گفتمان‌آزاد گفتمان آزاد رمان مخاطب | دلناز نیازی کاربر انجمن یک رمان

DELNAZ_N (TARANEH)

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
25/3/21
ارسالی‌ها
1,652
پسندها
13,040
امتیازها
35,373
مدال‌ها
17
سطح
20

• نویسنده موضوع
|مخاطب|

مخاطب1.jpg

خلاصه:‌
ما گناه را نمی‌بینیم، مگر آن‌که زنی مرتکب آن شود.
"غاده السمان"
همگی چشم‌هایشان را می‌بندند و بی‌محابا از خدای بالا سَرشان، داوری می‌کنند. انگُشت افتراء* به سوی دخترک عفیف* داستان رها می‌کنند و او را متّهم می‌نامند و چه دشوار است زمانی که پدر، به فرزندی که از گوشت و پوست و خون خودش پا به این جهان قیرگون گذاشته است بهتان بی‌آبرویی می‌زند. هنگامی که پدر این‌گونه می‌اندیشد، چه چشم‌داشتی از مردم است؟
بی‌نوا دخترک قصّه، که این‌گونه مخاطب فریه‌های* دیگران می‌شود! گویی سرنوشت، خواب‌های نُوینی را برایش برگزیده...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

آخرین ویرایش

.REIHANEH.

کاربر خبره
کاربر خبره
تاریخ ثبت‌نام
5/1/21
ارسالی‌ها
3,238
پسندها
42,510
امتیازها
69,173
مدال‌ها
34
سطح
38

سلام به نویسنده ی عزیز
خسته نباشید
نقد جهت همخوانی رمان
عنوان پالس جذابیت نسبتا خوبی داشت اما من متوجه ارتباطش با رمان نشدم. به نظرم دو ژانر اجتماعی و عاشقانه رو تا حدودی در بر داشت.
شروع رمان به نظرم کلیشه ای بود. فرار از عروسی یا سفره ی عقد شروعی تکراری بود. اما این کشش و ایجاد میکنه که بخونی تا ماجرا رو بفهمی.
توصیفات در حد متوسط بود که جای کار داشت. مثلا توصیف مکان و ظاهر مسلسلوار و گذرا بود. توی توصیف احساسات و حالات بهتر عمل کرده بودید.
این که شخصی داستان رو تعریف میکنه دائم درحال تغییر باشه باعث گیجی خواننده میشه. نمیدونم اگر دانای کل رو حذف کنید شاید از این گیجی کم کنه و بهتر بشه. انگار رمان نظم نداشت دائم درحال تغییر بود.
گاهی وقتا دیالوگ ها بدون حس جلو میرفت و این خیلی خوب...

آخرین ویرایش
امضا : .REIHANEH.

DELNAZ_N (TARANEH)

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
25/3/21
ارسالی‌ها
1,652
پسندها
13,040
امتیازها
35,373
مدال‌ها
17
سطح
20

• نویسنده موضوع
سلام به نویسنده ی عزیز
خسته نباشید
نقد جهت همخوانی رمان
عنوان پالس جذابیت نسبتا خوبی داشت اما من متوجه ارتباطش با رمان نشدم. به نظرم دو ژانر اجتماعی و عاشقانه رو تا حدودی در بر داشت.
شروع رمان به نظرم کلیشه ای بود. فرار از عروسی یا سفره ی عقد شروعی تکراری بود. اما این کشش و ایجاد میکنه که بخونی تا ماجرا رو بفهمی.
توصیفات در حد متوسط بود که جای کار داشت. مثلا توصیف مکان و ظاهر مسلسلوار و گذرا بود. توی توصیف احساسات و حالات بهتر عمل کرده بودید.
این که شخصی داستان رو تعریف میکنه دائم درحال تغییر باشه باعث گیجی خواننده میشه. نمیدونم اگر دانای کل رو حذف کنید شاید از این گیجی کم کنه و بهتر بشه. انگار رمان نظم نداشت دائم درحال تغییر بود...

