• موارد قبل از ارسال عکس:

1- با توجه به چندین تذکر از کارگروه مصادیق مجرمانه (فیلترینگ) به عکس ها لطفا قبل ازارسال عکس دقت کنید که عکس ارسالی از نظر پوشش، مناسب باشد و برای سایت ایجاد مشکل ننماید. (بازبودن بالا تنه، پایین تنه، سرشانه ها)

2- در صورت مشاهده عکس های مورد دار بلافاصله گزارش را زده تا تیم یک رمان بررسی لازم را انجام دهند.

3- در صورت مشاهده عکس های مورد دار زیاد از یک کاربر، کاربر فوق مسدود و تمام پست های این شخص پاک خواهد شد.

4-دقت فرمایید که تعداد عکس های ارسالی در هر پست باید بین 3 تا 5 عکس باشد و تعداد ارسالی در هر تاپیک کمتر از 4 پست نباشد.

5-از ارسال هر گونه تاپیک تکراری و اسپم خودداری بفرمایید.

آموزشی اموزش عکاسی پانوراما

TANIYA

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
1/5/20
ارسالی‌ها
33
پسندها
55
امتیازها
103
سطح
0

• نویسنده موضوع
- تکنیک عکاسی پانوراما چیست؟
تکنیک عکاسی پانوراما که با اسم عکاسی واید فرمت نیز شناخته می‌شود یکی از تکنیک‌های ویژه عکاسی است که چند عکس مختلف را به هم متصل می‌کند تا یک عکس واید ایجاد شود. واژه پانوراما یک کلمه یونانی و به معنی «تمام منظره دید» است. این تکنیک اولین بار توسط نقاش‌هایی که می‌خواستند تمام منظره پیش رو را ثبت کنند ابداع شد. اولین عکس‌های پانوراما از طریق به هم چسباندن عکس‌های آنالوگ چاپ شده خلق شدند اما از آن‌جایی که تراز کردن دقیق عکس‌های آنالوگ توسط دست کار خیلی سختی بود این عکس‌ها کیفیت لازم را نداشتند. با اختراع کامپیوترهای شخصی و پیشرفت دوربین‌های دیجیتال و نرم‌افزارهای عکاسی، امروزه به هم چسباندن عکس‌های دیجیتال توسط نرم افزارهای تخصصی...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

TANIYA

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
1/5/20
ارسالی‌ها
33
پسندها
55
امتیازها
103
سطح
0

• نویسنده موضوع
در واقع با استفاده از تکنیک‌های مناسب عکاسی و تجهیزات تخصصی شما می‌توانید عکس‌های پانورامای نسبتا فوق‌العاده‌ای را با رزولوشن خیلی بالا ثبت کنید. حتی برخی عکاس‌ها صدها عکس را به هم می‌چسبانند تا یک عکس پانوراما با رزولوشن خیلی بالا (گیگاپیکسل) خلق کنند. امروزه این تکنیک یعنی عکاسی پانوراما دیجیتال به شدت محبوب است و علاوه بر عکاس‌های منظره، عکاس‌های معماری و شهری هم به آن علاقه‌مند هستند.

راهنمای عکاسی پانوراما

بسته به عکسی که می‌خواهید بگیرید، برخی عکس‌های پانوراما می‌توانند خیلی پیچیده و گران هم باشند. برای مثال برای گرفتن عکس‌های پانوراما از ساختمان‌ها شما به لنزهای کالیبره شده و تجهیزات...

TANIYA

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
1/5/20
ارسالی‌ها
33
پسندها
55
امتیازها
103
سطح
0

• نویسنده موضوع
- انواع پانوراما
خیلی از افراد با شنیدن کلمه پانوراما یک عکس واید عمودی یا افقی را تصور می‌کنند اما به نظر من همیشه اینطور نیست. به نظر من حتی اگر چند عکس را به هم بچسبانم و نتیجه یک عکس مربعی با رزولوشن بالا هم باشد این عکس همچنان یک عکس پانوراما است. در ادامه انواع پانوراما را با هم بررسی خواهیم کرد:

۱- پانورامای واید (عریض)
هر عکسی که شبیه به یک عکس واید باشد و کمتر از ۱۸۰ درجه از منظره‌ی مقابل را هم پوشش دهد را می‌توان یک پانورامای واید خواند. این نوع عکس پانوراما می‌تواند کاملا شبیه یک عکس واقعی باشد اما از چند عکس تشکیل شده باشد و به همین خاطر رزولوشن بیشتری داشته باشد.

