نمایشنامه نمایشنامه خدای کشتار | یاسمینا رضا

• نویسنده موضوع FakhTeh
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 1
  • بازدیدها 167
  • کاربران تگ شده هیچ

FakhTeh

مدیر ارشد + مسئول فنی
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
29/1/20
ارسالی‌ها
3,940
پسندها
41,590
امتیازها
71,672
مدال‌ها
36
سطح
38

• نویسنده موضوع
  • مدیرکل
به نام خدا
کتاب خدای کشتار نمایشنامه‌ای از یاسمینا رضا است که در سال ٢٠٠١ منتشر و با استقبال زیادى روبرو شد. این نمایشنامه در سال ۲۰۰۸ به کارگردانی ماتیاس گهرت در آلمان به روی صحنه رفت. و همین‌طور در ایران، در سال ۱۳۸۷ به کارگردانی علیرضا کوشک جلالی به نمایش درآمد و به طور همزمان در آلمان نیز به زبان آلمانی روی صحنه رفت. حتى رومن پولانسکى از روى این نمایشنامه، فیلمى را تحت عنوان «کشتار» ساخت که یکی از موفق‌ترین آثارِ اقتباسیِ سینماست.
داستان کتاب خداى کشتار بسیار ساده است. فرزند خانواده «رى» طى یک دعوا، فرزند خانواده «اوییه» را با چماق زده و حال خانواده رى براى حل و فصل کردن این موضوع به خانه اوییه دعوت شده‌اند، تا این دو زوج، به دور از دعوا و خشونت، این موضوع را تمام کنند.
در...​
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : FakhTeh

FakhTeh

مدیر ارشد + مسئول فنی
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
29/1/20
ارسالی‌ها
3,940
پسندها
41,590
امتیازها
71,672
مدال‌ها
36
سطح
38

• نویسنده موضوع
  • مدیرکل
%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%AE%D8%AF%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D8%AA%D8%A7%D8%B1.jpg

جملاتی از کتاب خدای کشتار​

من می‌گم نمی‌تونیم روی چیزی که بهمون مسلطه تسلط داشته باشیم. (کتاب خدای کشتار – صفحه ۳۷)
خوش رفتاری هیچ فایده‌ای نداره. شرافت یه وصله‌ی ناجوره که فقط ضعیف و خلع سلاحمون می‌کنه. (کتاب خدای کشتار – صفحه ۴۹)
گذاشتم زنم لباس آدم‌های متشخص رو تنم کنه، اما واقعیت اینه که من هیچ اختیاری در موردِ رفتارم ندارم. یه روان پریشِ کاملم. (کتاب خدای کشتار – صفحه ۵۵)
آموزش لازمه تا بشه حق رو جایگزینِ خشونت کرد. بهتون یادآوری می‌کنم که قبلا حق مالِ کسی بود که...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : FakhTeh

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

عقب
بالا