نویسندگان، مهندسان روح بشریت هستند.

۵ ویژگی خاص بدن سیبرتوث

  • نویسنده موضوع DANIEL
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 0
  • بازدیدها 176
  • Tagged users هیچ

DANIEL

مدیر تالار کمیک
پرسنل مدیریت
مدیر تالار کمیک
سطح
20
 
ارسالی‌ها
2,880
پسندها
10,649
امتیازها
37,173
مدال‌ها
22
سیبرتوث (Sabretooth) یکی از سادیست‌ترین ویلن‌هایی است که می‌توان در دنیای مارول پیدا کرد. در حالی که این شخصیت عموماً ولورین و اعضای ایکس من را به دردسر می‌اندازد اما توسط بسیاری از قهرمانان مارول نیز به عنوان یک تهدید خطرناک به حساب می‌آید. یکی از عوامل فراوانی که باعث می‌شود ویکتور کرید (Victor Creed) به چنین رقیب پردردسری تبدیل شود، قابلیت‌های بدن سیبرتوث است که اجازه می‌دهد او تقریباً در برابر هر دشمنی طاقت بیاورد و برتری پیدا کند.
در حالی که ولورین معمولاً نیاز دارد تا خشم دیوانه‌وار مشهورش بروز پیدا کند تا به یک ماشین کشتار واقعی تبدیل شود اما سیبرتوث نیاز به چنین وضعیتی ندارد. در اکثر اوقات، کرید از بی‌رحمی لذت می‌برد و توانایی‌هایش به او این اجازه را می‌دهد تا این بی‌رحمی را به اوج برساند.
هر چند ممکن است ویکتور کرید در ظاهر شبیه به یک حیوانِ هار عمل کند اما فقط نباید به ظاهر او نگاه کرد. بدن سیبرتوث دهه‌ها داستان، از هوش عجیب و غریبش تا بهبودهایی که از طریق چندین آزمایش ژنتیکی اعمال شده را در خود جای داده است. حالا در این مطلب به سراغ ۵ مورد از ویژگی‌های خاص بدن سیبرتوث می‌رویم تا ببینیم آناتومی این جهش‌یافته هیولاوار از چه نظر مخصوص است.

اسکلت آدامانتیومی​

آدامانتیوم در بدن سیبرتوث کار گذاشته شده است
سیبرتوث مثل دشمن اصلی‌اش، ولورین، هر از چند گاه از مزایا و معایب یک اسکلت آدامانتیومی برخوردار می‌شود. این فلز شدیداً مقاوم به استخوان‌های کرید پیوند زده شده تا او دوام بالایی داشته باشد و از اندام‌های حیاتی‌اش بیش از پیش مراقبت کند.
اولین بار وقتی کرید با این فلز دیده شد که عروسی ولورین با وایپر (Viper) را به هم زد و پیش از این که توسط لوگان شکست بخورد، شدیداً به کیتی پراید (Kitty Pryde) آسیب وارد کرد. به خاطر شکستش، آدامانتیوم از بدن او توسط آپوکالیپس (Apocalypse) خارج شد اما سپس در یک پروژه ویپن ایکسِ (Weapon X) احیا شده دوباره این فلز با بدن سیبرتوث پیوند خورد.
مثل تمام اشخاص دیگر که درون خود آدامانتیوم دارند، کرید نیز از یک مسمومیت آهسته و تدریجی رنج می‌کشد که توسط این فلز کم‌یاب اتفاق می‌افتد و عامل التیامش را به چالش می‌کشد.

عامل التیام​

عامل التیام بدن سیبرتوث با ولورین قابل مقایسه است
در دنیای مارول عامل التیام چیز کم‌یابی بین جهش‌یافته‌ها نیست. این ویژگی به شکل‌های مختلف برای شخصیت‌های متفاوت دیده شده است. از ترمیم سلولی طبیعی کرید گرفته تا خون آرک‌انجل (Archangel) که ویژگی‌های التیامی دارد. تمام این قابلیت‌های التیامی اثربخشی متفاوتی دارند. قابلیت‌های احیای ذاتی سیبرتوث به خودی خود قدرتمند بودند اما به لطف آزمایشات ویپن ایکس به شدت تسریع شدند.
در نتیجه، کرید از استقامت و دوام بیش‌تر بهره می‌برد و روند سال‌خوردگی‌اش کاهش یافته است. همچنین نسبت به اکثر سموم مصون است؛ البته به جز مسمومیت آدامانتیومی که صرفاً به خاطر عامل التیامش سرکوب می‌شود اما درمان نه.
سیبرتوث از عامل التیام خود استفاده کرده تا از همه چیز جان سالم به در ببرد؛ از از دست دادن اعضای بدن تا سقوط هواپیما، آن هم در حال جنگیدن با ولورین. مثل خود لوگان، عامل التیام ویکتور نیز می‌تواند توسط موراماسا بلید (Muramasa Blade) دچار اختلال شود.

