مهم **قوانین جامع تایپ رمان**

وضعیت
موضوع بسته شده است.

PARISA_R

معاونت سایت
عضو کادر مدیریت
معاونت سایت
عضویت
3/28/17
ارسال ها
1,011
امتیاز
33,373
محل سکونت
اصفهان
به نام آفریننده ی قلم

سلام خدمت کاربران و نویسندگان عزیز انجمن یک رمان
ضمن تشکر از نویسندگان عزیز بابت اطمینان به انجمن یک رمان جهت انتشار رمان خود، خواهشمندیم قبل از شروع تایپ رمان خود، جهت رفع مشکلات در امر تایپ و در انتها دانلود رمان، به قوانین که به شرح زیر است، توجه فرمایید.

1_ قبل از اقدام برای شروع تایپ رمان خود، دقت لازم را جهت انتخاب اسم مناسب برای رمان داشته باشید. نام رمان انتخابی خود را در گوگل سرچ کنید تا از تکراری نبودن آن مطمئن شوید و همچنین دارای مشکل اخلاقی و خلاف عرف جامعه نباشد. در ضمن نام نویسنده هم در رمان های مختلف قابل تغییر نیست پس نهایت دقت را داشته باشید.

2_ سوژه ی رمان خود را به گونه ای انتخاب کنید که مجبور به استفاده از صحنه های نامناسب اخلاقی و مسائل سیاسی نشوید؛ در غیر این صورت رمان حذف خواهد شد!

3_از صریحانه نوشتن و توصیف کردن هر گونه صحنه‌ی غیر اخلاقی و خلاف عرف جامعه به شدت بپرهیزید! توجه کنید که هیچ نویسنده‌ای اجازه‌ی تشریح روابط جنسی و توصیف دقیق و کامل روابط نامشروع خلاف عرف را ندارد و در صورت مشاهده‌ی این موارد جدی برخورد می‌شود. از جمله عبارات خلاف قوانین سایت که باید از نوشتن آن‌ها بپرهیزید عبارتند از:
بو*سه‌ی ل**ب، ملحفه‌ی خونی، تشریح رابطه‌ی محرمانه‌ی زوجین، مسائل ویژه‌ی سنین بالای هجده سال و البته هر گونه مسئله یا سوژه‌ای که شرح صریحانه و مستقیم آن سبب تحریک شهوت و غریزه‌ی خواننده شود.

4_ تعداد پست رمان ها جهت دانلود حداقل 50 پست باشد و هر پست باید بین 20 تا 40 خط کامپیوتر و یا 40 تا 80 خط گوشی باشد.

5_ از استفاده از عکس و استیکر و ایموجی و... در متن رمان خود پرهیز فرمایید و برای صحبت با خوانندگان رمان خود از متن رنگی در ابتدا یا انتهای پست رمانتان استفاده کنید.

6_ برای تایپ رمان خود از رنگ مشکی و فونت و اندازه ی پیش فرض یا تا حداکثر اندازه‌ی ۲۲ و به صورت Bold استفاده کنید.

7_ در صورتیکه بیشتر از 4 هفته رمان آپ نشود، به بخش رها شده منتقل خواهد شد و در صورت تکرار دیگر به بخش تایپ رمان برگردانده نخواهد شد.

8_ در خواست حذف رمان به هر دلیلی ( به جز چاپی بودن رمان ) ممنوع است و در این صورت رمان برای همیشه به بخش رهاشده منتقل خواهد شد و تا یک ماه رمان جدیدی از نویسنده تایید نخواهد شد.

9_ در تاپیک رمان تنها نویسنده حق ارسال پست دارد و برای اعلام نظر خود به پروفایل نویسنده یا تاپیک نقد رمان، مراجعه فرمایید.

10_ بعد از ارسال 20 پست از رمان خود، جهت درخواست جلد در ♥♥ تاپیک جامع درخواست جلد ♥♥ اقدام فرمایید و بعد از آماده شدن، جلد را در پست اول رمان خود قرار دهید یا از مدیران کتاب بخواهید این کار را برای شما انجام دهند.

11_ بعد از ارسال 15 پست می توانید جهت ایجاد تاپیک نقد رمان خود اقدام فرمایید و بعد از ارسال 35 پست می‌توانید جهت نقد توسط شورا اقدام فرمایید.

