آموزشی چگونه یک رمان جنایی و پلیسی بنویسم؟

• نویسنده موضوع roro nei30
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 24
  • بازدیدها 4,465
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

نگار 1373

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
3/9/17
ارسالی‌ها
1,124
پسندها
19,376
امتیازها
41,073
مدال‌ها
24
سطح
24

سلام عزیزان و امیدوارم خوب باشید.

چند روز قبل یکی از دوستان درباره ی وظایف کلانتری از من پرسید که من پی این بودم که واسش یه توضیح جامع پیدا کنم.

البته پیدا کردم و نمیدونم اگر اسم اون سایت رو ببرم، تبلیغ میشه یا خیر. بهرحال سایت معروفیه در زمینه ی میلیتاری و گاها شاید اسم آی آر ارتش رو دیده باشید.

بگذریم، این متن رو براتون اینجا ارسال میکنم، ان شاء الله به کارتون بیاد. جزئیاتش خوبه.

کلانتری یا پاسگاه ها یکی از مهم ترین بخش های پلیسی هست که بزه دیدگان به آن مراجعه می کنند.

در هر استان مطمئنا بیش از 10 کلانتری وجود دارد و هر کلانتری حوزه استحفاظی خود را دارد. می توان گفت مهم ترین کارهای پلیسی را کلانتری ها انجام میدهند.

مامورانی که در کلانتری ها خدمت می کنند اکثرا با ارباب رجوع سرو...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : نگار 1373

نگار 1373

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
3/9/17
ارسالی‌ها
1,124
پسندها
19,376
امتیازها
41,073
مدال‌ها
24
سطح
24

سوال:
سلام ببخشید یک سوال داشتم اینکه واقعا افراد نوپو حق حمل اسلحه و حق تیر زدن رو تو مکان های عمومی دارند یا نه

جواب:
سلام عزیز جان
من به شخصه درباره ی نوپو اطلاعاتم وسیع نیست ولی تا جایی که میدونم، مجوز حمل اسلحه رو دارن. از طرفی چون کار اصلی این رسته، آزاد سازی گروگان و جلوگیری از آشوبه، با دستور فرمانده حق تیراندازی دارن.
ببین اینطوری بگم برات، هر تیری که شلیک شه باید پوکه اش تحویل داده بشه.
البته این قانون برای همه ی رسته ها صدق نمیکنه و بعضی از نیروهای ویژه (بعضی از رسته ها وجود دارن که ناشناس هستن و یه جورایی محرمانه به شمار میان که اون اشخاص در هر حالتی حکم تیر دارن) حق تیراندازی دارن بدون اینکه مجبور باشن به شخص خاصی جواب پس بدن.
اینکه یهو اسلحه بکشن و تیراندازی کنن بدون هیچ...

نگار 1373

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
3/9/17
ارسالی‌ها
1,124
پسندها
19,376
امتیازها
41,073
مدال‌ها
24
سطح
24

سلام دوستان خوبم، با شماییم با پست جدید که آموزشی نیست
این قسمت: سرم رو بکوبم به کدوم دیوار؟

خب خب خب، اندر احوالات رمانات پلیسی بگم براتون که یه چیزایی دیدم.
چه چیزایی؟ چیزای حیرت آور
داستان هایی شگرف از مشرق زمین به نام شامپو پلیس پرژک مخصوص نویسندگان عشق پلیسی نویسی!
شامپو رو بردارید ببرید، که فعلا با نویسنده ها کار ندارم. مارکو هم نیستم نگارو هستم
خخخ، حالا بگذریم، این که چی دیدم مهمه.
ما می گیم ای بندگان خدا، انقدر از پلیسای خانوم داستان های شگرف ننویسید، اصن اشتباهه، میری می بینی چقدر طرفدار دارن.
خب الان ما اینجا هی حنجره پاره کنیم که آقاجان این رمانا از لحاظ حقیقی بودن ایراد دارن، وقتی خواننده طرفدار این مطالب هست، چه باید کرد؟
آیا می دانید که داره در حق رمان های صحیحی که...

نگار 1373

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
3/9/17
ارسالی‌ها
1,124
پسندها
19,376
امتیازها
41,073
مدال‌ها
24
سطح
24

سلام عزیزان و روزتون بخیر
امروز می خوایم یه مسئله مهم رو بررسی کنیم.