آخرین ویرایش

Hormehr.625

طراح انجمن
طراح انجمن
تاریخ ثبت‌نام
21/8/20
ارسالی‌ها
645
پسندها
13,052
امتیازها
31,973
مدال‌ها
14
سطح
19

سلام دلناز بانو...
نقد، جهت همخوانی گروهیِ پنجم
*این نقد به هیچ عنوان حرفه‌ای نیست؛ و وجود نقص، کاملاً بدیهیه *-*

#_# عنوان «مخاطب» چندان نو و ناشناخته نیست؛ اما به فهم عموم فوق العاده نزدیکه و به تبعیت از همین مورد، جاذبه و بعضاً دافعه‌ای رو هم برای منِ خواننده ایجاد می‌کنه!
در رابطه با ربط عنوان و سِیر هم، شاید با وجود محوریت رمان و گردشش حولِ «دلارا»، مخاطب و مضمونِ اصلیِ نوشته مشخص باشه؛ اما این کافی نیست و جدای از مقدمه که اشاره کرده (به صرف اینکه رمان به هیچ وجه زندگیِ فقط دلارا رو شرح نمیده؛ مخاطبین و داستان‌های دیگه‌ای هم داره!) باید تو رمان هم چند جا اشاره بشه! البته نباید منکر یک مرتبه اشاره هم شد‌!

#_# درباره‌ی ژانرها...
به نظرم نیازه که ترتیب رو تغییر بدین...

آخرین ویرایش
امضا : Hormehr.625

DELNAZ_N (TARANEH)

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
25/3/21
ارسالی‌ها
1,652
پسندها
13,040
امتیازها
35,373
مدال‌ها
17
سطح
20

• نویسنده موضوع
سلام دلناز بانو...
نقد، جهت همخوانی گروهیِ پنجم
*این نقد به هیچ عنوان حرفه‌ای نیست؛ و وجود نقص، کاملاً بدیهیه *-*

#_# عنوان «مخاطب» چندان نو و ناشناخته نیست؛ اما به فهم عموم فوق العاده نزدیکه و به تبعیت از همین مورد، جاذبه و بعضاً دافعه‌ای رو هم برای منِ خواننده ایجاد می‌کنه!
در اینکه رابطه با ربط عنوان و سِیر هم، شاید با وجود محوریت رمان و گردشش حولِ «دلارا»، مخاطب و مضمونِ اصلیِ نوشته مشخص باشه؛ اما این کافی نیست و جدای از مقدمه که اشاره کرده (به صرف اینکه رمان به هیچ وجه زندگیِ فقط دلارا رو شرح نمیده؛ مخاطبین و داستان‌های دیگه‌ای هم داره!) باید تو رمان هم چند جا اشاره بشه! البته نباید منکر یک مرتبه اشاره هم شد‌...

Shirin_Yeganeh

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
17/7/21
ارسالی‌ها
31
پسندها
326
امتیازها
1,690
مدال‌ها
3
سطح
4

سلام عزیزم خسته نباشی :458211-8e33e52a2f7bd5005505daf268120cac:
فصل اولت هم تموم شد و من همه‌ی پارت‌ها رو با دقت خوندم و تا آخر فصل دنبالت کردم. رمانت قشنگ بود و من به شخصه دوستش داشتم ولی یه جاهاییش جای کار داشت و میتونی تو ویرایش کردن سطح رمانت رو بالاتر ببری
نقد بقیه رو تا یه جایی خوندم و تقریبا نظر خودم بود مخصوصا اونجایی که تغییر مکان میداد واقعا با اون سه تا ستاره جدا کن آدم گیج میشه:610595-f4fee7d8018d2f5ca10c2e5d7cc88678:
یه چیز دیگه ای هم که به نظرم اومد بگم اینه که یکم از تعداد گفتن یه سری‌ کلمات یا خلاصه اسما کم کنی تا کلیشه ای هم نباشه و شخصیت ها جذاب تر به نظر برسن و حرفاشون به سنشونم بیاد دیگه:happysmiley:
مثلا دلی گفتن شخصیت ها مخصوصا آرمین زیاد که تکرار میشه بچه گونه به...

