گشت. او بعدها به طور اتفاقی با شخصیت ابرتبهکار برین‌نیاک کار می‌کرد که سیاره آلمراک را توسط سیارهٔ مصنوعی وارلرد از بین برده بود. او سپس بر ضد برین‌نیاک شد و به ابرقهرمان‌های زمینی برای شکست وی کمک کرد و متعاقباً به دلایل خود به تیم تجدید شده لیگ عدالت پیوست.

قدرت های او شامل قدرت، سرعت و پایداری ابرانسانی، آسیب‌ناپذیری، همدلی، دورآگاهی، دورجنبی، هیپنوتیزم، پرواز، دورنوردی، خلق میدان نیرو و طول عمر است.


13.بیگ باردا(Big Barda)

Image result for big barda comic


بیگ باردا نام یک ابرقهرمان زن ساخته دیسی کامیکس است. که برای اولین بار در شماره 4# کمیک مستر میراکل شناخته شد.در کلیشه‌های مرتبط با شخصیت‌های زن در زمان خلقت او، باردا از لحاظ فیزیکی قوی‌تر از شوهرش مستر میراکل است و به شدت از او محافظت می‌کند. جک کربی ظاهر فیزیکی باردا را بر اساس بازیگر و خوانندهٔ آمریکایی، لینی کازان الگوبرداری کرده است.

بیگ باردا قدرت های گوناگونی دارد از جمله قدرت، سرعت، پایداری و واکنش ابرانسانی، نامیرایی، جنگجویی عالی، دارای سلاح‌هایی از قبیل دیسک-آئرو و مگا-راد که به او قابلیت پرواز و دورنوردی می‌دهد.

12.روگ(Rogue)

Image result for rogue comic

روگ نام یه زن قدرتمند ساخته مارول کامیکس است. که اغلب با ایکس من در ارتباط است.برای اولین بار، در شماره 10# مجلهٔ انتقام جویان (Avengers Annual 10#) معرفی شد.او به صورت غیرارادی خاطرات، قدرت بدنی و در مورد ابرقهرمان‌ها، توانایی‌های مخصوص آنها را تنها با تماس با آنها به دست می‌آورد. همین موجب می‌شود که او از تماس با دیگران خودداری بکند، که البته در بر گیرنده دوستی او با گامبیت نیز بود. با این حال او از شخصیت‌های محبوب کمیک‌های مارول است.روگ، دختر زیبای جنوبی اهل میسیسیپی است که از خانه فرار کرد و توسط میستیک عضوی از انجمن جهش‌یافتگان شرور شد. او پس از مدتی از این گروه خارج شد و عضوی از گروه مردان ایکس شد.روگ از اعضای مشهور اکس‌من از سال ۱۹۸۰ است. همچنین او در مجموعه‌های انیمیشنی، بازی‌های ویدئویی و فیلم‌های اکس‌من حضور داشته‌است. آنا پاکوین نقش این شخصیت را در مجموعه فیلم‌های مردان ایکس ایفا کرده است. نشانه روگ خطی از موهای سفید است.

قدرت های او شامل جذب قدرت افراد (تاحدی قوی که فرد را آنی می‌کشد)، پرتاپ حرارت و آتش، پرواز، سرعت بالا، پنهان کردن خود در تشعشعات آتشین، توانایی دیدن پرتو مادون قرمز


11.شاهزاده قدرت(Power Princess)

Image result for power princess comic

زردا، که بیشتر به عنوان شاهزاده قدرت شناخته می شود. زن قدرتمندی ساخته مارول کامیکس است.

قدرت های او شامل هوش زیاد، قدرت فوق العاده، سرعت، پرواز، استقامت، دوام، چابکی، تجربه گسترده در مبارزه بدون سلاح


10.مری مارول(Mary Marvel)

Image result for mary marvel


مری مارول نام ابرقهرمان زنیست که در ابتدا توسط Fawcett Comics منتشر شده ولی درحال حاضر متعلق به دیسی است. وی اولین بار در شماره 18 کمیک ماجراهای کاپیتان مارول (Captain Marvel Adventures 18#) شناخته شد.