12_ رمان ها طبق نظر مدیران کتاب و نقد و ویرایش و ناظران رمان به سه سطح معمولی، برگزیده و ویژه تقسیم می‌شوند و تگ‌هایی که به رمان‌ها تعلق می‌گیرند شامل تگ اختصاصی، برگزیده و ویژه می‌شوند. جهت آگاهی بیشتر برای تگ گیری رمانتان به تاپیک زیر مراجعه کنید:
☆ * تاپیک جامع درخواست دریافت تگ برای رمان‌ها * ☆

13_ رنگ نویسنده‌ی انجمن به اشخاصی تعلق می‌گیرد که واجد شرایط یکی از سه مورد زیر باشند:

۱)حداقل دو رمان برگزیده و یک رمان ویژه‌ی کامل شده داشته باشند.

۲) حداقل دو رمان برگزیده و سه مجموعه داستان کوتاه کامل شده داشته باشند.


۳) حداقل دو رمان برگزیده و دو نمایشنامه‌ی کامل شده داشته باشند.

14_ در صورتی که کانال تلگرام یا پیچ اینستاگرام برای رمانتان که در انجمن در حال تایپ است دارید، در قسمت بیو کانال تلگرام یا اینستاگرامتان بنویسید:
کاربر انجمن یک رمان
www.forum.1roman.ir

15_ رمان ها پس از اتمام به بخش ویرایش و بازبینی رمان ها منتقل خواهد شد و بعد به بخش رمان های کامل شده منتقل شده و جهت دانلود فرمت خواهند شد. لطفا نهایت همکاری را با مدیران بخش ویرایش و ویراستاران، داشته باشید.

16_ بعد از اتمام رمان خود و البته انجام تمامی ویرایش‌ها و اصلاحات لازم در آن، زمانی که کاملا مطمئن شدید دیگر نیازی به انجام تغییری در رمانتان ندارید در تاپیک زیر اعلام کنید که رمانتان کامل شده است و البته اسم و لینک رمانتان را قرار دهید:
**تاپیک جامع اعلام پایان تایپ رمان کاربران**

17_ در صورت داشتن سوال یا هر مشکلی در تایپ رمانتان تاپیک زیر مطرح فرمایید تا مدیران کتاب پاسخگوی شما باشند:
♧♡ تاپیک جامع برای مسایل رمان نویسی ♧♡

18_ جهت آشنایی با روند تایید رمان، تاپیک زیر را مطالعه کنید.
** نحوه قرار دادن رمان در انجمن برای مطالعه کاربران **

19_ نویسنده های انجمن توجه کنند:
دیده شده برخی از نویسنده ها در پاسخ به انتقاد ناظر رمان گفته اند" ویراستار درست می‌کنه"

از جمله وظایف ویراستار:
۱_ رفع غلط های املایی( یکی از نویسنده ها از هر جمله اش ده تا غلط می‌بارید. این دیگر وظیفه‌ی ویراستار نیست که از اول رمان را بنویسد!)
۲_ درست کردن علائم نگارشی و قرار دادن آن در جای مناسب.
۳_ جدا کردن "می" از افعال. ( با نیم فاصله)
۴_قرار دادن فعل در آخر جمله.
پ ن: اگر ناظر غلط املایی و... را به شما گوشزد کرد حتما باید آن را ویرایش کنید نه آنکه با جمله ی بالا از وی استقبال نمایید!
۵_ از استفاده از حروف به صورت مکرر و یا کشیده خودداری فرمایید.
مثال غلط:
سلاااامممم
صحیح : سلام

20_ هر نویسنده به طور همزمان تنها می تواند 3 رمان در حال تایپ داشته باشد(چه گروهی، چه انفرادی)
اگر نویسنده ای دارای رنگ نویسنده باشد یا حداقل یکی از رمان‌هایش دارای تگ برگزیده، می‌تواند 4 رمان درحال تایپ انفرادی یا گروهی داشته باشد.
اگر شخص نویسنده حداقل یکی از رمان‌هایش ویژه باشد، می‌تواند حداکثر 5 رمان در حال تایپ داشته باشد.

21_نویسنده‌ای که بیش از چهار رمان در بخش متروکه(رها شده) داشته باشند، تا یک ماه پس از ارسال پنجمین(و ششمین و هفتمین و...) رمانشان به بخش متروکه(رها شده)، هیچ رمانی از ایشان تایید نخواهد شد!

