گفتمان‌آزاد گفتمان آزاد رمان نقاش نقش | الیف شریفی نویسنده برتر انجمن یک رمان

• نویسنده موضوع Najva❁
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 11
  • بازدیدها 396
  • کاربران تگ شده هیچ

Najva❁

نویسنده برتر
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
1/4/17
ارسالی‌ها
3,271
پسندها
36,651
امتیازها
69,173
مدال‌ها
40
سطح
33

• نویسنده موضوع
به نام خداوند رنگین کمان

عنوان رمان: نقاشِ نقش
ژانر: #جنایی #عاشقانه
نویسنده: الیف شریفی

خلاصه:
او فوق‌العاده است!
در هنگامه‌ی پستی و بلندای زندگی جوانی‌اش، او به جبران عشقی که بر دلش جوانه نمی‌زند، به سودای قدرتی پوشالین می‌رود.
و قدرت، قرار است همیشه دست و پاگیر باشد؛ حتی آن زمان که او در منجلاب گرگانی درنده، دست یاری به سوی روباه نقاشی‌هایش می‌کشاند.
او فریب می‌دهد، بی‌رحم می‌شود، دوست می‌دارد و در نقشِ نقاشِ نقش‌ها، او پرده می‌اندازد از نقش قلم‌مویش بر رازهایی که مُهرشان در لابه‌لای الماس‌هاست و بر مِهرهایی که گم می‌شوند لای...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر
امضا : Najva❁

Narges Movahedi

منتقد انجمن
منتقد انجمن
تاریخ ثبت‌نام
25/1/19
ارسالی‌ها
279
پسندها
5,877
امتیازها
21,133
مدال‌ها
11
سطح
12

صرفا اومدم فقط از بارون و بارونس حرف بزنمممممممم.:626gdau:
من عاشقققق این دوتامممم و امیدوارم هر موجودی، الخصوص شیرین نام و پارسا نام، از زوج موردعلاقه‌م دورررررررررر شونددددددد.
شاید اون نقطه‌ای که متوجه شدم گندم دالتونیسم یا کوررنگی داره ولی با این وجود تلاش زیادی می‌کنه تا به عنوان به هنرمند و نقاش موفق بشه، برام جذاب شد. حس میکنم همین موضوع تاثیر زیادی روی متفاوت نشون دادن شخصیتش شد. یه چیز دیگه هم اینکه این موضوع رو پذیرفته و دیگه نسبت بهش گارد خاصی ندارهه.
و خوبببب بارون اگوستیس عزیز شکسمدسمشمنضدشطننسدسدص بایژژژژژ.

البته جز لرد اریک آرتور اگوستیس و لیدی آینده گندم. یه شخصیت دیگه هم هستتتت که دوست داشتنییییه. ماتیدایییی عزیزم. حس میکنم هر کاری که من می‌خوام انجام بدم رو اون...

امضا : Narges Movahedi

-No Voice

نویسنده برتر
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
18/6/19
ارسالی‌ها
1,251
پسندها
66,871
امتیازها
60,573
مدال‌ها
28
سطح
43

می‌دونی من ذاتا با انیمیشن آریل و اریک حال نکرده بودم و خیلی لوس بود پیشم
از طرفی داستان واقعیشون زیادی دارک بود
اما اریک و آریل این داستان تعادل این شخصیتان
تعادلی ک‌ خودش ذاتا یکم عجیب هس
این قبلاً بوده ک شخصیت اصلیا ب قتل متهم باشن و بعدا مشخص شده اصن قتل کار اونا نبوده یا حتی اصن واقعا قاتل بودن اما خب با دلیلای خیلی دارک قضیه رو برا مخاطب لطیف کرده بودن
اما مال ت پارادوکسِ کلیشه شکنیه
شخصیت اصلیایی ک اگ احساساتشونو در نظر نگیریم و منطقی ببینیم واقعا شخصیت منفی محسوب میشن اما قشنگ‌ترین شخصیت اصلیای منفی‌ای هستن ک وجود دارن
اونا ی کاپل منفی اما واقعی و جذابن
اونا قاتلن، آدم بده‌ی دنیان، جعل و... اما با تمام اینا دقیقا ب همون لطافت آریل و اریکن و این واقعا فقط از قلم ت برمیومد
اوکی...