[IMG alt="عکاسی...

TANIYA

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
1/5/20
ارسالی‌ها
33
پسندها
55
امتیازها
103
سطح
0

• نویسنده موضوع
پانورامای ۱۸۰ درجه
عکس‌های پانورامایی که ۱۸۰ درجه از منظره روبرو را پوشش می‌دهند در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند. این قبیل پانوراماها خیلی عریض هستند و یک محدوده وسیع را پوشش می‌دهند.

آموزش عکاسی 180 درجه

۳- پانورامای ۳۶۰ درجه
عکس‌های پانورامایی که ۳۶۰ درجه از منظره را پوشش می‌دهند. این عکس‌ها به شدت واید هستند و تمام صحنه را در یک عکس ثبت می‌کنند.

عکاسی تمام نما

TANIYA

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
1/5/20
ارسالی‌ها
33
پسندها
55
امتیازها
103
سطح
0

• نویسنده موضوع
پانورامای کروی
این نوع پانوراما همان پانورامای ۳۶۰ درجه است که با تکنیک‌های ادیت خاص و با کمک نرم‌افزارهای ویرایش عکس، به عکس‌های کروی (یا در اصطلاح عکس های سیاره ای) تبدیل می‌شوند.

راهنمای گرفتن عکس های 360 درجه

تمام این عکس‌های پانوراما می‌توانند در یک ردیف یا چند ردیف (گرفتن چند عکس با فاصله کانونی بالا برای افزایش رزولوشن) گرفته شوند.

۳- آموزش عکاسی پانوراما
دو روش برای عکاسی و سپس تبدیل عکس‌های گرفته شده به عکس پانوراما وجود دارد:

۱- گرفتن عکس‌های افقی: در صورتی که رزولوشن عکس خیلی برای شما مهم نیست، این روش ساده‌ترین روش برای...

TANIYA

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
1/5/20
ارسالی‌ها
33
پسندها
55
امتیازها
103
سطح
0

• نویسنده موضوع
گرفتن عکس‌های عمودی: این روش تکنیک عکاسی پانوراما بهترین متد برای گرفتن عکس‌های پانوراما است. عکس‌های عمودی قسمت‌های بیشتری از آسمان و زمین را در خود جای می‌دهند و رزولوشن بهتری هم نسبت به عکس‌های افقی دارند. در عکس پائین ۴ عکس که به صورت عمودی گرفته شده‌اند را مشاهده می‌کنید:

آموزش عکاسی پانوراما

و این هم عکس نهایی است:

انواع عکاسی تمام نما

من معمولا ترجیح می‌دهم از گرفتن عکس‌های افقی خودداری کنم. این کار به دلیل اینکه نرم‌افزار به هم چسباندن عکس‌ها نیز بخشی از تصویر را کراپ می‌کند، باعث...

TANIYA

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
1/5/20
ارسالی‌ها
33
پسندها
55
امتیازها
103
سطح
0

• نویسنده موضوع
۱- تجهیزات دوربین
۱- دوربین دیجیتال
از لحاظ دوربین، شما با هر نوع دوربین دیجیتالی که توانایی قفل کردن شاتر، دیافراگم و حساسیت را داشته باشد می‌توانید تکنیک عکاسی پانوراما را اجرا کنید. اما بهتر است از دوربینی استفاده کنید که توانایی کنترل دستی آن را داشته باشید. (مانند دوربین های DSLR)

۲- لنز
به نظر من لنزهای زوم بهترین انتخاب برای عکاسی پانوراما هستند. شما می‎‌توانید با استفاده از لنزهای فیکس هم عکس پانوراما بگیرید اما توانایی تغییر فاصله کانونی دوربین انتخاب‌های بیشتری در اختیار شما قرار می‌دهند. داشتن یک لنز زوم در شرایطی که حرکات شما محدود هستند کمک خیلی بیشتری به شما می‌کند. اگر از دوربین DSLR استفاده می‌کنید، می‌توانید از هر لنز وایدی مثل...

