|♔!The game is on♔|

وضعیت
موضوع بسته شده است.

SHIRIN.SH

مدیر تالار سینما و تلویزیون
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
امتیاز واکنش
97,984
❁ به نام خدا ❁

با سلام به همراهان عزیز تالار سینما اللخصوص شرلوکی‌های عزیز!

×اولا از همه تشکر ویژه از @KuOka عزیز بابت همراهی و دادن ایده این تاپیک*.*×

|♔!The game is on♔|

اگه فن دو آتیشه شرلوک و سریال معروفش(با بازی بندیکت کامبریج) باشید یا حداقل یک بار دیده باشیدش حتما اسم استنتاج به گوشتون خورده!

اگرهم باهاش آشنا نیستید تعریف ساده‌اش میشه:

استنتاج اصطلاحی است که در فلسفه و منطق به کار می رود. این واژه به معنای نتیجه گیری می باشد و منظور از آن این است که ذهن از یک حکم کلی، یک حکم جزئی را نتیجه بگیردو به اصطلاح از کلی به جزئی پی ببرد.
مثلاً پس از آنکه بر ما ثابت شد که هر سیاره ای می چرخد، و زمین نیز یک سیاره است، نتیجه می گیریم که زمین هم می چرخد. به عبارت دیگر، این حکم را استنتاج (نتیجه گیری) می کنیم.
اگر بخواهیم ترتیب منطقی این استنتاج را بیان کنیم، این طور می گوییم:
هر سیاره ای می چرخد. ( حکم کلی )
زمین ، یک سیاره است.
نتیجه : بنابر این زمین میچرخد.(حکم جزئی)

حالا؛ در این تاپیک ما قراره که هر دوهفته؛ عکس از یک اتاق رو قراربدیم و کسایی که اعلام امدگی کردند در خصوصی من با استفاده از استنتاج شخصیت صاحب اتاق رو حدس بزنن.
پس اول؛ شرکت کننده در همین تاپیک اعلام امادگی میکنند و پس از سه روز؛ من عکس رو قرار میدم.
بعد از دیدن عکس شما دو هفته وقت دارید تا از روی این عکس ها شخصیت فرد رو استنتاج کنید و به خصوصی من بفرستید.

و در اخر برترین استنتاج قرار داده میشه

*شمـاهم می‌تونید از اتاق‌هاتون عکس بگیرید و برای من بفرستید تا در تاپیک قرار بدیم:)
*همچنین می‌تونید از تاپیک زیر کمک بگیرید^^:
•|شرلوک هلمز|Sherlock Holmes|•

حالا شرایط چگونه هست؟!

1_ به مواردی که جدا جدا در مورد یک موضوع واحد استنتاج و استدلال میکنید امتیاز داده نمیشه. برای مثال اگر ساز موسیقی میبینید همه توضیحات مربوط به اون رو تو یک مورد بنویسید جوری نباشه که تو یکیش بگین موسیقی دوس داره و تو یه مورد دیگه بگید کلاس موسیقی میره .در مورد هر شی که تو عکس میبینید تو یک مورد واحد توضیحات مربوط بهش رو بنویسید.

2_ تمام استنتاجا باید با دلیل بیان بشن و در غیر این صورت جز خطا‼ها محسوب میشه.
ذکر موارد بدیهی هم جزو خطاهاست.
خطاها نمره منفی ندارند.

3_ به هیچ وجه از صاحب عکس تعریف نمی‌کنید بعضی از شرکت کننده ها با این ترفند امتیاز کسب میکنند شما شخصیت فرد رو تشخیص میدین همین.

*استنتاج هایی که شامل نکات بالا نباشند، پذیرفته نیستند.
*همونطور که بالاتر گفتم؛ استنتاج کسی که تفاضل درست و غلطش بیشتر باشه قرار میگیره.

منبع: Sherlock ir

| مدیریت تالار سینما |

e294a44c3c679a212b3d993f77ed528c.jpg

SHIRIN.SH

عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
امتیاز واکنش
97,984
×از امروز شنبه 22 شهریور تا سه‌شنبه 25 شهریور وقت دارید تا در همین تاپیک اعلام آمادگی کنید×

آخرین ویرایش

SHIRIN.SH

عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
امتیاز واکنش
97,984
سلام خدمت همه‌ی عزیزانی که شرکت کردند در دور اول*-*
عکس‌هایی اتاقی که شمـا باید از روش استنتاج کنید:
657580_d0db7b5b45ea6bbdf18ba82b913ef4ff.jpg657582_9dcccaf5874ab09646a597ecda397dc2.jpg657592_a1fad29751b2ec15e21f41febcc53eab.jpg657594_8d2eeaf1282c770abc634259d99cb985.jpg657578_6dbb6088c1d5cf1a69f15d1464e54082.jpg