آخرین ویرایش
امضا : -No Voice

Sara_D

ناظر ارشد رمان
پرسنل مدیریت
ناظر ارشد رمان
تاریخ ثبت‌نام
30/5/20
ارسالی‌ها
1,295
پسندها
16,240
امتیازها
39,073
مدال‌ها
24
سطح
24

• پرسنل مدیریت
۲۱ صفحه توی یه روز! در حال حاضر به شدت به خودم افتخار می‌کنم :458071-43334d713ad235cc803ee5474567490d:
اولین چیزی که جذبم کرد عنوان رمان بود.
"نقاش نقش" نقاشی که نقشی رو نقاشی می‌کنه
علاوه‌بر همخوانی، چیزی که باعث شد ادامه بدم داستانی بود که نقاشی رو تعریف می‌کرد که کور رنگی داشت! و به من گفت دنبال چیزی که دوست دارم برم، مهم نیست که چه مشکلاتی وجود داره‌ و غیرممکن نیست.
من علاقه به خانواده و حمایت و محبت بهشون رو خوندم
من دست‌کم نگرفتن خودمو خوندم
من سرسختی و مقاومت رو خوندم. من درد و غم و عشق و شادی رو خوندم
من خندیدم و تا مرز گریه هم پیش رفتم
یادمه یه جا ماتیلدا یه چیزی راجب آباد کردن جهنمت (دقیق یادم نیست) گفته بود که اگر دنبال آبادیش نباشیم تا ابد محکومیم به زندگی...

امضا : Sara_D

Armita.sh

منتقد ادبیات + کاربر فعال سرگرمی
پرسنل مدیریت
مدیر تالار کتاب
تاریخ ثبت‌نام
3/6/22
ارسالی‌ها
2,340
پسندها
19,286
امتیازها
46,373
مدال‌ها
40
سطح
24

• مدیر
یالله یالله.
حقیقتاً این چند روزه درگیر مدرسه و آزمونا هستم؛ ولی خب خودمو مقید می‌دونستم حتماً حتماً امروز نقاش نقش رو بخونم :geek:
سر آرتور حرص خوردم ولی به‌جاش عاشق ماتیلدا شدم.
گندم؟ نه بابا من به اون میگم کراش:106:
موضوع و عنوان هم خیلی جالبه برام و امیدوارم به‌زودی کاغذی بشه:402:

P A R I S A

مدیر بازنشسته آوا + نویسنده افتخاری
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
23/2/19
ارسالی‌ها
925
پسندها
18,583
امتیازها
40,273
مدال‌ها
31
سطح
28

سلام
حال شما؟
خب از اولش بخوام بگم این رمان رو توی بدترین حالت روحی، وقتی که انگیزم‌ تَه کشیده بود و میگفتم من نمیتونم خوندم و خب الان بعد از چند ساعت که مشغول خوندنش هستم خیلی امیدوار شدم‌.
واقعا این یکی از رمان های مورد علاقه‌ی منه و گاهاً باهاش خندیدم، یا حرص خوردم و عصبانی شدم.
یعنی کلاً باهاش انگار زندگی کردم.
امیدوارم که چاپ بشه و بتونم یه کتاب با امضای خودت ازت بخرم
موفق باشی

امضا : P A R I S A

Essence

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال
تاریخ ثبت‌نام
1/8/18
ارسالی‌ها
643
پسندها
4,628
امتیازها
24,673
مدال‌ها
13
سطح
12