مردن یا نمردن، مسئله اینست! :/

تصور می کنیم یه نفر جلوی ما ایستاده، اسلحه هم داره، بهمون شلیک هم می کنه. آیا با اون حال خراب و استرس مردن و خونریزی و درد، می شه پاشد و بروسلی بازی درآورد؟
ترس یه واکنش کاملا طبیعی بدن نسبت به عوامل خطرناک اطرافشه. من، شما، آنها، یا ایشان هم نداره. تو وجود همه هست! منتها هر کس یه مدل.
داری تفنگ رو می بینی، داری می بینی بهت شلیک شده، داری می بینی قراره بمیری! دور از جان شما! باز سینه سپر می کنی بری جلو؟ :|
اصن پلیس داستان ما شجاع، نترس، کله خراب!! کی خوشش میاد خودشو زخمی کنه؟! اصن اینا به کنار می گیم طرف زخمی شد. با تن تیر خورده و آش و لاش، میشه بازم پاشد و مثل آشیل که هیچ نقطه ضعفی...

نگار 1373

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
3/9/17
ارسالی‌ها
1,124
پسندها
19,376
امتیازها
41,073
مدال‌ها
24
سطح
24

این قسمت: اگور پگور پلیس می شود!

بریم سر بحث اصلی.
می خوایم یه رمان بخونیم، اسم رمان یه چیزی تو مایه های: قلب اوجگل و حساس من.
خب میگیم حتما عاشقانس یا حتی طنز. نگاه می کنیم به ژانر رمان، میبینم که نوشته ژانر پلیسی! بعد ما یهو میگیم پلیسی؟!O_o (هشدار: با لحن و صدای جناب خان خوانده شود! )
بله، می بینیم که چشمامون کاملا سالمه و اسم رمان همونی هست که مشاهده فرمودیم. رمان قلب اوجگل و حساس من با ژانر پلیسی
بعد ما تا ساعت ها با این قیافه :| در افق محو می مانیم.

انصافا قبول دارید چقدر اسم رمان به ژانر بستگی داره؟ هر ژانری به یه نحو، ولی هیچ اسمی جز اسمای خشن یا واقعا خاص به ژانر پلیسی نمیاد! ژانر جنایی هم گاها، ولی چون مجزا از پلیسیه زیاد کاریش ندارم.

یا می بینی اسم رمان عاشقانس و با این...

نگار 1373

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
3/9/17
ارسالی‌ها
1,124
پسندها
19,376
امتیازها
41,073
مدال‌ها
24
سطح
24

سلام دوستان و این هم یه پست آموزشی، برای عزیزانی که جنایی نویس هستن و عاشق کاراگاه بازی

کارآگاه‌ها چه کسانی هستند و چه فعالیت‌هایی می‌کنند و آیا مثل فیلم‌ها این‌همه اکشن هستند؟ سردار محمدرضا مقیمی، رئیس پلیس آگاهی کشور در این باره به «ایران» می‌گوید: «کارآگاه کسی است که در کارش بسیار باتجربه باشد. این واژه در همه دنیا در انحصار پلیس قرار دارد و نامی است که در چارچوب واژه پلیس معنا می‌یابد. کارآگاه در پلیس آگاهی کسی است که در عملیات‌ پلیس، پی‌جویی پرونده‌های سرقت و جنایت و کشف جرایم فعالیت دارد.»

او می‌افزاید: «اگر بخواهید با نقش کارآگاه‌ها بیشتر آشنا شوید باید بگویم کارآگاه باید بتواند با صحنه جرم ارتباط برقرار کند و با صحنه حرف بزند و از تجربیات خود برای رازگشایی از صحنه سرقت یا...

نگار 1373

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
3/9/17
ارسالی‌ها
1,124
پسندها
19,376
امتیازها
41,073
مدال‌ها
24
سطح
24

این قسمت: پوآرو و مارپل به ماموریت می روند

سلام دوستان امیدوارم امتحانات رو بخوبی پاس کرده باشید

خب این بار بحث سر چیه؟
سر ایده های رمانهای پلیسی و جنایی

می ریم رمان بخونیم، نگاه می کنیم به خلاصه:
-دختری بی نظیر و اوجگل که هیچ پلیسی انگشت کوچیکش نمی شه می خواد بره ماموریت با آقا بدا بجنگه
قیافه ی ما :|

پشیمون می شیم می ریم سراغ بعدی و خلاصه رو نگاه می کنیم:
یه دختر زبون نفهم کله شق مغرور و گوشتلخ که به خاطر اصرار فرمانده ش مجبور می شه با یه پسر بد اخلاق عنق و سیکس پک دار! بره ماموریت و انقدر با هم کل کل میکنن تا می پوکن
و بازم قیافه ی مبارک ما :|

پوف بلندی کشیده می ریم سراغ بعدی:
-دختری که پی کشته شدن خواهر کوچیکه ی عمو زاده ی خاله بزرگه ی دوستش، از آنگولا به ایران برمیگرده تا...

