میزگرد میزگرد شبانه با موضوع «مقابله با خستگی روحی»

• نویسنده موضوع FakhTeh
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 34
  • بازدیدها 917
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

سناریو غمگین

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال
تاریخ ثبت‌نام
19/1/22
ارسالی‌ها
651
پسندها
2,219
امتیازها
13,073
مدال‌ها
12
سطح
9

میگم مهمونی رفتن و بیرون رفتن
رفتن تو طبیعت
نقاشی
خوشنویسی
نوشتن درمورد ناراحتی هات
نوشتن علایقت
نوشتن خاطرات خوبت یا فکر کردن درموردشون
همه اینا باعث میشه کم کمش 20%از ناراحتیت رو یادت بره.

ساپورا

کاربر انجمن
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
29/10/21
ارسالی‌ها
262
پسندها
1,453
امتیازها
10,133
مدال‌ها
10
سطح
9

خستگی روحی از نظر من بر میگرده به تمام کشمکش هایی که نه میشه باهاشون مقابله کرد و نه میشه کنارشون گذاشت.
دلایل زیادی در این راستا میتونه وجود داشته باشه: مثل بی اراده بودن، هدفهای بی سرانجام، نداشته اعتماد بنفس.
مثل دویدن به دنبال باد. نمیشه گفت میشه براش راه حلی پیشنهاد کرد، نمیدونم شاید من اینطور فکر میکنم چون بارها شده که دچار این حس شده باشم ولی هیچ چیز جز اینکه با خودم خلوت کنم و رو اعتماد بنفسم کار کنم. نتونسته آرومم بکنه.

امضا : ساپورا
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها] FakhTeh

Fateme Amade

سرپرست فرهنگ و هنر + نویسنده افتخاری
پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
18/4/21
ارسالی‌ها
1,950
پسندها
6,678
امتیازها
27,173
مدال‌ها
23
سطح
13

• مدیر
ولی برعکس من باید موقع عصبانیت یا ناراحتی
غذا بپزم
ما مکمل همیم هر وقت ناراحت بودیم کنار هم باشیم جواب میده من حوصله آشپزی ندارم تو حوصله آشپزیت میاد
تو غذا درست کن اروم بشی منم که حوصله ندارم گرسنه نمونم :458071-43334d713ad235cc803ee5474567490d:

امضا : Fateme Amade

Fateme Amade

سرپرست فرهنگ و هنر + نویسنده افتخاری
پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
18/4/21
ارسالی‌ها
1,950
پسندها
6,678
امتیازها
27,173
مدال‌ها
23
سطح
13

• مدیر
ولی دوستان رقص خیلی جواب میده
حتی شده ورزش کنید یکم خودتون رو تکون بدین
اصلا رقص بلد نیستین الکی الکی یه اهنگ شاد اسپانیایی بزارید و تکون بخورید خیلی خوبه

امضا : Fateme Amade

♡︎Black_heart

رفیق جدید انجمن
رفیق جدید انجمن
تاریخ ثبت‌نام
6/3/22
ارسالی‌ها
76
پسندها
310
امتیازها
1,778
مدال‌ها
4
سطح
2

توی علم و عالم روانشناسی یک مورد هست که میگه انسانی که با خودش قبل از هر کسی خوب و با ملاطفت برخورد نکنه نمیتونه با دیگران هم روابط خوبی رو ایجاد کنه !
اگر اکثریت ما آدم تلاش می‌کردیم که رابطه ی خودمون رو با خودمون خوب و درست کنیم خیلی اتفاق های بهتری می‌افتاد !
چرا میگیم که رابطه ی ما اول باید با خودمون خوب باشه !» چون که اگر ما اول از همه مهربانی و ارزش قائل شدن ، حس ارزشمند بودن ، توانایی تبدیل حال ابری به آسمان آفتابی یا هرچیز مثبت دیگه ای رو بتونیم روی خودمون ایجاد کنیم اون وقت مطمئنن میتونیم در عالم بیرون زِ خود هم این رفتار ها رو نشون داد !
اگر ما آدم ها به خودمون بهاء می‌دادیم و برای خودمون وقت میذاشتیم و با خودع خودمون یک فنجان چای میخوردیم و اندکی برای خودمون لطیفه تعریف...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : ♡︎Black_heart

♡︎Black_heart

رفیق جدید انجمن
رفیق جدید انجمن
تاریخ ثبت‌نام
6/3/22
ارسالی‌ها
76
پسندها
310
امتیازها
1,778
مدال‌ها
4
سطح
2

خستگی روحی از نظر من بر میگرده به تمام کشمکش هایی که نه میشه باهاشون مقابله کرد و نه میشه کنارشون گذاشت.
دلایل زیادی در این راستا میتونه وجود داشته باشه: مثل بی اراده بودن، هدفهای بی سرانجام، نداشته اعتماد بنفس.
مثل دویدن به دنبال باد. نمیشه گفت میشه براش راه حلی پیشنهاد کرد، نمیدونم شاید من اینطور فکر میکنم چون بارها شده که دچار این حس شده باشم ولی هیچ چیز جز اینکه با خودم خلوت کنم و رو اعتماد بنفسم کار کنم. نتونسته آرومم بکنه.
ساپورا جان این حرف هایی که به میان میاری اولا باید از جنبه های بالاتری بررسی بشن ! چون امکان داره اثرات یک دوره ی افسردگی یا یک اتفاق ناگوار در گذشته ی آدمی یا هر چیز دیگه ای باشه !! (توصیه میکنم کمی برای...

