گفتمان‌آزاد گفتمان آزاد رمان روان گسیخته | راحله خالقی کاربر انجمن یک رمان

• نویسنده موضوع Rahel.
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 10
  • بازدیدها 519
  • کاربران تگ شده هیچ

Rahel.

مدیر بازنشسته + نویسنده برتر
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
22/7/20
ارسالی‌ها
1,571
پسندها
19,325
امتیازها
43,073
مدال‌ها
31
سطح
24

• نویسنده موضوع
بسم ربی
نام رمان: روان گسیخته
نویسنده: راحله خالقی
ژانر: #تراژدی #اجتماعی
خلاصه: روان گسیخته، روایتگر زندگی ملاله و ملاله‌هایی‌ست که در هوا و هوس پانزده سالگی‌هایشان به خیال همای سعادت با رضایت قلبی پا در خانه‌‌ی مردی با لقب همسر می‌گذارند. همسری که قرار است در جایگاه شاهزاده‌ی سیندرلا ایفای نقش کند و در رویاهای کودکانه‌شان سر منشأ نیک بختی و پله‌ای برای ترقی باشند؛ اما!
لینک رمان

امضا : Rahel.

Violinist cat❁

سرپرست بازنشسته ادبیات + نویسنده ادبیات
نویسنده ادبیات
تاریخ ثبت‌نام
20/8/20
ارسالی‌ها
1,597
پسندها
21,375
امتیازها
43,073
مدال‌ها
27
سطح
28

درود بر نویسنده‌ی زیبای رمان
زیباترین نکته‌ای که در رمان به چشم من آمد، نثرش بود؛ که کاملا با خلاقیت نگاشته شده.
نثری که در اوج ساده بودن جان‌نشینی خاصی دارد. همچنین نثر، دارای مونولوگ‌های ماندگارِ بسیاری است. به عنوان مثال:
زباله‌دان سخنان کجاست؟ من کجا می‌توانم آن‌ها را تخلیه کنم؟ چرا هنوز مانند مته مغزم را سوراخ می‌کنند؟! کجای دنیا را گرفته‌ام که دنیا اینگونه ناجوانمردانه با من تا می‌کند؟!
نکته‌ی ظریف دیگری که وجود دارد حس‌آمیزی‌ست، که با گیرایی نگاشته شده.
احساسات نهفته در بطن رمان را به سادگی می‌شود لمس کرد. تنها نکته‌ای که جای کار بیشتری دارد شخصیت‌پردازی‌ست. البته از آن‌جایی که هنوز ابتدای رمان است نمی‌شود ایراد چندانی به این رکن گرفت، اما بهتر است در...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : Violinist cat❁

Rahel.

نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
22/7/20
ارسالی‌ها
1,571
پسندها
19,325
امتیازها
43,073
مدال‌ها
31
سطح
24

• نویسنده موضوع
درود بر نویسنده‌ی زیبای رمان
زیباترین نکته‌ای که در رمان به چشم من آمد، نثرش بود؛ که کاملا با خلاقیت نگاشته شده.
نثری که در اوج ساده بودن جان‌نشینی خاصی دارد. همچنین نثر، دارای مونولوگ‌های ماندگارِ بسیاری است. به عنوان مثال:
زباله‌دان سخنان کجاست؟ من کجا می‌توانم آن‌ها را تخلیه کنم؟ چرا هنوز مانند مته مغزم را سوراخ می‌کنند؟! کجای دنیا را گرفته‌ام که دنیا اینگونه ناجوانمردانه با من تا می‌کند؟!
نکته‌ی ظریف دیگری که وجود دارد حس‌آمیزی‌ست، که با گیرایی نگاشته شده.
احساسات نهفته در بطن رمان را به سادگی می‌شود لمس کرد. تنها نکته‌ای که جای کار بیشتری دارد شخصیت‌پردازی‌ست. البته از آن‌جایی که هنوز ابتدای رمان است...

ADLAYD

کاربر سایت
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
28/5/20
ارسالی‌ها
1,578
پسندها
10,934
امتیازها
31,873
مدال‌ها
21
سطح
20

سلام عزیزدل.‌‌ امیدوارم حالت عالی باشه نویسنده‌ی تراژدی‌نویس!
چیزی که منو جذب خوندن رمان قشنگت کرد می‌دونی چی بود؟‌ اون احساس ملموسی که سرشار از غم بود و این برای منی که عاشق تراژدی هستم فوق‌العاده بود!
قشنگترین و البته تلخ‌ترین قسمت رمانت اون جایی بود که ملاله حقیقت رو درباره ازدواجش می‌فهمه و دیگه چیزی نمیتونست جلوی افکار تلخ و سیاه ملاله رو بگیره.‌
راحله‌ی عزیزم،‌ به قلمت واقعا افتخار می‌کنم و خوشحالم که اینقدر شخصیت ملاله برام ملموس و قابل لمس هستش!‌ شاید که هنوز جای کار داشته باشه و البته که این‌ آغاز ماجرای رمان جذابت هستش.‌ برای همین فقط میتونم بگم که همه‌چیز عالی بود راحله جانم.‌ دیالوگ‌ها پر از حس‌ بودند و خواننده با تمام وجودش اون درد و رنجش ملاله رو...​

امضا : ADLAYD

FATEME078❁

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
30/3/17
ارسالی‌ها
2,520
پسندها
63,840
امتیازها
66,873
مدال‌ها
50
سطح
43

