نقد و بررسی نقد و بررسی رمان زنده‌مرگی | شقایق گل‌نژاد کاربر انجمن یک‌ رمان

• نویسنده موضوع ☆SHagHAyeGh
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 3
  • بازدیدها 612
  • کاربران تگ شده هیچ

☆SHagHAyeGh

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
7/7/20
ارسالی‌ها
415
پسندها
5,333
امتیازها
21,413
مدال‌ها
12
سطح
12

• نویسنده موضوع
نام رمان: زنده‌مرگی
نویسنده: شقایق گل‌نژاد (گلی)
ژانر: #اجتماعی #عاشقانه
#تراژدی

خلاصه:
حسین توسط نامه‌ای مجهول، به میدان بزرگ روستا کشیده می‌شود و در کمال ناباوری متوجه می‌شود که به مراسم اعدام صمیمی‌ترین دوستش دعوت شده است. بعد از این واقعه، تمام اعضای گروه به سراغ حسین می‌روند تا او، انتقام سر بر دار کشیده‌ی هم‌گروهیشان را از خان بزرگ و باقدرت منطقه بگیرد اما در کمال ناباوری، حسین حاضر به گرفتن انتقام نمی‌شود و در مقابل همه می‌ایستد، هیچکس نمی‌داند چه اتفاقی باعث شده است که حسین دست از مبارزه کشیده و حتی از انتقام رفیق هم‌دانشگاهی‌اش نیز گذشته است...

آخرین ویرایش

N.Karevan❀

مدیر بازنشسته نقد + نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
29/7/20
ارسالی‌ها
601
پسندها
15,433
امتیازها
35,373
مدال‌ها
25
سطح
24

~بسم رب النور~

IMG_20210305_142823_485.jpg

با عرض سلام خدمت نویسنده‌ی عزیز
ورود شما به تاپیک نقد که نشانی از نقد پذیری و علاقه‌مندی شما به پیشرفت قلمتان است را تبریک می گوییم!
ورود شما به دنیای نقد به معنای این است که شما خواستار پیشرفت هستید. به یاد داشته باشید که نقد با توانایی بیان نکات مثبت و منفی در اثرتان، شما را برای بی‌نقص شدن آماده می‌سازد.

کاربر گرامی؛ لطفا قبل از نوشتن نقد در تاپیک، قوانین زیر را مطالعه نمایید:
- نقد یعنی ساختن، نه تخریب کردن! بنابراین در هنگام نوشتن نقد...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : N.Karevan❀

دلبـر که جان فرسود از او

نویسنده برتر
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
5/3/21
ارسالی‌ها
806
پسندها
38,188
امتیازها
58,173
مدال‌ها
21
سطح
33

سلام به دلبر شهرآشوبم :)
ببخشید که انقدر طول کشید. چون میخواستم با حوصله بخونم، وقت مناسب کم پیدا میشد :( دیدم تا بیام برسم بهت طول میکشه. پس تا اینجا نظرم رو بگم.
راستش من دیگه نقد نمینویسم. حرفی اگه هست فقط نظر دوستانه است.
فضای حاکم کلی به داستانت رو، ترکیب جلد و عنوان و خلاصه رو، پیرنگ دغدغه مندت رو و جملات خاصت رو دوست دارم. شروع خوبی داری. پر کشش و کنجکاو کننده است.
من میفهمم که از چی حرف میزنی. استعاره‌هات رو میبینم. چندتا روستا و یه خان ظالم، بیداری و مبارزه و...اما یه چیزی هست که کمی ارتباط گرفتن با شخصیت ها و رمان رو سخت میکنه و اون هم اینه که یه مقدار دیالوگ‌ها شعارزده‌ن به خصوص تو پست‌های اولیه. شخصیت‌ها مخصوصا زندگی حسین و ماه‌صنم از آدم‌های عادی دور شده. خونه‌شون روح...

☆SHagHAyeGh

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
7/7/20
ارسالی‌ها
415
پسندها
5,333
امتیازها
21,413
مدال‌ها
12
سطح
12

• نویسنده موضوع
سلام به دلبر شهرآشوبم :)
ببخشید که انقدر طول کشید. چون میخواستم با حوصله بخونم، وقت مناسب کم پیدا میشد :( دیدم تا بیام برسم بهت طول میکشه. پس تا اینجا نظرم رو بگم.
راستش من دیگه نقد نمینویسم. حرفی اگه هست فقط نظر دوستانه است.
فضای حاکم کلی به داستانت رو، ترکیب جلد و عنوان و خلاصه رو، پیرنگ دغدغه مندت رو و جملات خاصت رو دوست دارم. شروع خوبی داری. پر کشش و کنجکاو کننده است.
من میفهمم که از چی حرف میزنی. استعاره‌هات رو میبینم. چندتا روستا و یه خان ظالم، بیداری و مبارزه و...اما یه چیزی هست که کمی ارتباط گرفتن با شخصیت ها و رمان رو سخت میکنه و اون هم اینه که یه مقدار دیالوگ‌ها شعارزده‌ن به خصوص تو پست‌های اولیه. شخصیت‌ها مخصوصا...