همونطور که قبلا گفتم؛ می‌تونید از تاپیک زیر کمک بگیرید:
•|شرلوک هلمز|Sherlock Holmes|•
و محض اطمینان یک دور دیگه قوانین رو مرور می‌کنیم:
1_ به مواردی که جدا جدا در مورد یک موضوع واحد استنتاج و استدلال میکنید امتیاز داده نمیشه. برای مثال اگر ساز موسیقی میبینید همه توضیحات مربوط به اون رو تو یک مورد بنویسید جوری نباشه که تو یکیش بگین موسیقی دوس داره و تو یه مورد دیگه بگید کلاس موسیقی میره .در مورد هر شی که تو عکس میبینید تو یک مورد واحد توضیحات مربوط بهش رو بنویسید.
2_ تمام استنتاجا باید با دلیل بیان بشن و در غیر این صورت جز خطا‼ها محسوب میشه.
ذکر موارد بدیهی هم جزو خطاهاست.
خطاها نمره منفی ندارند.

3_ به هیچ وجه از صاحب عکس تعریف نمی‌کنید بعضی از شرکت کننده ها با این ترفند امتیاز کسب میکنند شما شخصیت فرد رو تشخیص میدین همین.
*استنتاج هایی که شامل نکات بالا نباشند، پذیرفته نیستند.
*همونطور که بالاتر گفتم؛ استنتاج کسی که تفاضل درست و غلطش بیشتر باشه قرار میگیره.

تادوهفته دیگه وقت‌دارید تا برای من در خصوصی استنتاجتون رو بفرستید* . *

همچنین؛ به عنوان نمونه میتونید متن رو زیر رو مطالعه کنید(استنتاجی از خانم @فاطمه عبدالهی عزیز)، متاسفانه نمیتونیم عکس اتاق رو رو قرار بدیم!(: :

" کتاب ها:
کتب درسی روی میز کرم رنگ تازه خریده شدن چون با توجه به کتاب‌های کلاس هشتم توی کمد، تازه رفتن به کلاس نهم.
کتب درسی خریداری شده ریاضی هستند در صورتی که هنوز مدرسه کاملا شروع نشده و کتاب های اصلی رو ندارن به فکر ریاضی هستن پس رشته انتخابی سال دهمشون ریاضیه و همچنین یک کتاب ریاضی دیگه توی کمد قرار داره که علاوه بر اون کتاب روی میز تعداد بیشتری نسبت به سایر کمک درسی های علوم و فارسی هستن
کتاب‌های داستان _رمان نوجوان_در کمد دیده میشه.
صاحب عکس به خواندن کتاب رمان نوجوان بیشتر علاقه مند هست تا رمان بزرگسال (کتاب بزرگسال)
کتاب‌های روانشناسی و منطق و فلسفه رو نمی‌پسنده.
فرد کتاب‌خونی هست اما فیلم و سریال بیشتر دوست داره(با توجه به در دسترس بودن لپ تاپ و قرار دادن کتب داستانی یک گوشه)
منظم بودن اتاق نشون میده فرد آدم منظمی هست و بی نظمی رو دوست نداره
وجود ساعت روی میز نشون میده فرد به زمان اهمیت میده و طبق برنامه پیش می‌ره. مخصوصا برای درس
تیزهوشان می‌ره یا میخواد تیزهوشان بره(کتاب مبتکران کتاب سنگینی هست و عموما مدارس عادی ازش استفاده نمیکنن)
دست راست هست. (موس لپ تاپ از سمت چپ وصل شده اما تا سمت راست کشیده شده)
صاحب اتاق دختره(با توجه عروسک‌ها)
طیف رنگ ملایم و قرمز دوست داره(با توجه به رنگ گل‌های اتاق، جا مدادی، عروسک ها، پرده، تخت)
گل و گیاه دوست داره(دوتا گلدون روی تلویزیون، یک تک شاخه گل روی میز، طرح گل روی جامدادی و کاغذ دیواری)
ترجیح میده از مداد نوکی استفاده کنه به جای مداد(وجود مداد نوکی در دسترس روی میز)
جامدادی گلدار رو تازه خریده (با توجه به وجود یک جامدادی آبی در کمد و دور از دسترس اما جامدادی گلدار روی میز و در دسترس گذاشته شده. جا مدادی آبی پارسال استفاده می‌شده)
ترجیح میده از دفتر استفاده کنه تا کلاسور (کلاسوری در عکس ها دیده نمیشه و دفتر هم در کمد و هم روی میز هست)
دفتر های توی کمد نو هستن (به حجم اولیه‌شون اضافه نشده و صاف هستن.)
صاحب عکس دختره "

موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا