میزگرد میزگرد شبانه با موضوع «اصول رابطه‌ی صحیح با دیگران و دوستی در مجازی»

• نویسنده موضوع FakhTeh
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 36
  • بازدیدها 1,160
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

SETAREH LOTFI

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
13/7/19
ارسالی‌ها
5,201
پسندها
31,423
امتیازها
80,673
مدال‌ها
51
سطح
34

خب بستگی به فردم داره مثلا من فوق الاده زود صمیمی می شم حالا خوشبختانه با متاسفانش نمی دونم ولی من اینجوریم البته یک سری افراد هم هستن که ادم می تونه بهشون اعتماد کنه
قطعا هست. همه دوستی های مجازی که بد نیست، اتفاقا بعضی هاش صد شرف دوستی های واقعی رو داره

Ālbā

کاربر سایت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
8/1/22
ارسالی‌ها
189
پسندها
2,590
امتیازها
13,813
مدال‌ها
11
سطح
11

شاید حداقل برای من این طوره و نمیتونم طرف رو ببینم، حسم خراب نمیشه به اون دعوا و پایان...
درسته. به خصوص در دردودل آدم چون طرف رو نمیبینه و خب شناخت زیادی نداره راحت‌تره ولی ولی شاید اون دوست حتی همون اهمیتی که حداقل حضوریش به پای حرفات نشستن میده اون نده و خب صرفا برای دل خوش یک دلداری بده. ولی خب جدا از اینها دوستی مجازی میتونه عالی بشه اگه درست مدیریت بشه و شناخت نسبی از طرف داشته باشی و بدونی که طرف به اجبار باهات دوست نیست.

امضا : Ālbā

SETAREH LOTFI

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
13/7/19
ارسالی‌ها
5,201
پسندها
31,423
امتیازها
80,673
مدال‌ها
51
سطح
34

درسته. به خصوص در دردودل آدم چون طرف رو نمیبینه و خب شناخت زیادی نداره راحت‌تره ولی ولی شاید اون دوست حتی همون اهمیتی که حداقل حضوریش به پای حرفات نشستن میده اون نده و خب صرفا برای دل خوش یک دلداری بده. ولی خب جدا از اینها دوستی مجازی میتونه عالی بشه اگه درست مدیریت بشه و شناخت نسبی از طرف داشته باشی و بدونی که طرف به اجبار باهات دوست نیست.
درسته قبول دارم اینطوری.
منم دردل کردم با اشخاص مجازی، خیلی راحت‌تر بودم تا اشخاص حقیقی زندگیم

ʀᴏᴍɪɴᴀ

سرپرست بازنشسته
کاربر قابل احترام
تاریخ ثبت‌نام
11/9/21
ارسالی‌ها
4,498
پسندها
50,671
امتیازها
77,373
مدال‌ها
79
سطح
38

شاید حداقل برای من این طوره و نمیتونم طرف رو ببینم، حسم خراب نمیشه به اون دعوا و پایان...
موافقم اون کجا از گپ ترک بزنی اون کجا که تو روت بزنه حرف‌هایی که نباید و خوب مجبوری پاسخگو باشی =(

امضا : ʀᴏᴍɪɴᴀ

SETAREH LOTFI

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
13/7/19
ارسالی‌ها
5,201
پسندها
31,423
امتیازها
80,673
مدال‌ها
51
سطح
34

موافقم اون کجا از گپ ترک بزنی اون کجا که تو روت بزنه حرف‌هایی که نباید و خوب مجبوری پاسخگو باشی =(
دقیقاً*-*
یا گاهی باعث میشه شماره رو کلا عوض کنی و خلاص!
گیریم فکرتم یک هفته درگیر کنه

ʀᴏᴍɪɴᴀ

سرپرست بازنشسته
کاربر قابل احترام
تاریخ ثبت‌نام
11/9/21
ارسالی‌ها
4,498
پسندها
50,671
امتیازها
77,373
مدال‌ها
79
سطح
38

دقیقاً*-*
یا گاهی باعث میشه شماره رو کلا عوض کنی و خلاص!
گیریم فکرتم یک هفته درگیر کنه
من تو چنین شرایطی حس میکنم عزت نفسم ترک برمیداره چه برسه تو روت اون حرف‌ها رو بزنه دل کندن تو فضای مجازی خیلی راحته114220010-samatak-com.jpg

امضا : ʀᴏᴍɪɴᴀ

فاطمه شکیبا

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/9/18
ارسالی‌ها
2,022
پسندها
12,343
امتیازها
38,673
مدال‌ها
21
سطح
20

