• موارد قبل از ارسال عکس:

1- با توجه به چندین تذکر از کارگروه مصادیق مجرمانه (فیلترینگ) به عکس ها لطفا قبل ازارسال عکس دقت کنید که عکس ارسالی از نظر پوشش، مناسب باشد و برای سایت ایجاد مشکل ننماید. (بازبودن بالا تنه، پایین تنه، سرشانه ها)

2- در صورت مشاهده عکس های مورد دار بلافاصله گزارش را زده تا تیم یک رمان بررسی لازم را انجام دهند.

3- در صورت مشاهده عکس های مورد دار زیاد از یک کاربر، کاربر فوق مسدود و تمام پست های این شخص پاک خواهد شد.

4-دقت فرمایید که تعداد عکس های ارسالی در هر پست باید بین 3 تا 5 عکس باشد و تعداد ارسالی در هر تاپیک کمتر از 4 پست نباشد.

5-از ارسال هر گونه تاپیک تکراری و اسپم خودداری بفرمایید.

آموزشی چگونه بدون استفاده از لنز های واید پانوراما بگیریم؟

• نویسنده موضوع VITTORIA
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 2
  • بازدیدها 220
  • کاربران تگ شده هیچ

VITTORIA

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
28/6/20
ارسالی‌ها
1,776
پسندها
22,403
امتیازها
46,373
مدال‌ها
23
سطح
28

• نویسنده موضوع
چگونگی گرفتن عکس پانوراما بدون لنز واید را یاد بگیرید. اولین قانون برای هر عکاس پرتره، طبیعت یا عروسی این است که همیشه وسایل خود را پیش از انجام کار چندین بار بازرسی کنند، تا وسیله‌ای را فراموش نکرده باشند. آخرین چیزی که دوست ندارید اتفاق بیفتد این خواهد بود که در زمان عکس‌برداری متوجه شوید که وسایل لازم را جاگذاشته‌اید!
اما گاهی ممکن است این اتفاق بیفتد و لنز واید تان فراموش کنید. هیچ‌کدام از ما کامل نیستیم! درست مثل روزی که برای تعطیلات طولانی آخر هفته، سفری به پارک ملی Rocky Mountain رفته بودم. یکی از پر ارتفاع‌ترین پارک‌های ملی که بر فراز آن می‌توان تقسیمات قاره‌ای را مشاهده کرد. در همین زمان بود که فهمیدم لنز وایدم را فراموش کرده‌ام و برای اینکه سبک تر سفر کنم تنها لنز تله Nikkor...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : VITTORIA

VITTORIA

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
28/6/20
ارسالی‌ها
1,776
پسندها
22,403
امتیازها
46,373
مدال‌ها
23
سطح
28

• نویسنده موضوع
تصویر گرفته شده با دوربین آیفون از دریاچه Chashm. اگر دوربینی همراه ندارید، با تلفن هوشمند خود عکس بگیرید، تا حداقل تصویری از سفر خود داشته باشید. اگرچه استفاده از تلفن‌های همراه نمی‌تواند جایگزین استفاده از دوربین عکاسی شود، اما به هر حال از هیچی که بهتر است!

[porto_content_box]
مقایسه شانه به شانه: دوربین‌های کانن در مقابل دوربین گوشی‌های هوشمند را در وب‌سایت نورنگار بخوانید.

[/porto_content_box]

عکس پانوراما

این‌ها کارهایی است که برای گرفتن یک عکس پانوراما بدون همراه داشتن سه‌پایه انجام دادم:
1- قاب تصویر را در ذهنم ثبت کردم، این طوری به خاطر سپردم که از کدام نقطه...

VITTORIA

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
28/6/20
ارسالی‌ها
1,776
پسندها
22,403
امتیازها
46,373
مدال‌ها
23
سطح
28

• نویسنده موضوع
پس از آنکه کار چسباندن عکس ها تمام شد، اطراف عکس را برش دادم تا فضاهای سفید دور آن حذف شوند. سپس پردازش‌های معمول را نیز بر روی عکس اعمال کردم (تنظیم نور، کنتراست، رنگ و …).
ضمنا توجه کنید که قبل از شروع ساخت عکس پانوراما ، همه تصاویر گرفته شده را در ابتدا شارپ کرده بودم.

عکس پانوراما

و همین طور که در تصویر بالا می بینید، موفق شدم یک عکس به یادماندنی از این چشم انداز زیبا را بدون اینکه لنز واید به همراه داشته باشم ثبت کنم. اگر از جنبه مثبت هم به قضیه نگاه کنیم، الان یک تصویر بی نظیر با جزئیات بسیار بالا در اختیار دارم (یک فایل JPEG با حجم حدودا 66 مگابایتی!).

[IMG...

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 1, کاربر: 0, مهمان: 1)

عقب
بالا