گفتمان‌آزاد گفتمان آزاد رمان من، نیمی از منِ ناجی‌ست! | ریحانه ن‌ف کاربر انجمن یک‌ رمان

• نویسنده موضوع Hormehr.625
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 5
  • بازدیدها 243
  • کاربران تگ شده هیچ

Hormehr.625

طراح انجمن
طراح انجمن
تاریخ ثبت‌نام
21/8/20
ارسالی‌ها
645
پسندها
13,052
امتیازها
31,973
مدال‌ها
14
سطح
19

• نویسنده موضوع
بسم رب النفس
کد: 4161
تگ: برگزیده
نام رمان: من، نیمی از منِ ناجی‌ست!
نویسنده: ریحانه ن‌ف
ژانر: #معمایی #مافیایی #تراژدی
خلاصه:
ارغوان، مافیای پریشان‌حالی که افکارش در صدد رهایی، بیشتر از مغزش گنجایش دارند؛ نامش را زیرکی می‌گذارند و لقب «ناجی افیون» را همراهش می‌کنند؛ ولی به راستی، از کسی که دیروز را به خاطر ندارد و امروز را مُردگی می‌کند و احتمالاً فردا روزی، خودکشی، قبل از دگرکشی را، راهِ زندگی خواهد دانست، باید انتظاری بیشتر از پیچیدگی داشت؟!
______
*ناجیِ افیون (افیون: روان‌گردان، عصاره‌‌ی خشخاش)(معنیِ ذکر شده، معنای کنایی واژگان است.): نجات‌دهنده‌‌ی اوضاع نامطلوب
۱۴۰۰/۴/۹ _ ۱۲:۵۳
______
زاویه‌ی دید:
زاویه‌ی دید عموماً تنها...​
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

آخرین ویرایش
امضا : Hormehr.625

HAKIMEH.MZ

مدیر بازنشسته ادبیات
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
8/4/21
ارسالی‌ها
3,505
پسندها
27,914
امتیازها
58,173
مدال‌ها
27
سطح
29

- جذابه که جذابیتت جذابه؟!
سر روی گردن کج کرد و نگاه خنثی ساخت:
- قیافه که کِش نمی‌‌ری؛ اخلاق می‌دزدی؟
از این دیالوگا بسی خوشم آمد :day-dreaming: :458071-43334d713ad235cc803ee5474567490d:

امضا : HAKIMEH.MZ

FATMAGOL

مدیر بازنشسته روانشناسی
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
27/9/19
ارسالی‌ها
1,219
پسندها
35,666
امتیازها
60,573
مدال‌ها
21
سطح
33

سلام عزیزم
شبتون بخیر
امیدوارم حالتون خوب باشه.
رمانتون رو تا اینجا خیلی‌دوست داشتم.
قلم قوی‌ایی دارید؛
توصیفات کامل و بی‌نقص!
به‌ طوری‌که با خوندن پارت اول، با شخصیت اصلی داستان ارتباط گرفتم.
دختر داستان شخصیت باحالی داره.
براتون آرزوی موفقیت می‌کنم
ایشالا تگ ویژه بگیره شیرینی بدی بهم :228: :458211-8e33e52a2f7bd5005505daf268120cac:

امضا : FATMAGOL

.REIHANEH.

کاربر خبره
کاربر خبره
تاریخ ثبت‌نام
5/1/21
ارسالی‌ها
3,238
پسندها
42,510
امتیازها
69,173
مدال‌ها
34
سطح
38

سلام به گل خودم
خب ریحانه بانو جونم برات بگه که از عنوان شروع کنم
عنوان به نظرم کاملا به شخصیت ارغوان برمیگرده و همه‌ی ژانرهای رمان رو در بر میگیره که این خیلی خوبه.
درباره‌ی مقدمه و خلاصه هم باید بگم عالی بود هردو.
شروع کنجکاو کننده و جذابی داشتی. رفتارهای متفاوت و جالب ارغوان اون رو کمی خاص نشون میداد. طنزی که با قلمت توی چند پارت اول نشوندی خیلی خوب بود. امیدوارم تا آخر ادامه داشته باشه.
رابطه بین ارغوان و پدرش یه جورایی شیرین به دلم نشسته و حس خیلی خوبی نسبت بهش دارم.
ژانرات هم معمایی عاشقانه و مافیایی بود که همون اول هر سه به خوبی نمایان شدن و ژانر عاشقانه در قالبه عشق دختر به پدر و بلعکس خیلی به دلم نشست.
توی توصیفات در حد متوسط عمل کرده بودی. توصیف حالاتت خیلی خوب بود اما احساسات...

امضا : .REIHANEH.

زمین

کاربر انجمن
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
17/6/21
ارسالی‌ها
450
پسندها
11,337
امتیازها
27,783
مدال‌ها
14
سطح
19

• محروم
خیلی زیبا همچی رو توصیف کرده بودی و از آرایه‌ها استفاده کرده بودی ولی مشکلش اینجاس که خیلی زیاد پیچیدش کرده بودی طرف برای اینکه رمانت رو کامل متوجه شه باید با دقت زیاد بخونه تا متوجه منظورت بشه. ولی در کل داستانش جالبه و میشه گفت جدید البته اگه بعدش مثل بقیه رمان‌ها نشه و روایت یه داستان جدید باشه.توی شخصیت‌هاتم روی ارغوان انگار بیشتر کار کردی تا بقیشون، بقیشون زیاد قابل لمس نبود گرچه پدر ارغوانم خوب تصویر کشیدی اما پای ارغوان نمیرسه یکمم بابای ارغوان کاراش بچگونس به سنش زیاد نمیاد ولی خب جالب بود.
توصیف مکان بعض جاها قوی و بعضی جاها ضعیف بود. همه ژانرها توی رمانت دیده میشد. و عنوان رمانت خوب بود اینکه از
مترادف کلمات استفاده کردی توش که باعث میشد آدم روش فکر کنه و پی به کلیشه بودنش...

آخرین ویرایش
امضا : زمین

PANIZ KARIMI

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
7/11/20
ارسالی‌ها
474
پسندها
8,446
امتیازها
24,773
مدال‌ها
16
سطح
15

سلامی مجدد

اول از همه عنوان: همونطور که احتمالا خودت هم می‌دونی "رای" فقط تو عربی ممکنه معنی فکر رو بده و معنی بعیدش محسوب میشه و بیشتر معنی نظر میده؛ اما حالا اگر ما معنیش رو همون فکر حساب کنیم، "آسیمه رای" خوش‌آوا هست و با اینکه معنیش نسبتاً نو نیست با این نمودش و کلمات سازنده جدیدش نو و غیرساده هست و با محتوا هم، به سبب ارتباطش با شخصیت اصلی یعنی ارغوا مرتبطه؛ ولی هم ارتباطش با ژانرها به اندازه کافی وجود نداره و از بین ژانرها بجز اندک ارتباط با معمایی، با مافیایی و عاشقانه ارتباطی نداره و هم تقریباً تااینجا تمام محتوای داستان رو دربر نمی‌گیره... در کل جذاب و کنجکاوکننده و عمیق هست ولی از اون انظار که بیان کردم مشکل داره؛ سطحش کلا متوسط یکم رو به بالاست.
در مورد خلاصه: اولین چیزی که...