قدرت های او شاملرعد و برق جادویی به ارمغان می آورد (زیرا در کمیکی که ذکر شده همراه با شازم بوده)، قدرت فوق العاده انسان، سرعت، استقامت و شجاعت، آسیب پذیری فیزیکی و جادویی، پرواز، عقل نابغه، کنترل و انتشار رعد و برق جادویی است.9.استارفایر(StarFire)

Image result for starfire

استاز فایر ابرقهرمان زن ساخته شده توسط دیسی کامیکس است و برای اولین بار در شماره 26# از مجموعه کمیک دی‌سی کامیکس پرزنتس حضور پیدا کرد.پرنسس کوریاند'ر که سابقاً جنگجوی سیارهٔ از بین رفته تاماران بود، در حال حاضر خانه جدیدی بر روی کره زمین و همچنین خانواده جدیدی در تیم تایتان‌های نوجوان برای خود پیدا کرده‌است. به عنوان یکی از نژاد تامارها، استارفایر دارای پوستی نارنجی رنگ، چشمانی کاملاً سبز رنگ و فاقد مردمک و موهایی به‌طور غیرمنتظره بلند و ضخیم در مقایسه با یک انسان معمولی است. او خواهر کوچکتر بلک‌فایر به‌شمار می‌رود.

توانایی های استارفایر عبارت اند از پرواز با سرعتی سریع‌تر از نور، قدرت، استقامت، دوام، چابکی و واکنش ابرانسانی، مصونیت در برابر پرتوف، مصونیت نسبت به سرما و گرمای شدید، مهارت در هنرهای رزمی، طول عمر، جذب و شلیک انرژی فرابنفش


8.مولی هیز(Molly Hayes)

Image result for molly hayes


مولی هیز ابرقهرمان ساخته شده توسط مارول کامیکس است که عضو گروه فراری ها (Runaways) است.

قدرت های وی شامل قدرت فوق العاده انسان، بی اعتنایی


7.جسی چیمبرز/جسی کوئیک/لیبرتی بل(Jesse Chambers/Jesse Quick/Liberty Belle)

Image result for jesse quick comic wallpaper


جسی چیمبرز نام زن قدرتمندی ساخته دیسی کامیکس است و اولین بادپای مونث است.چیمبرز که در ابتدا از نام جسی کوئیک و بعدها لیبرتی بل استفاده می‌کرد، دختر ابرقهرمان دوران طلایی جانی کوئیک و لیبرتی بل است.

قدرت های چیمبرز شامل سرعت، قدرت، استقامت و واکنش ابرانسانی، پرواز است.


6.جین فاستر/ثور(Jane Foster/Thor)

Image result for jane foster comic

جین فاستر ابرقهرمان زن ساخته مارول کامیکس است و اولین بار دز شماره 84# کمیک سفر به درون رمز و راز (Journey into Mystery) معرفی شد. این شخصیت معمولاً به عنوان معشوقه شخصیت ثور شناخته می‌شود.


5.جین گری(Jean Grey)

Image result for jean grey comic

جین گرِی با نام کامل جین ایلین گری-سامرز یک ابرقهرمان زن ساخته مارول کامیکس است.که به عنوان یکی از اعضاء و مؤسسین مردان ایکس به شمار می‌رود، که برای اولین بار در شماره 1# از مجموعه کمیک مردان-ایکس غیرطبیعی حضور پیدا کرد. این شخصیت تا به حال تحت عنوان‌های مارول گرل، فینکس و دارک فینکس شناخته شده است. او نقشی کلیدی در روند زندگی دیگر شخصیت‌های جهان مارول، به خصوص در مردان ایکس و شخصیت‌هایی از جمله همسرش سایکلاپس، چارلز اگزاویه مربی و چهره‌ای که برای او همانند پدری می‌ماند، ولورین که به او علاقهٔ عاشقانه داشت، استورم، یکی از بهترین دوستانش که برای او مانند خواهری می‌ماند و فرزندان ژنتیکیش ریچل سامرز، کابل و ناتانیل گری دارد.جین گری عضو یکی از زیرشاخه‌های بشریت با نام جهش‌یافته‌ها به شمار می‌رود که با توانایی‌های ابرانسانی از جمله دورآگاهی و دورجنبی به دنیا آمده است. او شخصیتی مهربان و دلسوز دارد، اما از طرف دیگر باید با بودن یک جهش‌یافته سطح امگا و تجلی فیزیکی نیروی فینکس کیهانی به مقابله بپردازد.فامکه یانسن نقش جین گری را در پنج قسمت فیلم در مجموعه فیلم‌های مردان ایکس ایفا کرده است. سوفی ترنر نیز نقش جین جوان را در فیلم‌های مردان ایکس: آپوکالیپس (۲۰۱۶) و مردان ایکس: دارک فینکس (۲۰۱۸) بازی کرده است.

