گفتمان‌آزاد گفتمان آزاد رمان برهنه | شیوا پناه کاربر انجمن یک رمان

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Shiva.Panah

مدیر بازنشسته کتاب
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
1/3/20
ارسالی‌ها
1,119
پسندها
23,322
امتیازها
43,073
مدال‌ها
38
سطح
28

• نویسنده موضوع
باسمه تعالی
عنوان: برهنه
ژانر: #تراژدی #اجتماعی #عاشقانه
نویسنده: شیوا پناه

آخرین ویرایش توسط مدیر
امضا : Shiva.Panah

ZARY MOSLEH

نویسنده انجمن + منتقد انجمن
پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
11/7/20
ارسالی‌ها
1,534
پسندها
14,384
امتیازها
35,373
مدال‌ها
33
سطح
20

• مدیر
سلام شیوا جان، خسته نباشی!
قلمت واقعاً زیبا و دلنشینه. عنوان، خلاصه و مقدمه رمان، هر کدوم به نحوه‌ای من رو جذب رمان کردن. توصیفاتت هم خیلی خوبن.
به نظر من، سیر رمان کمی کند بود و اگه تندتر بشه، بهتره. این واقعاً برای منِ خواننده جذاب نیست که توی صفحه‌ی دوم متوجه بشم اسم دختر داستان صنمه!
زیادی از نقد سر در نمیارم و نخواهم آورد، همینا رو هم خودم هم نمی‌دونم چجوری گفتم، ولی از در نظارت وارد بشم چند تا نکته دیدم که به نظر خودم باید می‌گفتم.
چند تا اشتباه تایپی دیدم، مثل یه بینی گوشتی و گنده توی صورت یه دختر خانوم زیبا و لاغر که خیلی خیلی بیش از حد به چشم میاد می‌موندن به نظرم؛ پشیانی و چینینان و نصبت.
پارت بیست و سوم هم موارد نیم‌فاصله زیاد بود، انگار نیم‌فاصله گذاشته بودی و مشکلی پیش...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

آخرین ویرایش

Shiva.Panah

مدیر بازنشسته کتاب
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
1/3/20
ارسالی‌ها
1,119
پسندها
23,322
امتیازها
43,073
مدال‌ها
38
سطح
28

• نویسنده موضوع
سلام شیوا جان، خسته نباشی!
قلمت واقعاً زیبا و دلنشینه. عنوان، خلاصه و مقدمه رمان، هر کدوم به نحوه‌ای من رو جذب رمان کردن. توصیفاتت هم خیلی خوبن.
به نظر من، سیر رمان کمی کند بود و اگه تندتر بشه، بهتره. این واقعاً برای منِ خواننده جذاب نیست که توی صفحه‌ی دوم متوجه بشم اسم دختر داستان صنمه!
زیادی از نقد سر در نمیارم و نخواهم آورد، همینا رو هم خودم هم نمی‌دونم چجوری گفتم، ولی از در نظارت وارد بشم چند تا نکته دیدم که به نظر خودم باید می‌گفتم.
چند تا اشتباه تایپی دیدم، مثل یه بینی گوشتی و گنده توی صورت یه دختر خانوم زیبا و لاغر که خیلی خیلی بیش از حد به چشم میاد می‌موندن به نظرم؛ پشیانی و چینینان و نصبت.
پارت بیست و سوم هم موارد نیم‌فاصله زیاد...