حواس بهبود یافته​

3-12-1024x576.jpg
به عنوان بخشی از قدرت‌های ذاتی جهش‌یافتگی‌اش، حواس سیبرتوث بهبود پیدا کرده‌اند تا او تبدیل به یک ردیاب عالی شود. در شماره ۱ کمیک Wolverine کریس کلیرمونت (Chris Claremont) و جان بوسیما (John Buscema) بود که مشخص شد سیبرتوث هر سال در تولد ولورین ردیابی‌اش می‌کند، فرقی نمی‌کند لوگان کجا باشد، تا سعی کند او را از بین ببرددید ویکتور به قدری بهبود یافته که باعث می‌شود نه تنها در تاریکی، بلکه به شکل فرو سرخ نیز ببیند. شنوایی سیبرتوث به قدری تقویت شده که در شرایط مناسب حتی می‌تواند صداهای ایجاد شده تا شعاع ۲۰۰ فوتی را نیز بشنود. جذاب‌ترین بخش حواس بهبود یافته سیبرتوث، مربوط به حس چشایی اوست که اجازه می‌دهد طعم‌های متفاوتی از غذاها را متوجه شود. حس لامسه‌اش اما ظاهراً کاملاً عادی است.
سیبرتوث و کریون شکارچی (Kraven the Hunter) به تیم اونجرز ۱۹۵۹ (Avengers 1959) نیک فیوری پیوسته بودند. قابلیت شکار سیبرتوث باعث به وجود آمدن یک گذشته مرموز بین او و کریون در این دوره شد.
با تمام این اوصاف اما حواس بهبود یافته ویکتور کرید می‌توانند مورد سوء استفاده قرار بگیرند. مثلاً به وسیله فرکانس‌های صوتی خاص یا رایحه‌های که منجر به فعال شدن نوعی رفتار در او می‌شود؛ چیزی همانند ایکس ۲۳ (X-23).

قدرت سیبرتوث​

4-11-1024x576.jpg
در کنار قابلیت‌های مشخص‌تر سیبرتوث، این شخصیت قدرت فراوانی در اختیار دارد. او معمولاً در حالی دیده می‌شود که می‌تواند در برابر دشمنانی که از نظر فیزیکی بسیار قدرتمند هستند و امثال ولورین را (با وجود وزن زیادش به خاطر اسکلت آدامانتیومی) به اطراف پرتاب کنند، ایستادگی کند. علاوه بر قدرت حیوانی خالص، قدرت فیزیکی و ساختار عضلانی کرید نه ۱ بار، بلکه ۲ بار بهبود پیدا کرده‌اند.
اولین تقویت هنگامی اتفاق افتاد که در سری کمیک Sabretooth تحت آزمایشات ژنتیکی پسر خودش، گریدون کرید (Graydon Creed) که با هویت تریبیون (Tribune) فعالیت می‌کرد، قرار گرفت.
دومین بهبود قدرتش از ویپن ایکس سرچشمه می‌گیرد. همان سازمان و برنامه‌ای که باعث به وجود آمدن اسکلت آدامانتیومی ویکتور شد. ترکیب قدرت بهبود یافته و اسکلت بادوامش باعث می‌شود تا سیبرتوث نمایش‌های فوق العاده‌ای از قدرت و تحمل را به تصویر بکشد.

مغز سیبرتوث​

5-6-1024x576.jpg
با این که خیلی‌ها تصور می‌کنند سیبرتوث یک هیولای وحشی است اما او اصلاً یک قاتل بی‌عقل معمولی نیست. در مقاطعی، او توانسته تبدیل به برجسته‌ترین کینگ‌پینِ آسیا شود. سیبرتوث به هند (The Hand) نفوذ کرد و رهبر شاخه ژاپنی آن‌ها را از جایگاه خود حذف کرد تا تبدیل به کسی شود که لقب پادشاه شکست‌ناپذیر آسیا (Invisible King of Asia) را به خود می‌گیرد.
وقتی مغز ویکتور آسیب ببیند، او می‌تواند به کمک عامل التیامش آن را بازسازی کند. اما ممکن است برخی اثرات جانبی متفاوتی به وجود آید. در برخی نمونه‌ها، آسیب و بازسازی مغز کرید باعث از دست رفتن حافظه شده است. در یک مورد خاص، پس از این که ولورین لوب پیشانی سیبرتوث را سوراخ کرد، این شخصیت متوجه شد که نسبت به حملات ذهنی، چیزی شبیه به حملات سایلاک (Psylocke)، برای مدت کوتاهی مصون است.
مثل بسیاری از قهرمانان و ویلن‌ها، خلاقیات سیبرتوث در طی رویداد AXIS معکوس شده بود تا با یک ویکتور کرید قهرمان‌تر و کم‌تر خشن برای سال‌ها طرف باشیم.
 
بالا