DELNAZ_N (TARANEH)

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
25/3/21
ارسالی‌ها
1,652
پسندها
13,040
امتیازها
35,373
مدال‌ها
17
سطح
20

• نویسنده موضوع
سلام عزیزم خسته نباشی :458211-8e33e52a2f7bd5005505daf268120cac:
فصل اولت هم تموم شد و من همه‌ی پارت‌ها رو با دقت خوندم و تا آخر فصل دنبالت کردم. رمانت قشنگ بود و من به شخصه دوستش داشتم ولی یه جاهاییش جای کار داشت و میتونی تو ویرایش کردن سطح رمانت رو بالاتر ببری
نقد بقیه رو تا یه جایی خوندم و تقریبا نظر خودم بود مخصوصا اونجایی که تغییر مکان میداد واقعا با اون سه تا ستاره جدا کن آدم گیج میشه:610595-f4fee7d8018d2f5ca10c2e5d7cc88678:
یه چیز دیگه ای هم که به نظرم اومد بگم اینه که یکم از تعداد گفتن یه سری‌ کلمات یا خلاصه اسما کم کنی تا کلیشه ای هم نباشه و شخصیت ها جذاب تر به نظر برسن و حرفاشون به سنشونم بیاد دیگه:happysmiley:
مثلا دلی گفتن شخصیت...

LEYLA MOSLEHI

کاربر انجمن
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
20/2/21
ارسالی‌ها
375
پسندها
2,742
امتیازها
14,063
مدال‌ها
10
سطح
12

سلاااااااااااااام خدمت شما
حالتون؟احوالتون؟ :big-grin:
خدمتتون عرض کنم که درسته اول رمانتون ( فرار عروس یا عروس فراری خودمون) کمی مشابه بقیه اس ولی ادامش به طور ۱۸۰ درجه متفاوته و همین من رو جذب کرد
موضوعاتی که اصلا نمیشه حدس زد بعدش چی میشه و به طور حتم میگم من نمیتونم تضمین کنم تو اخر رمان حتی زندشون بزاری و انتظار سکته رو دارم=/
جونم برات بگه
با شخصیت رضا مشکل دارم ( اسمشو درست گفتم؟ رضا یا علیرضا:458159-cb52a51dde0f659624b862e153db48f9: )
نباید انقدر گیج بزنه این بشر:458159-cb52a51dde0f659624b862e153db48f9:
خلاصه دمت گرم تند تند پارت بذار مرسی:85:
( نسبت به بقیه رمان ها اشتباه تایپیت به طور چشمگیری کمتر بود:heart: )

DELNAZ_N (TARANEH)

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
25/3/21
ارسالی‌ها
1,652
پسندها
13,040
امتیازها
35,373
مدال‌ها
17
سطح
20

• نویسنده موضوع
سلاااااااااااااام خدمت شما
حالتون؟احوالتون؟ :big-grin:
خدمتتون عرض کنم که درسته اول رمانتون ( فرار عروس یا عروس فراری خودمون) کمی مشابه بقیه اس ولی ادامش به طور ۱۸۰ درجه متفاوته و همین من رو جذب کرد
موضوعاتی که اصلا نمیشه حدس زد بعدش چی میشه و به طور حتم میگم من نمیتونم تضمین کنم تو اخر رمان حتی زندشون بزاری و انتظار سکته رو دارم=/
جونم برات بگه
با شخصیت رضا مشکل دارم ( اسمشو درست گفتم؟ رضا یا علیرضا:458159-cb52a51dde0f659624b862e153db48f9: )
نباید انقدر گیج بزنه این بشر:458159-cb52a51dde0f659624b862e153db48f9:
خلاصه دمت گرم تند تند پارت بذار مرسی:85:
( نسبت به بقیه رمان ها اشتباه تایپیت به طور چشمگیری کمتر بود:heart: )
...

آخرین ویرایش

LEYLA MOSLEHI

کاربر انجمن
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
20/2/21
ارسالی‌ها
375
پسندها
2,742
امتیازها
14,063