22_ رمان هایی که جلد های آن ها توسط طراح ، طراحی شده جهت دانلود و معرفی روی سایت اصلی می روند در غیر این صورت ، فرمت های رمان با جلد پیش فرض در سایت قرار داده می شوند .
( در صورت دیدن طرحی غیر از جلد طراح در پست اول ، برای رمان مورد نظر دیگر جلدی طراحی نمی شود )

23_ از جمله امتیازات رمان های اختصاصی، برگزیده و ویژه به شرح زیر است و به زودی امتیازات جدیدی هم افزوده و اعلام خواهد شد.
معرفی و تبلیغ در سایت اصلی

ویرایش بدون نوبت بعد از اتمام
عدم انتقال به بخش رها شده در صورت طولانی شدن فاصله‌ی زمانی بین دو پست

24_ لطفا توجه بفرمایید که همانطور که طبق قانون جرایم اینترنتی هیچ کس اجازه‌ی کپی کردن رمان شما و انتشارش بدون اجازه‌یتان را ندارد، شما نیز اجازه‌ی کپی کردن رمان دیگران و انتشارش در انجمن را ندارید.

 
آخرین ویرایش توسط مدیر

روشنک.ا

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
عضویت
3/31/17
ارسال ها
2,413
امتیاز
64,873
محل سکونت
تهران
ژانرهای استاندارد برای رمان‌ها:

۱)عاشقانه: این ژانر تمرکز زیادی بر بیان احساس علاقه‌ی شدید میان افراد، خصوصا با جنسیت مخالف، و نتایج و آثار آن بر زندگی اشخاص مهم رمان دارد.

۲)اجتماعی: این ژانر تمرکز زیادی بر بیان معضل‌های اجتماعی جامعه و تاثیر آن‌ها بر مردم و واکنش مردم جامعه به آن معضل‌ها را به طرزی آموزشی و بیدار کننده دارد.

۳)طنز: این ژانر به بیان مسائلی انتقادی در لفافه و با بیانی خنده آور و البته توصیف‌های اغراقی خنده آور و دیالوگ‌های طنز آلود می‌پردازد.

۴)جنایی: این ژانر که با قتل، مبارزه (اغلب پلیس با خلافکار) و هر گونه جرم و جنایت سر و کار دارد خود شامل سه ژانر زیر مجموعه به نام‌های پلیسی، مافیایی و معمایی می‌شود که به این سه مورد اشاره خواهد شد.

۵)پلیسی: در این ژانر پلیس‌ها قهرمانان و شخصیت‌های اصلی مثبت داستان هستند که هدف نویسنده نشان دادن تلاش و پیروزی‌های آنان است. در این ژانر مخاطب با پلیس ارتباط بیشتر و بهتری برقرار می‌کند.

۶)مافیایی: در این ژانر باندهای مافیایی خلافکار قهرمانان و شخصیت‌های اصلی داستان هستند که هدف نویسنده خوب جلوه دادن آن‌ها، تلاش‌های هوشمندانه‌ی آنان و پیروزی‌هایشان است. در این ژانر مخاطب با باند مافیایی ارتباط بیشتر و بهتری برقرار می‌کند.

۷)معمایی(یا کاراگاهی): در این ژانر که با کنجکاو کردن ذهن خواننده با نوشتن دیالوگ‌های چند پهلو و گنگ و البته وقایع غیر منتظره که به طرز عجیبی به هم ربط یافته و در ذهن خواننده همچون پازل شکل می‌گیرند، جنگ بین خوبی و بدی و به عبارتی جنگ هوشمندانه میان پلیس و خلافکار مطرح است که هر کدام ممکن است بنا به میل نویسنده پیروز شوند.

۸)تخیلی: این ژانر به بیان داستان‌های خیالی بر اساس اصول تخیلی نویسی، می‌پردازد که تمامی وقایع رمان زاییده تخیلات نویسنده بوده و انطباق کاملی بر واقعیت ندارد. در این ژانر مکان‌ها، موجودات و وقایع ورای آنچه با چشم بشر دیده یا شنیده شده‌اند در تجسم مخاطب متصور می‌شوند.

۹)ترسناک: این ژانر از سری وقایعی که حس هیجان منفی از جنس ترس را در خواننده ایجاد کرده و رشد می‌دهند تشکیل می‌شود. در این ژانر که غالباً ترکیب خوبی با ژانر تخیلی است، برای ترساندن مخاطب از وقایع، موجودات و مکان‌هایی با توصیف و فضاسازی کافی و البته دیالوگ نویسی مناسب استفاده می‌شود.