توانایی های وی شامل دورآگاهی، دورجنبی، خواندن و کنترل ذهن، دگرگونی و پاک‌کردن حافظه | نیروی فینکس: توانایی‌های گسترده کیهانی، آتش کیهانی، دگرگونی واقعیت و کنترل فضازمان، زنده کردن مردگان


4.سوپرگرل(Super-Girl)

Related image

سوپرگرل یک ابرقهرمان زن ساخته دیسی کامیکس است.که برای اولین بار در شماره 252# از مجموعه کمیک‌های اکشن ، حضور پیدا کرد و بعدها تبدیل به پویانمایی، فیلم سینمایی، مجموعه تلویزیونی و اسباب‌بازی شد.سوپرگرل نقش شخصیت مکمل را در نشریات مختلف کمیک‌های دی‌سی کامیکس از جمله کمیک‌های اکشن، سوپرمن و چندین مجموعه کمیک نامرتبط با سوپرمن ایفا می‌کند. در سال ۱۹۶۹ ماجراهای سوپرگرل تبدیل به سوژهٔ اصلی در مجموعه «کمیک‌های ماجراجویی» شد، و بعدها در مجموعه کتاب کمیک نام‌بخشی که از سال ۱۹۷۲ آغاز شد و تا سال ۱۹۷۴ ادامه داشت حضور پیدا کرد، و به دنبال آن دومین مجموعه کتاب کمیک ماهانه با عنوان ماجراهای شجاعانه جدید سوپرگرل که از سال ۱۹۸۲ تا ۱۹۸۴ منتشر شد.


3.کارول دانورز/کاپیتان مارول(Carol Danvers/Captain Marvel)

Image result for captain marvel


کاپیتان مارول یا کارول دانورز یک ابرقهرمان زن قدرتمند ساخته مارول کامیکس استو برای اولین بار به عنوان یک افسر نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا در شماره 13# از مجموعه کمیک ابرقهرمان‌های مارولحضور پیدا کرد و سپس تبدیل به نخستین تجسم از شخصیت خانم مارول در شماره 1# از مجموعه خانم مارول گشت.

توانایی های وی شامل قدرت، سرعت و پایداری ابرانسانی، جذب و شلیک انرژی و پرواز است.


2.شی هالک(She-Hulk)

Related image

شی هالک نام زن قدرتمند ساخته مارول است، که برای اولین بار در شماره 1# هالک-دخت وحشی حضور پیدا کرد.جنیفر والترز نخستین دختر عموی رابرت بروس بنر یا همان هالک شگفت‌انگیز است. با وجود تفاوت سنی پنج ساله، جنیفر و بروس از زمان کودکی همچون برادر و خواهر در کنار یکدیگر بزرگ شدند. اما هنگامی که رشته‌های مجزای خود را انتخاب نمودند (بروس پزشکی و جنیفر حقوق) دیگر کمتر یکدیگر را ملاقات می‌کردند. هنگامی که والترز بر اثر شلیک گلوله، خون زیادی از دست داده بود، به شکلی اضطراری از بروس خون دریافت کرد که منجر به کسب یک نسخهٔ خفیف‌تری از وضعیت هالک شد.