آخرین ویرایش

Hoora_Ab

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
23/8/20
ارسالی‌ها
230
پسندها
5,419
امتیازها
20,913
مدال‌ها
11
سطح
11

سلام شیوای نازنین
اول بی‌تعارف بگم که قلم دل‌نشینی داری...
ممکنه بهت گفته بشن که ثقیل و سنگینه ولی به نظر من این ایراد نیست.
یه ‌نفر می‌تونه یه رمان حرفه‌ای محاوره‌ای بنویسه و یکی دیگه ادبی؛
چه بسا که من طرفدار ادبی‌نوشته‌هام.
به هر جهت هر کدوم برای مخاطبین اون طیف می‌نویسن و طبیعیه که برای کسی که از خوندن متون محاوره با کلمات ساده لذت می‌بره، متن ادبی، سنگین و خسته‌کننده باشه.
مقدمه‌ت خیلی قشنگ و پر حسه.
فقط یه نکته‌ای که وجود داره بحث سیره که در گرو توصیفاته؛
یعنی انگار خواستی توصیفات رو در حد بالایی داشته باشی و برای همین سیر یه کم کند جلوه می‌کنه.
به نظر من یه جاهایی توصیفاتت رو همین‌جور پررنگ نگه دار و یه جاهایی با توصیفات کمتر، داستان بیشتر و ماجرای عمیق‌تری رو روایت کن.
موفق باشی:402:

Shiva.Panah

مدیر بازنشسته کتاب
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
1/3/20
ارسالی‌ها
1,119
پسندها
23,322
امتیازها
43,073
مدال‌ها
38
سطح
28

• نویسنده موضوع
سلام شیوای نازنین
اول بی‌تعارف بگم که قلم دل‌نشینی داری...
ممکنه بهت گفته بشن که ثقیل و سنگینه ولی به نظر من این ایراد نیست.
یه ‌نفر می‌تونه یه رمان حرفه‌ای محاوره‌ای بنویسه و یکی دیگه ادبی؛
چه بسا که من طرفدار ادبی‌نوشته‌هام.
به هر جهت هر کدوم برای مخاطبین اون طیف می‌نویسن و طبیعیه که برای کسی که از خوندن متون محاوره با کلمات ساده لذت می‌بره، متن ادبی، سنگین و خسته‌کننده باشه.
مقدمه‌ت خیلی قشنگ و پر حسه.
فقط یه نکته‌ای که وجود داره بحث سیره که در گرو توصیفاته؛
یعنی انگار خواستی توصیفات رو در حد بالایی داشته باشی و برای همین سیر یه کم کند جلوه می‌کنه.
به نظر من یه جاهایی توصیفاتت رو همین‌جور پررنگ نگه دار و یه جاهایی با توصیفات کمتر،...

Niyosha22

مدیر بازنشسته + نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
11/9/19
ارسالی‌ها
3,078
پسندها
29,711
امتیازها
61,673
مدال‌ها
29
سطح
29

سلام شیوای قشنگم!
بهت تبریک میگم بابت این قلم گیرا و قشنگت، نثرت هم که اصلاً نمی‌تونم توصیفش کنم، این‌قدر که مشخصه روش کار کردی و بافت خاصش کاملاً خواننده رو توی قضایا و اجتماعی‌های رمانت و کالبد شخصیت فرو می‌بره. رمانت واقعاً کمترین نقص رو داره و ایراد چشمگیری نداره، از هموم اول رمان که با ابلاغیه و آشفتگی شخصیتت شروع میشه، توصیفاتت خواننده رو جذب می‌کنند. به‌خصوص مخاطبان اجتماعی دوست که غرق رمانت می‌شند. توصیفات تزریقی ظواهر و اماکن که بین نثر خاص و منحصر به فردت جا دادی واقعاً عالیه. شروع رمانت شاید نوِ نو نباشه؛ ولی مطلوب و کاملاً مناسب یه رمان اجتماعی و درامه. توصیفات و نثرت یه طوری درون و افکار شخصیتت رو می‌کاوند که مخاطب باهاش انس می‌گیره. در کل قلمت...