نگار 1373

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
3/9/17
ارسالی‌ها
1,124
پسندها
19,376
امتیازها
41,073
مدال‌ها
24
سطح
24

این بار می خوایم یه بحث مهم رو بررسی کنیم که من خیلی زیاد دیدم این مورد رو رعایت نکردن و خب، این مسئله اگه رعایت نشه داستان از حالت طبیعیش رنگ می بازه.

حالا بحث ما سر چیه؟ بحث سر قبولی شخصیت داستان در دانشگاه های نظامی یا همون دانشگاه امین و امام علی و ...

خودتون می دونید که قبولی در دانشگاه کار حضرت فیل است و بس. :( (الان کنکوریا دارن به کنکور فحش میدن، شک ندارم)

حالا تصور می کنیم شخصیت داستان ما که یحتمل یه دختر 18 سالس و عجقش یا رفیقش یا پسر همسایه یا هر X دیگه ای رو دیده که در دانشکده افسری قبول شده
ایشان نیز تصمیم راسخی می گیره که قبول شه و همون سال هم فرت! قبول!! الله اکبر O_o دست و جیغ و هورا بزنید ناموسا برای این دختر کوشای جیگیلیمون :D

جان من خودتون بگید، دانشکده ای که هر...

نگار 1373

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
3/9/17
ارسالی‌ها
1,124
پسندها
19,376
امتیازها
41,073
مدال‌ها
24
سطح
24

خب بریم سر بحث امشب که یه ایده ی خوب به ذهنم رسیده.
فرض کنید قراره یه رمان پلیسی یا جنایی رو استارت بزنید، ولی هنوز ایده ی به خصوصی تو ذهنتون ندارید.
چه باید کرد؟ میخواید از خودتون بنویسید، می ترسید تکراری بشه. یا می ترسید که بگن تخیلیه، یا بگن فلان، بهمان...

یه راه کاملا اسون که شاید خیلیای شما هم بهش فکر کرده باشید، خوندن حوادث و ماجراهاییه که پلیس در دستگیری عوامل خرابکاری یا قاچاق، یا کشف قاتل و قاتلین یک یا چند مقتول دست داشته.

اولا که این کار سادس و با یه سرچ تو گوگل، هزار مورد رو مقابلتون می ذاره.

دوما میشه کلاس بذارید که داستانتون برگرفته از یه ماجرای واقعیه

سوما اینکه وقتی یه مورد خوب رو پیدا کردید، میتونید با جستجوی بیشتر جزییات کاملش رو هم پیدا کنید و یه داستان پلیسی کامل...

نگار 1373

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
3/9/17
ارسالی‌ها
1,124
پسندها
19,376
امتیازها
41,073
مدال‌ها
24
سطح
24

سوال:
ببخشید یه سوال دارم راجب شنود هایی که پلیسا استفاده می کنن.فوریه پس لطفا زود جواب بدین هرکی میدونه:
۱-برد این شنودا چقدره؟
۲-آیا میشه صدای رو همون احظه گوش داد یا بعدا که ضبط شد گوش میدن؟
۳-میشه از لپتاپ شخصی هم بهش وصل شد و صداهارو شنید؟

جواب:
سوالت والا هر چی در موردش جستجو کردم جوابی براش نیاورد. ولی این که میگی بردش چقدره، بیسیم که نیست برد داشته باشه. اگه شنود بیسیم باشه، بردش از 1 کیلومتر شروع میشه به بالا. تو شهر معمولا 3، 4 کیلومتر برد داره. ولی شنود تلفن ربطی به بردش نداره. به احتمال زیاد با کمک مخابرات شنود میکنن. چرا و چگونه رو خبر ندارم.

دو اینکه اگه تلفن ثابت باشه، همون لحظه که شروع میکنن به تماس گرفتن باید شنود رو شروع کنن. خود به خود ضبط نمیشه. ولی این مکالمه رو هم...

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.