۱۰)درام: این ژانر که ابتدا تنها برای نمایشنامه‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت، بعدها برای رمان‌ها هم مورد استفاده قرار گرفت. در این ژانر وقایع غم انگیز و گاهاً کمی شادی آور زندگی در خواننده حس غم خوشایندی را ایجاد می‌کنند و ارتباط نویسنده با خواننده از طریق بیان عواطف غم آلود روزمره‌ی بشر صورت می‌گیرد.

۱۱)تراژدی: این ژانر نیز همانند درام از نمایشنامه به رمان رسیده است. این ژانر میزان غمی که به نمایش می‌گذارد بسیار بیشتر از ژانر درام بوده و حتی الامکان تلاش در متاثر و بسیار غمگین کردن مخاطب را دارد. در این ژانر وقایع منفی و درد آلود بسیار زیاد اند و در اغلب موارد با پایانی تلخ تیر نهایی ایجاد غم را به مخاطب شلیک می‌کنند.

۱۲)جاسوسی: این ژانر از فیلم به رمان رسیده است و تمرکز آن بر عملیات جاسوسی و شخصیت‌های اصلی و قهرمانان داستان همگی جاسوس‌هایی هستند که به دنبال اطلاعات اعمال هوشمندانه‌ی جذابی انجام داده و مخاطب را جذب خود می‌کنند.

۱۳)علمی_تخیلی: در این ژانر که نیاز به تحقیقات علمی نویسنده و تخیلی برای ترکیب با مقوله‌ای علمی دارد، تمرکز بر وقایع مبتنی بر علوم و تخیل نویسنده دارد.

۱۴)تاریخی: در این ژانر که نیاز به تحقیق تاریخی زیادی دارد، جریانات و وقایع داستان بر اساس واقعیت یا مرتبط با واقعیت گذشته در تاریخ‌های خاصی بیان می‌شوند.

۱۵)سیاسی: در این ژانر تمرکز اصلی داستان بر روی جنگ‌های قدرت، انقلاب‌ها و برخوردهای سیاسی میان مردم و دولت‌ها یا حکومت‌ها می‌باشد. این ژانر نیاز به تحقیق و مطالعه‌ی زیادی دارد و صرفا یک عقیده‌ی خام و ساده بیان نمی‌کند.
لطفا برای نوشتن رمان با ژانر سیاسی دقت و مراقبت کافی به عمل بیاورید. در ژانر سیاسی به هیچ گونه حزب و هیچ گونه عقیده‌ی سیاسی توهین نمی‌شود، صرفاً نقد شده و در صورتی‌که با قوانین جمهوری اسلامی ایران در تقابل به نظر می‌رسد، به هیچ عنوان بیان نشود و اگر نقد است، اشارات نقدی کنترل شده پشت پرده و غیر مستقیم شود.دوستان دقت بفرمایید تنها همین ژانرها استاندارد رمان‌ها هستند و عباراتی همچون کلکلی، غمگین، کمدی، همخونه‌ای، ازدواج اجباری، خشن، خنده دار، ... به هیچ عنوان ژانر نبوده و نیستند!

لذا در رمان‌هایتان اسم ژانرتان را درست انتخاب کنید و شما مجاز هستید تنها از لیست فوق برای رمانتان ژانر مربوطه را انتخاب کنید.


:rose:با تشکر:rose:

□■تیم مدیریت تالار کتاب■□
○●انجمن یک رمان●○
 
آخرین ویرایش

روشنک.ا

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
عضویت
3/31/17
ارسال ها
2,413
امتیاز
64,873
محل سکونت
تهران
قوانین به روز رسانی شد.
(ویرایش بند 13 و 20، اضافه شدن بند 21 و معرفی لیست و تشریح ژانرهای استاندارد برای نویسندگان)
در تاریخ ۹۷/۶/۲۶
 

Fateme078

سرپرست بخش کتاب
عضو کادر مدیریت
سرپرست تالار
عضویت
3/30/17
ارسال ها
1,175
امتیاز
41,073
سن
20
محل سکونت
تهران
اطلاعیه:

طبق قانون جدید انجمن یک رمان و توجه بیشتر نسبت به
کیفیت رمان‌هایی که روی سایت می‌رن، از این پس هر رمانی که به پایان می‌رسه ابتدا توسط مدیران کتاب چک می‌شه و اگر کیفیت بالا یا متوسطی داشت به بخش ویرایش منتقل می‌شه و درغیر این صورت رمان‌شون در قسمت وبلاگ سایت برای دانلود قرار می‌گیره.
 
وضعیت
موضوع بسته شده است.

موضوعات مشابه


بالا