قدرت های شی هالک شامل قدرت، سرعت، استقامت، چابکی، و دوام ابرانسانی، عامل زوددرمانی، مصونیت در برابر درد و بیماری


1.پرنسس دایانا/واندروومن(ِDiana Prince/Wonder Woman)

Image result for wonder woman comic

واندروومن ساخته دیسی کامیکس قدرتمند ترین زن دنیای کمیک بوک شناخته شده است، که برای اولین بار در شماره 8# مجموعه کمیک All Star Comics معرفی شد.ام اصلی او در سرزمین اجدادیش پرنسس دایانا از تمیسکیرا است که اصلیت او در اسطوره‌های یونانی است و از نژاد زنان جنگجویی مشهور به آمازون‌ها می‌باشد که دایانا از بین جنگجوترین زنان این قبیله انتخاب می‌شود. زن شگفت‌انگیز به عنوان یک تصویر جنسیتی مترقی برای دختران، مورد تقدیر فمینیست‌ها قرار گرفت. او همچنین یکی از مؤسسین گروه لیگ عدالت و نیمه‌ایزد بانوان به شمار می‌رود. داستان منشأ زندگی او بیان کننده این است که او توسط مادرش، ملکه هیپولیتا و از خاک رس پیکرتراشی شده است، و ایزدان یونانی به عنوان هدیه به او زندگی و قدرت‌های ابرانسانی بخشیدند. با این حال در سال‌های اخیر، واندر وومن به عنوان دختر زئوس در نظر گرفته می‌شود، که توسط مادرش هیپولیتا و خاله‌هایش آنتیوپ و ملانیپه بزرگ شده است.

قدرت های وی شامل قدرت، سرعت، استقامت، واکنش و طول عمر ابرانسانی، پرواز، استاد مبارزات تن‌به‌تن، مجهز به دست‌بند، کمند، شمشیر و سپر فنا ناپذیر است.

نویسنده: مهدی باقری
رسانه کامیک تاک


تعداد بازدید از این مطلب: 5840


برچسب‌ها: زن های قدرتمند کمیک , کمیک , 15 زن قدرتمند ,


موضوعات مرتبط: کمیک | Comic , مقاله , ,نویسندگان کمیک‌ های Avengers و Justice League در فکر نوشتن یک کراس اور بین قهرمان های DC و Marvel


mehdi

22:0
یک شنبه 6 اسفند 1396نویسندگان کمیک‌ های Avengers و Justice League در فکر نوشتن یک کراس اور بین قهرمان های DC و Marvel

در جدیدترین اخبار دنیای کمیک اعلام شده که اسکات اسنایدر و جیسون آرون قرار است در آینده‌ای نزدیک، کنترل دو تیم از دو کمپانی بزرگ و محبوب دنیای کمیکی را برعهده بگیرند. اما آیا ممکن است بعد از آن ما شاهد به وقوع پیوستن یک کراس اور بسیار بزرگ بین این دو تیم باشیم؟

این موضوع بسیار هیجان‌انگیز، ایده‌ای بود که خود این نویسندگان به نوعی در شبکه‌های اجتماعی خود اعلام کرده و فکرش را در سر طرفداران انداختند. این ایده زمانی مطرح شد که جیسون آرون به استخدام کمپانی مارول کمیکس درآمد و طی قراردادی که بست، قرار شد با هنرمندی به نام اد مک‌گینس همکاری کرده و سری جدید کتاب‌های کمیک Avengers (انتقام جویان) را نوشته و منتشر کنند. از طرف دیگر در کمپانی دی سی کمیکس هم اسکات اسنایدر نویسنده سری کتاب کمیک Dark Nights: Metal (شب‌های تاریک: متال) قرارداد جدیدی امضا کرد و قرار بر این شد که بعد از پایان یافتن سری کتاب متال، به سراغ نویسندگی و تولید سری کتاب‌های کمیک Justice League (لیگ عدالت) برود. بعد از استخدام، این دو هنرمند تبادلی را با یکدیگر آغاز کردند که به واسطه آن موضوعی را به میان می‌آورد؛ آن هم این بود که این دو قرار است کراس اوری بین این دو تیم بزرگ ترتیب دهند.

اولین مبادله توییتی را اسکات اسنایدر در توییتر منتشر کرده و در طی آن اینگونه اعلام کرد:

به طرز دیوانه‌واری برای جیسون آرون و دیدن او در نویسندگی سری کتاب کمیک انتقام جویان هیجان دارم. قرار است حماسی و منحصر به فرد شود.

