بتمن تبدیل به جان ویک می‌شود

¦[☆ Atrin ☆]¦›

سرپرست کامپیوتر،عکس + نویسنده افتخاری
عضو کادر مدیریت
سرپرست تالار
عضویت
11/15/18
ارسال ها
12,851
امتیاز واکنش
10,723
امتیاز
67,173
محل سکونت
تهران
بتمن تبدیل به جان ویک می‌شود

وقتی بتمنی وجود ندارد، بروس وین کارش را به شکل دیگر پیش می‌برد

خطر اسپویل: این مطلب وقایع سری کمیک Batman Universe را لو می‌دهد. اگر نمی‌خواهید از قبل داستان این کمیک برایتان مشخص شود، از خواندن مطلب صرف نظر کنید.
در این هفته، قسمت ششم و پایانی سری کوتاه کمیک Batman Universe (نوشته شده توسط برایان مایک بندیس و تصویر سازی شده توسط نیک درینگتون) منتشر شد.
شماره اول این کمیک که در ماه سپتامبر 2019 منتشر شده بود، آغازگر داستان جستجوی بتمن به دنبال یک تخم مرغ فابرژه باستانی عجیب و غریب بود. تخم مرغی که توجه وندال سویج (Vandal Savage)، ویلن جاودان دنیای کمیک‌های دی‌سی را نیز به خود جلب کرده است.
با ادامه روند ماجرا در طی شماره‌های بعدی، مشخص می‌شود محتوای این تخم مرغ فابرژه چیزی نیست جز یکی از انگشتر لنترن‌ها، آن هم لنترن‌های سفید. مورد جالب‌تر این که انگشتر ذکر شده یکی از نمونه‌‌های اولیه این انگشترهاست که برنامه ریزی نحوه کارکرد آن با انگشترهای عادی و همیشگی لنترن‌ها متفاوت است.
بعد از درگیر شدن بتمن (همراه با نایتوینگ) با وندال سویج و حضور پیدا کردن ارتش گرین لنترن‌ها به خاطر وجود انگشت لنترن‌های سفید، طی حادثه‌ای انگشتر به دست وندال می‌افتد. او نیز که چندین سال به دنبال این انگشتر گشته و بتمن یکی از بزرگ‌ترین موانع رسیدنش به آن بود، در همان لحظه تصمیم می‌گیرد تا با کمک گرفتن از قدرت انگشتر لنترن‌های سفید، بتمن را از دنیا «محو» کند.
وندال سویج بتمن را از دنیا محو می‌کند (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)


وندال سویج بتمن را از دنیا محو می‌کند
بعد از این انتخاب وندال سویج است که یک دنیای جدید خلق می‌شود. دنیایی که در آن بتمن هیچ گاه وجود نداشته… البته به این معنی نیست که هیچ وقت بروس وینی هم در کار نبوده. وندال سویج که هویت واقعی بتمن را نمی‌شناخت فقط خود بتمن را از دنیا محو می‌کند، بدون این که به بروس وین آسیبی برسد یا مسیر زندگی او، به جز خلق هویت بتمن، چندان عوض شود.
اما این بروس وین در دنیای جدید باز هم همان کار همیشگی‌اش را پیش می‌برد. شاید این بار بدون غار و نقاب خفاشی، شنل سیاه و تجهیزات با طرح خفاش ولی هنوز با همان هدف و عزم قبلی. مهم‌ترین نکته در مورد شخصیت بدون نقاب بروس وین این است که او از نظر ظاهری به شدت به یکی از شخصیت‌های محبوب این روزهای سینمای اکشن شباهت دارد؛ او هم کسی نیست جز جان ویک!
بروس وین یا جان ویک؟ (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)


بروس وین یا جان ویک؟
این بروس وین جدید با همکاری دثتروک (Deathstroke) از ریدلر (Riddler) در مورد وندال سویج بازجویی می‌کند و بعد از به دست آوردن اطلاعات مورد نظرش، به جایی که وندال حضور دارد روانه می‌شود.
هر چند حضور بروس وین در ظاهر جان ویک فقط 4 صفحه طول می‌کشد و با رو به رو شدن دوباره بروس وین با وندال، هویت بتمن به او باز می‌گردد. البته این بازگشت هویت به معنای تغییر دوباره دنیا نیست. بتمن برای این که بتواند به دنیای خود بازگردد و وندال سویج را متوقف کند مجبور می‌شود یک دنبال بازی در زمان و مکان را آغاز کند.
تعقیب و گریز در زمان‌ها و مکان‌های مختلف. کدام یک از این وقایع برایتان آشنا هستند؟ (برای دیدن سایز کامل روی تصویر کلیک کنید)


تعقیب و گریز در زمان‌ها و مکان‌های مختلف. کدام یک از این وقایع برایتان آشنا هستند؟
انتهای این تعقیب و گریز البته گیر افتادن وندال سویج به دست بتمن است که نتیجه آن بازگشت دنیا به حالت اولیه است. بتمن نیز انگشتر لنترن‌های سفید را به ارتش گرین لنترن‌ها تحویل می‌دهد تا آن را تا جای ممکن از زمین و وندال سویج دور کنند. بروس وین در ظاهر جان ویک هم «محو» می‌شود تا شاید روزی نویسنده‌ای دیگر تصمیم به استفاده از او بگیرد
 
بالا