TANIYA

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
1/5/20
ارسالی‌ها
33
پسندها
55
امتیازها
103
سطح
0

• نویسنده موضوع
تنظیمات دوربین
قبل از اینکه نسبت به گرفتن عکس‌های پانوراما اقدام کنید، باید برخی از تنظیمت دوربین خودتان را تغییر دهید. تنظیماتی که من استفاده می‌کنم به شرح زیر هستند:

• عکاسی با استفاده از حالت «Manual»: مهم‌ترین نکته در عکاسی پانوراما تثبیت نوردهی است. صرف نظر از اینکه ممکن است برخی از قسمت‌های عکس شما خیلی تاریک یا خیلی روشن باشند، در تمامی عکس‌ها باید از یک مقدار نوردهی استفاده کنید. به همین خاطر من همیشه از حالت دستی برای عکاسی استفاده می‌کنم تا کوچک‌ترین تغییری در نوردهی عکس‌ها به وجود نیاید.
  • تنظیم لنز روی فوکوس دستی: اگر از دوربین DSLR استفاده می‌کنید، فوکوس لنز خودتان را روی یک شی در دوردست (بی‌نهایت یا نزدیک به بی‌نهایت) تنظیم...

TANIYA

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
1/5/20
ارسالی‌ها
33
پسندها
55
امتیازها
103
سطح
0

• نویسنده موضوع
تکنیک عکاسی پانوراما
خب به بخش جالب کار رسیدیم: عکاسی پانوراما. پس از اینکه تجهیزات لازم را تهیه کردید و تنظیماتی که گفته شده است را انجام داید، طبق مراحل زیر ادامه دهید.

1. قسمتی که می‌خواهید از آن عکاسی کنید را مشخص کنید. اولین چیزی که باید مشخص کنید این است که قصد دارید از چه چیزی عکاسی کنید. بهترین گزینه برای عکاسی پانوراما، عکاسی از بالا به پائین است. برای مثال می‌توانید از بالای یک کوه یا تپه و در حالی که پائین را می‌بینید و هیچ درخت و شی دیگری در نزدیک شما قرار ندارد عکاسی کنید. از گرفتن عکس در مواقعی که درخت، بوته یا هر شی دیگری در نزدیکی دوربین قرار دارد خودداری کنید. در صورتی که از صحنه‌های دوردست عکاسی کنید عکس‌های شما به خوبی به یکدیگر متصل...

TANIYA

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
1/5/20
ارسالی‌ها
33
پسندها
55
امتیازها
103
سطح
0

• نویسنده موضوع
عکاسی پانوراما روی دست خیلی آسان است و من خیلی از عکس‌های پانورامای خودم را روی دست می‌گیرم. ممکن است به اندازه‌ای که مدنظر شما است این عکس‌ها خوب نباشند اما باز هم می‌توانید آن‌ها را چاپ کنید.

۳٫۴- استفاده از هد پانوراما
در صورتی که می‌خواهید عکس‌های پانورامای خیلی خوبی بگیرید، باید به فکر خرید تجهیزات پانوراما باشید. گزینه‌های زیادی در سطح بازار موجود است و تولیدکننده‌هایی مثل Nodal Ninja، مانفروتو و RRS در تولید این وسایل تخصص دارند. شما با استفاده از یک هد پانورامای خیلی خوب می‌توانید دوربین را حول نقطه مرکزی لنز حرکت دهید و پانوراماهای تک ردیف و چند ردیف خیلی خوبی بگیرید.

۴- وصل کردن عکس‌های گرفته شده در کامپیوتر
پس از اینکه...

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 1, کاربر: 0, مهمان: 1)

عقب
بالا