زندگینامه در فاصله دو نقطه...!

• نویسنده موضوع Friba~
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 1
  • بازدیدها 144
  • کاربران تگ شده هیچ

Friba~

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
4/9/18
ارسالی‌ها
2,781
پسندها
42,481
امتیازها
66,873
مدال‌ها
26
سطح
38

• نویسنده موضوع
utmwrpccvdtz.jpegنخستین نگاه من با چشمان لوچی بود که زوایای دید آن هرگز مساوی نخواهند شد! ولی امروز میدانم که انسان‌ها آنچه را مه است از مسیر منشور دیدگان نمی‌نگرند بلکه با چشم دل لمس می‌کنند. من سه شنبه 11 شهریور ماه سال 1315 شب هنگام در خانه‌ی بزرگ آبا و اجدادی در شهر مشهد به دنیا آمدم...

کتاب با این جملات آغاز می‌شود. جملاتی صریح و روشن. به قلم بانویی که خود و هنرش افتخار این سرزمین هستند چرا که نمی‌شود استاد ایران درودی را شخصیتی جدا از نقاشی های بی حد و اندازه زیبایش دانست طرح های روی بوم ایران هستند و ایران طرح های روی بومی هستند که در نمایشگاه‌های بزرگ دنیا مورد تحسین نقاشانی چون سالوادور دالی قرار گرفته است.
در ادامه کتاب وصفی از روزهای کودکی و رفاه خانوادگی در...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

Friba~

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
4/9/18
ارسالی‌ها
2,781
پسندها
42,481
امتیازها
66,873
مدال‌ها
26
سطح
38

• نویسنده موضوع
برشی از کتاب

در سال 1969 شرکت آی تی تی که لوله کشی نفت آبادان به ماهشهر را انجام داده بود، گروهی را به ایران گسیل داشت تا هنرمندی را برای اجرای تابلویی از این لوله کشی ها انتخاب کنند. این گروه پس از دیدن آثاری چند از نقاشان ایران، به سراغ آتلیه کوچکم که در آن مشغول انجام مراحل نهایی اثر بزرگ "رستاخیز" بودم آمدند. آنجا مهم ترین قرارداد سرتاسر زندگیم را امضاء کردم. چند ماه بعد این اثر که بعدها احمد شاملو آن را "رگ های زمین رگ های ما " نامید.

با تیراژ چند میلیونی در دو صفحه ی رنگی همراه با نوشته ای از من در مطبوعات مهم و معتبر دنیا انتشار یافت. این اثر یک سال بعد از آن، در همان نشریات تجدید چاپ شد و من از اطراف و اکناف جهان نامه‌های بسیاری دریافت کردم.

روزی که این تابلو در مطبوعات دنیا...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

عقب
بالا