روان گسیخته | راحله​
من بی‌نهایت عاشقِ رمان‌هاییم که نمی‌تونم پایانش رو حدس بزنم و روان‌گسیخته‌ هم از همین داستان‌هاست. یعنی هر چقدر هم تو ذهنم کنکاش کنم بازم با علامت سو‍ٔال روبه‌رو می‌شم.
تو به خوبی ما و حدس‌هامون رو با خاک یکسان کردی. پس حق دارم بد و بیراه بگم؟ نه ندارم!
وقتی عارف رو دیدیم گفتیم عارف میشه شوهر ملاله و بعد عاشقش میشه و سال‌های سال به خوبی و خوشی زندگی می‌کنند و هزاران فکر کلیشه‌ای دیگه! اما تو یهو پرهای ما رو ریختی!
مایی که تو رمان‌ها جز خوشی و نیک‌بختی چیزی ندیده بودیم یهو با دختری آشنا شدیم که کلِ زندگیش غمه! تلخیه! اصلاً نمی‌شه اسمش رو گذاشت زندگی...
ملاله قصه‌ت زیادی واقعیه. از اون قشر آدم‌هاس که تو دنیای...

امضا : FATEME078❁

Rahel.

نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
22/7/20
ارسالی‌ها
1,571
پسندها
19,325
امتیازها
43,073
مدال‌ها
31
سطح
24

• نویسنده موضوع
سلام عزیزدل.‌‌ امیدوارم حالت عالی باشه نویسنده‌ی تراژدی‌نویس!
چیزی که منو جذب خوندن رمان قشنگت کرد می‌دونی چی بود؟‌ اون احساس ملموسی که سرشار از غم بود و این برای منی که عاشق تراژدی هستم فوق‌العاده بود!
قشنگترین و البته تلخ‌ترین قسمت رمانت اون جایی بود که ملاله حقیقت رو درباره ازدواجش می‌فهمه و دیگه چیزی نمیتونست جلوی افکار تلخ و سیاه ملاله رو بگیره.‌
راحله‌ی عزیزم،‌ به قلمت واقعا افتخار می‌کنم و خوشحالم که اینقدر شخصیت ملاله برام ملموس و قابل لمس هستش!‌ شاید که هنوز جای کار داشته باشه و البته که این‌ آغاز ماجرای رمان جذابت هستش.‌ برای همین فقط میتونم بگم که همه‌چیز عالی بود راحله جانم.‌ دیالوگ‌ها پر از حس‌ بودند و...​

Rahel.

نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
22/7/20
ارسالی‌ها
1,571
پسندها
19,325
امتیازها
43,073
مدال‌ها
31
سطح
24

• نویسنده موضوع
روان گسیخته | راحله​
من بی‌نهایت عاشقِ رمان‌هاییم که نمی‌تونم پایانش رو حدس بزنم و روان‌گسیخته‌ هم از همین داستان‌هاست. یعنی هر چقدر هم تو ذهنم کنکاش کنم بازم با علامت سو‍ٔال روبه‌رو می‌شم.
تو به خوبی ما و حدس‌هامون رو با خاک یکسان کردی. پس حق دارم بد و بیراه بگم؟ نه ندارم!
وقتی عارف رو دیدیم گفتیم عارف میشه شوهر ملاله و بعد عاشقش میشه و سال‌های سال به خوبی و خوشی زندگی می‌کنند و هزاران فکر کلیشه‌ای دیگه! اما تو یهو پرهای ما رو ریختی!
مایی که تو رمان‌ها جز خوشی و نیک‌بختی چیزی ندیده بودیم یهو با دختری آشنا شدیم که کلِ زندگیش غمه! تلخیه! اصلاً نمی‌شه اسمش رو گذاشت زندگی...
ملاله قصه‌ت...

M.Fakher

مدیر بازنشسته + نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
17/6/19
ارسالی‌ها
2,585
پسندها
38,769
امتیازها
66,873
مدال‌ها
40
سطح
33

خیلی عالی بود لذت بردم
از اون رماناییه که میتونی بشینی از اول تا آخرش رو بخونی
نظر اصلیمو توی نقدش میگم
و خب اشتراک هم زده میشه حتما♥ヅ
با قدرت ادامه بده نویسنده جان

امضا : M.Fakher

Rahel.

نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
22/7/20
ارسالی‌ها
1,571
پسندها
19,325
امتیازها
43,073
مدال‌ها
31
سطح
24

• نویسنده موضوع
خیلی عالی بود لذت بردم
از اون رماناییه که میتونی بشینی از اول تا آخرش رو بخونی
نظر اصلیمو توی نقدش میگم
و خب اشتراک هم زده میشه حتما♥ヅ
با قدرت ادامه بده نویسنده جان
ممنونم عزیزم

Negar.Dayani

مدیر بازنشسته شعرکده
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
13/3/21
ارسالی‌ها
424
پسندها
11,237
امتیازها
27,613
مدال‌ها
15
سطح
19

روان گسیخته واقعاً زیباست، قلمت جادوییه، می‌رقصه، واژگان رو بهم متصل می‌کنه و جمله‌های خیلی قشنگی به وجود میاره. جمله‌ها پشت سر هم، رمان رو به وجود میارن. روان گسیخته‌ی زیبایی که خیلی حرف داره. قلمت، نثرت، نوعِ نگارشت دل‌نشینِ. فقط امیدوارم ملاله رو از بندِ اسارت و سیه بختی بیرون بکشی و نجات بدی. موفق باشی راحله‌ جانم❤ :>

امضا : Negar.Dayani
  • Love
واکنش‌ها[ی پسندها] Rahel.