امضا : Niyosha22

Shiva.Panah

مدیر بازنشسته کتاب
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
1/3/20
ارسالی‌ها
1,119
پسندها
23,322
امتیازها
43,073
مدال‌ها
38
سطح
28

• نویسنده موضوع
سلام شیوای قشنگم!
بهت تبریک میگم بابت این قلم گیرا و قشنگت، نثرت هم که اصلاً نمی‌تونم توصیفش کنم، این‌قدر که مشخصه روش کار کردی و بافت خاصش کاملاً خواننده رو توی قضایا و اجتماعی‌های رمانت و کالبد شخصیت فرو می‌بره. رمانت واقعاً کمترین نقص رو داره و ایراد چشمگیری نداره، از هموم اول رمان که با ابلاغیه و آشفتگی شخصیتت شروع میشه، توصیفاتت خواننده رو جذب می‌کنند. به‌خصوص مخاطبان اجتماعی دوست که غرق رمانت می‌شند. توصیفات تزریقی ظواهر و اماکن که بین نثر خاص و منحصر به فردت جا دادی واقعاً عالیه. شروع رمانت شاید نوِ نو نباشه؛ ولی مطلوب و کاملاً مناسب یه رمان اجتماعی و درامه. توصیفات و نثرت یه طوری درون و افکار شخصیتت رو...

Niyosha22

مدیر بازنشسته + نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
11/9/19
ارسالی‌ها
3,078
پسندها
29,711
امتیازها
61,673
مدال‌ها
29
سطح
29

سلام لُعبتُ الدَربارم! نمیدونم چطور بابت این نظر پر و پیمون ازت مچکر باشم و واقعاً میشه گفت زبان قاصره. ممنون بابت همه چیز و بیشتر بیشتر بابت بودنت! راجع به داستان باید بگم که تموم تلاشم رو کردم که توصیفات به حد معمول خودشون برسن و این کار رو قبل از ویرایش در پیش گرفته بودم، اما خب بعضی از عزیزان که نظرشون کاملاً بجا بود گفتن که این سیر و روند رو کند میکنه، در نتیجه از متن خیلی زدم و ویرایش کردم تا تعادل برقرار باشه. در مورد باور پذیری و این قسمتی که تو فوروارد مشکی کردم، چندان متوجه منظورت نشدم اگر بگی منظورت چیه ممنون میشم.
در رابط صحنه‌های مجهول حتماً سعی خودم رو میکنم که کم و کاستیش رو تا حدودی رفع کنم.
آغاز رمان هم سعی...

امضا : Niyosha22

masihe.ch

کاربر انجمن
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
5/10/20
ارسالی‌ها
281
پسندها
4,400
امتیازها
16,513
مدال‌ها
12
سطح
11

سلام شیوا جان ..اگر چه من با تو همراه بودم در تک تک پارت های که گذاشتی وباهم صحبت کردیم در موردش و خوشحالم کردی از من نقد خواستی، بابت جمله جمله رمانت،بابت فن نویسندگیت و ادبی بودنی که من ذره ای از ان بوی نبردم ...اما همان طور که خودت میدونی نظر هورا جان رو دارم .از خوندن رمانت درس می‌گیرم...امیدوارم بهترین ها برایت رقم بخورد

امضا : masihe.ch

Shiva.Panah

مدیر بازنشسته کتاب
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
1/3/20
ارسالی‌ها
1,119
پسندها
23,322
امتیازها
43,073
مدال‌ها
38
سطح
28

• نویسنده موضوع
سلام شیوا جان ..اگر چه من با تو همراه بودم در تک تک پارت های که گذاشتی وباهم صحبت کردیم در موردش و خوشحالم کردی از من نقد خواستی، بابت جمله جمله رمانت،بابت فن نویسندگیت و ادبی بودنی که من ذره ای از ان بوی نبردم ...اما همان طور که خودت میدونی نظر هورا جان رو دارم .از خوندن رمانت درس می‌گیرم...امیدوارم بهترین ها برایت رقم بخورد
سلام عزیزم! خیلی ممنون بابت نظرت. با توجه به نظر حورا جانم و عقیده‌ی خودم، رمان رو کلاً ویرایش کردم و الان با اون نسخه‌ای که شما خوندید خیلی فرق می‌کنه. به نظرم الان سیرش متعادل‌تر شده. ویرایش‌ها به نظرم متن رو بهتر کرده. امیدوارم این نسخه به دل باشه.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.