تخیلی آرتمیس؛ رویایی به وسعت دریا / بهار برادران

• نویسنده موضوع SETAREH LOTFI
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 3
  • بازدیدها 166
  • کاربران تگ شده هیچ

SETAREH LOTFI

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
13/7/19
ارسالی‌ها
5,204
پسندها
31,440
امتیازها
80,673
مدال‌ها
51
سطح
34

• نویسنده موضوع
معرفی کتاب آرتمیس؛ رویایی به وسعت دریا
کتاب آرتمیس؛ رویایی به وسعت دریا، روایتی افسانه‌ای از زندگی نخستین بانوی دریانورد است. نویسندهٔ این کتاب بهار برادران است و نشر موج آن را به چاپ رسانده است. آرتمیس دختری است که محدودیت‌ها را برنمی‌تابد و قبول نمی‌کند که به خاطر دختر بودنش از امکاناتی محروم باشد. بانوی جوان پا به دربار هخامنشی می‌گذارد تا رویاهایش را محقق کند. کتاب آرتمیس؛ رویایی به وسعت دریا روایتی افسانه‌ای از زندگی نخستین بانوی دریانورد است. این اثر با شخصیت های تاریخی زیادی همراه است و آرتمیس قهرمان اصلی داستان، شخصیتی افسانه‌ای است که برای محقق ساختن آرزوهایش، به دربار هخامنشی وارد می‌شود. شاید به نظر بیاید مخاطب اصلی کتاب پیش رو دخترها هستند، اما هرکس که رویایی در سر دارد و...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

SETAREH LOTFI

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
13/7/19
ارسالی‌ها
5,204
پسندها
31,440
امتیازها
80,673
مدال‌ها
51
سطح
34

• نویسنده موضوع
درباره آرتمیس؛ رویایی به وسعت دریا
افسانه‌ها هرگز نمی‌میرند. همواره صدایمان می‌زنند. کافی است دعوت‌شان را پاسخ دهیم تا بخشی از وجودمان شوند. حقیقت شوند. قهرمان بسازند و در تاریخ ماندگار شوند.‬ آرتمیس نشان از ارزش و جایگاه دختران دارد و این ارزش را در قالب حقیقتی افسانه ای به گوش خواننده می رساند.

‎‫آرتمیس نیز حقیقتی بود افسانه‌ای. از دل افسانه متولد شد تا در دل تاریخ ماندگار شود. او ایستاد تا چون رویاهایش بزرگ شود. جنگید تا نامش در کنار خشایارشا، پادشاه بزرگ ایران، جاودان شود.‬ تاریخ از حقایق گذشته پرده برمی‌دارد. تلاش می‌کند زندگی واقعی اجدادمان را نشان دهد. صادقانه شکست‌ها را تصویر می‌کند و با افتخار دستاوردها را به رخ می‌کشد. اما ادبیات از جنس دیگری است. ادبیات خلق می‌شود تا جهانی...

SETAREH LOTFI

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
13/7/19
ارسالی‌ها
5,204
پسندها
31,440
امتیازها
80,673
مدال‌ها
51
سطح
34

• نویسنده موضوع
کتاب آرتمیس؛ رویایی به وسعت دریا را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم
پیشنهاد می‌کنیم تمام نوجوانان بلندپرواز خصوصاً دخترانی که فکر می‌کنند به خاطر دختر بودن نمی‌توانند به اهدافی که آرزویش را دارند برسند، این کتاب را بخوانند.

SETAREH LOTFI

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
13/7/19
ارسالی‌ها
5,204
پسندها
31,440
امتیازها
80,673
مدال‌ها
51
سطح
34

• نویسنده موضوع
بخشی از کتاب آرتمیس؛ رویایی به وسعت دریا
خشایارشا لحظه‌ای به من نگاه می‌کند. با چشمانی که می‌گفت رام‌نشدنی هستند به او خیره می‌شوم. لبخند می‌زند و نقشهٔ روی میز را باز می‌کند. دستش را بر روی خلیج فارس می‌گذارد و با انگشتانش مسیر خلیج فارس تا مدیترانه را طی می‌کند. به کاریا که می‌رسد می‌ایستد. مدتی در همین وضعیت می‌ماند. سپس دستش را برمی‌دارد و می‌گوید:

- فرصتی که میدم یک بخشش نیست. یک معامله‌ست. هرچه به تو داده میشه، باید باز پس بدی. اگر اعتباری پیدا کنی، باید به من اعتبار بده. اگر قدرتی پیدا کنی، باید قدرت من باشه. اگر شهرتی، شهرت من و اگر موفقیتی، موفقیت من.

پرسشگرانه به من نگاه می‌کند. سرم را به نشانهٔ تایید خم می‌کنم. دستش را روی پارسه می‌گذارد:

- تو نمی‌تونی در پارسه بمونی چون...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] MOBlN

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 1, کاربر: 0, مهمان: 1)

عقب
بالا