در پاسخ به این توییت اسنایدر، آرون هم اینگونه برای او نوشت:

ممنونم اسکات. شاید بهتر است ما روی یک پروژه جدید با هم کار کنیم که نتیجه آن کراس اوری بین لیگ عدالت و تیم انتقام جویان باشد.

اسنایدر هم که به نوعی منتظر پاسخ آرون بود به سرعت پاسخ داد:

من این کار را هر زمان که تو بخواهی با تو انجام می‌دهم، برادر! برای تو خیلی خوشحالم و همچنین برای این اتفاق خوب، تبریک می‌گویم.

در تاریخچه دنیای کمیک، آخرین باری که ما در کتابی شاهد به وقوع پیوستن کراس اوری بین این دو تیم بزرگ و فوق‌العاده محبوب بودیم، در سال ۲۰۰۴ بود. نویسنده این کراس اور کرت بوسیک بود که کتاب کمیک JLA/Avengers چهار قسمتی را نوشت. اگر در این دوره و زمانه دو نویسنده باشند که بخواهند این طرح هیجان‌انگیز را دوباره به سری کتاب‌های کمیک بیاورد، تنها اسنایدر و آرون هستند که پتانسیل این کار را دارند و تماشای همکاری این دو با هم، بسیار جالب خواهد شد.

در تاریخچه دنیای کمیک، آخرین باری که ما در کتابی شاهد به وقوع پیوستن کراس اوری بین این دو تیم بزرگ و فوق‌العاده محبوب بودیم، در سال ۲۰۰۴ بود. نویسنده این کراس اور کرت بوسیک بود که کتاب کمیک JLA/Avengers چهار قسمتی را نوشت. اگر در این دوره و زمانه دو نویسنده باشند که بخواهند این طرح هیجان‌انگیز را دوباره به سری کتاب‌های کمیک بیاورد، تنها اسنایدر و آرون هستند که پتانسیل این کار را دارند و تماشای همکاری این دو با هم، بسیار جالب خواهد شد.

Avengers

تیم انتقام جویانی که در حال حاضر جیسون آرون در حال جمع‌آوری آنها است، شخصیت‌های درجه یک دنیای کمیکی کمپانی مارول هستند که کمی با نسخه فعلی و سینمایی آن متفاوت است اما این موضوع اصلا دلیل بر آن نمی‌شود که سری کتاب کمیک او جذاب نخواهد شد. جیسون آرون در طی مصاحبه اخیر خود درباره پروژه جدید خود اینگونه توضیح داد:

ما تصمیم داشتیم که به نحوی بتوانیم به گذشته و خط داستانی اصلی بازگردیم. ما می‌خواستیم این کار را با شخصیت‌های بزرگ و محبوبی انجام دهیم که در قلب آن قرار دارند. به همین منظور ما به سراغ استیو راجرز (کاپیتان آمریکا)، تونی استارک (آیرون من) و ثور اودین‌سان رفتیم و دوباره آنها را دور هم جمع کردیم تا باری دیگر اعضای اصلی و قلب این تیم ابرقهرمانی باشند. علاوه بر این سه شخصیت، قهرمانان دیگری هم وجود دارند که قرار است به تیم اضافه شوند و ما در طول داستان آنها را به تیم جدید می‌آوریم. اساسا هدف من از نوشتن و انتشار این سری این بود که اگر شما تنها یک کتاب کمیک کمپانی مارول را می‌خوانید و اگر این کتاب را انتخاب کردید، اطلاع داشته باشید که این سری با داستان خود قصد دارد چشم‌اندازی از دنیای مارول را قسمت به قسمت به شما نشان دهد. ما قصد داریم به واسطه شخصیت‌های بزرگ و معروف این دنیا، به جذاب‌ترین و همچنین عجیب‌ترین نقاط دنیای مارول برویم.

کتاب کمیک Avengers #1 در ماه می سال جاری منتشر خواهد شد. از طرف دیگر قسمت اول سری کتاب کمیک لیگ عدالت به نام No Justice، اواخر سال جاری منتشر خواهد شد.
 
بالا