• Like

ساپورا

کاربر انجمن
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
29/10/21
ارسالی‌ها
262
پسندها
1,453
امتیازها
10,133
مدال‌ها
10
سطح
9

ساپورا جان این حرف هایی که به میان میاری اولا باید از جنبه های بالاتری بررسی بشن ! چون امکان داره اثرات یک دوره ی افسردگی یا یک اتفاق ناگوار در گذشته ی آدمی یا هر چیز دیگه ای باشه !! (توصیه میکنم کمی برای آرامش روانی خودت وقت بزار و درمانش کن ...!)
در این مواقع بهترع که قبل از دست دادن این حس به آدمی، انسان قبلش طبیعت اطرافش رو لمس کنه و دنبال منبع آرامش روحی خودش بگرده !
بنظرم حتما زندگی رو لمسش کن و ارامش حقیقت رو پیدا کن!
سلام عزیز جان
ممنونم بابت توصیه هات. فکر کنم این موضوع بر میگرده به افکارات روحی خیلیا
خستگی روحی از روح منشا میگیره و این یه موضوع جدیدی نیست که بخوایم براش دلیل تراشی بکنیم.
البته این بستگی به قوت روحیه...

• Like

♡︎Black_heart

رفیق جدید انجمن
رفیق جدید انجمن
تاریخ ثبت‌نام
6/3/22
ارسالی‌ها
76
پسندها
310
امتیازها
1,778
مدال‌ها
4
سطح
2

سلام عزیز جان
ممنونم بابت توصیه هات. فکر کنم این موضوع بر میگرده به افکارات روحی خیلیا
خستگی روحی از روح منشا میگیره و این یه موضوع جدیدی نیست که بخوایم براش دلیل تراشی بکنیم.
البته این بستگی به قوت روحیه خودمون داره و میزان مشکلاتی که باهاش که دست و پنجه نرم میکنیم.
فکر فکر فکر !
فکر کردن ها دو جنبه دارن ! یک جنبه‌ی مثبت یک جنبه ی منفی ! جنبه ی مثبت باعث میشه پرقدرت تر از قبل ادامه ولی جنبه ی منفی باعث گوشه گیری ، دوری از اجتماع واهمه های الکی و ... میشه

زندگی رو سخت نگیر رفیق ! سخت بگیری سخت میشه برات ! معجزه ی خدا و معجزه ی لبخند رو فراموش نکن !

ساپورا

کاربر انجمن
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
29/10/21
ارسالی‌ها
262
پسندها
1,453
امتیازها
10,133
مدال‌ها
10
سطح
9

فکر فکر فکر !
فکر کردن ها دو جنبه دارن ! یک جنبه‌ی مثبت یک جنبه ی منفی ! جنبه ی مثبت باعث میشه پرقدرت تر از قبل ادامه ولی جنبه ی منفی باعث گوشه گیری ، دوری از اجتماع واهمه های الکی و ... میشه

زندگی رو سخت نگیر رفیق ! سخت بگیری سخت میشه برات ! معجزه ی خدا و معجزه ی لبخند رو فراموش نکن !
ممنون گلم
عزیزم فکر کنم سوژه‌ی میز گرد این هفته من شدم متاسفانه
حرفای من که اونقدر چنگی به دل نمیزد حالا نمیدونم چرا شما رو وادار به نوشتن این جمله ها کرد.

• Like

♡︎Black_heart

رفیق جدید انجمن
رفیق جدید انجمن
تاریخ ثبت‌نام
6/3/22
ارسالی‌ها
76
پسندها
310
امتیازها
1,778
مدال‌ها
4
سطح
2

ممنون گلم
عزیزم فکر کنم سوژه‌ی میز گرد این هفته من شدم متاسفانه
حرفای من که اونقدر چنگی به دل نمیزد حالا نمیدونم چرا شما رو وادار به نوشتن این جمله ها کرد.
خودت رو خیلی دست کم گرفتی عزیز دلم
حرف هات منو وادار به حرف زدن می‌کنه چون توی عمق حرف هات فریادِ سکوت هایی خوابیده که می‌تونه موج شنوایی رو متزلزل کنه!

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.