سلام
خب میدونید ترسناک ترین چیز توی دوستی مجازی اینه که هرکسی میتونه خودش رو هرطور که بخواد نشون بده. و تو نمیتونی مطمئن باشی اونی که باهاش حرف میزنی، واقعا همونیه که میگه یا نه؟ واقعا قصدش دوستیه یا نه؟ خطری برات نداره یا نه... مثلا ممکنه خودش رو یه خانم مهربون و دلسوز یا یه نوجوون چهارده ساله نشون بده... ولی یه هکر باشه مثلا. یا هر چیز دیگه ای... و میتونه کم کم اطلاعات شخصی تو رو از زیر زبونت بکشه؛ حتی شخصی‌ترین رازهات رو. و بعد، مثلا برای باج گرفتن ازشون سوء استفاده کنه...
برای همین این مهمه که وقتی با یکی توی فضای مجازی دوست میشیم، اعتماد کامل بهش نکنیم و همیشه اینو گوشه ذهنمون داشته باشیم که ممکنه واقعا اونی که ادعا میکنه نباشه... ممکنه به اندازه ایموجی های قلب و بوس که برامون...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : فاطمه شکیبا

فاطمه شکیبا

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/9/18
ارسالی‌ها
2,022
پسندها
12,343
امتیازها
38,673
مدال‌ها
21
سطح
20

یه چیز دیگه هم اینه که دوستی مجازی، باعث میشه ابراز احساسات واقعی و ارتباط کلامی و چهره به چهره رو از یاد ببریم. چون همه ارتباط توی گذاشتن ایموجی و کشیدن حروف و نهایتا ویس خلاصه میشه... و اگه بیش از حد ارتباطاتمون مجازی بشه، دیگه یادمون میره توی رابطه حقیقی چطور رفتار کنیم. مثلا چطور بدون استفاده از ایموجی قلب، محبتمون رو نشون بدیم یا بدون گذاشتن ایموجی گریه، همدردی و غصه مون رو ابراز کنیم.
این مشکلی هست که خودم درگیرشم. مثلا دیگه توی فضای حقیقی هم وقتی برای چیزی ذوق میکنم، میگم چشمام مثل قلب شده(مثل این ایموجی::458047-6dc8ffbbdef9cc2a2419e3bb0fa8d8d5: )چون یادم رفته قبلا چطور ذوق میکردم!!!
پس بهتره همه وقتمون رو هم صرف رفقای مجازی نکنیم و بخش بیشتر وقت رو، توی فضای حقیقی بگذرونیم تا...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : فاطمه شکیبا

FakhTeh

مدیر ارشد + مسئول فنی
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
29/1/20
ارسالی‌ها
3,940
پسندها
41,590
امتیازها
71,672
مدال‌ها
36
سطح
38

• نویسنده موضوع
  • مدیرکل
توی دنیای مجازی هم یه سری حریم خصوصی هست توی دوستی.
ساده‌ترینش، راه های ارتباطیه.
مثلا وقتی آیدی تلگرامم رو به کسی میدم، انتظار دارم بدون اجازه‌ی من اون رو در دسترس دیگران قرار نده.

یه حریم خصوصی دیگه، مخصوصا برای من به عنوان یک درون گرا، حدود ارتباط داشتنته.
من دوست دارم دیگران درک کنن که شاید مایل نیستم اول کاری باهام پسرخاله بشن. اینکه فقط 3 روز با هم حرف زدیم دلیلی برای اینکه باید سفره‌ی دلم رو پیشتون باز کنم ایجاد نمی‌کنه.

امضا : FakhTeh

FakhTeh

مدیر ارشد + مسئول فنی
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
29/1/20
ارسالی‌ها
3,940
پسندها
41,590
امتیازها
71,672
مدال‌ها
36
سطح
38

• نویسنده موضوع
  • مدیرکل
یکی از خلل‌های دوستی در مجازی، سوتفاهمه. سوتفاهم خیلی زیاد توی این مورد پیش میاد. اول به خاطر عدم اعتماد، دوم به خاطر اینکه فقط با کلمات حرف می‌زنیم و هیچ زبان بدن و چهره‌ای دخیل نیست و سوم اینکه از ابعاد بسیار کمی از زندگی‌مون دیگران خبر دارن.
ساده‌ترین سوتفاهم‌ها توی انجمن خودمون، به‌خود گرفتن یه سری وضعیت (خصوصا بعد بحث‌ها)، ناراحتی به‌خاطر اینکه شخص فقط «لایک» میده یا حتی دیر جواب دادن می تونن باشن.

امضا : FakhTeh
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.