سلام.
نمیدونم چطور شروع کنم ولی اول از همه لازمه بگم متاسفانه ژانر جنایی و مقداری عاشقانه من رو جذب نمی‌کنه به همین دلیل نمی‌تونم راجع به پیرنگ و داستان نظر خاصی بدم.
و درباره کلیت: قدرت قلم نویسنده بسیار دلپسنده و جذاب، طوری که اگه توی ژانرهایی که من بهشون علاقه دارم استفاده می‌شد، قطعا یه نقد وسیع و دلی می‌نوشتم. این حد توصیف و پردازش و استفاده زیبا از جملات... (در مونولوگ‌ها غالبأ.)
دیالوگ‌ها بنظر من (بنظر من) جایی از داستان رو لو می‌دادن که نویسنده می‌تونست با همون زیبایی مونولوگ خواننده رو متوجه کنه. در کل، من روی دیالوگ‌ها خیلی حساسیت دارم و هیچوقت حتی نتونستم توی نوشته‌های خودم، خودمو راضی کنم، پس در این باره به نظرم توجهی نکنید. :458071-43334d713ad235cc803ee5474567490d:
از طرفی...

ℛℴℎ

منتقد انجمن + نویسنده‌ی ادبیات
پرسنل مدیریت
مدیر تالار فرهنگ و مذهب
تاریخ ثبت‌نام
27/7/18
ارسالی‌ها
1,381
پسندها
25,436
امتیازها
47,103
مدال‌ها
54
سطح
28

• مدیر
هوالحق
قلمی که پخته باشه جای حرف نمی‌ذاره و همیشه یک تجربه حسی عمیق و خوشمزه برامون میاره. قبل اینکه کلی بگم یکم ریز ریز میرم جلو.
اول اون سریال منو گیج کرد، مونده بودم سریال چیه؟ یعنی چی سریال میخواد؟ بعد دیدم بعله از قتل و آدم ربایی تا الماس و قشنگ جرم و جنایت و خون و جنازه و به به به به، منظره دل‌انگیز!
بعد یکم پیچونده شد برام. اون صحنه قتله که گندم دید همون اولی بود دیگه؟ بعد چرا صدای توی کلش ادبی شد؟
وقتی طرف با کوررنگی داشت می‌کشید، من: :eek: تو همین صحنه یه برخواست اشتباه اومده. بعد اون وسط مسطا که نغمه روزنامه خوند گندم یه نگاه شرمگین انداخت. این رو من نفهمیدم چرا اینطور شد؟ قاعدتا باید قلبش تو مغزش میزد. یهو انگار فلش خورد رو خاطره ای همچین چیزی.
از اسم تابلو هم خوشم نیومد،...

امضا : ℛℴℎ

فاطمه._.میم

رفیق جدید انجمن
رفیق جدید انجمن
تاریخ ثبت‌نام
16/4/23
ارسالی‌ها
38
پسندها
407
امتیازها
2,678
مدال‌ها
4
سطح
4

خیلی قلم جدید و زیبایی دارید، اولین پست رو که خوندم یکم سختم بود ولی بعد کم‌کم عادی شد برام.
داستان‌تون رو هم دوست داشتم، هرچند به نظر این‌که به جای استفاده از نقطه قوت‌‌هات روی شاید تنها نقطه ضعف‌ت تمرکز کنی، با این که می‌دونی شاید درست کردنش غیر ممکنه زیاد درست نباشه. هنرمندی که کور رنگی داره نباید درک درستی هم از هنر داشته باشه... .
اما در کل از آرتور هم بدم اومد، هم بعدتر دلم براش سوخت.
راست میگن که هر بدی از اول بد نبوده و زندگی می‌کشونتش به این راه!
درکل تا اینجا لذت بردم از رمانتون... .
خسته نباشید. :heart:

آخرین ویرایش
امضا : فاطمه._.میم

FATEME078❁

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
30/3/17
ارسالی‌ها
2,520
پسندها
63,838
امتیازها
66,873
مدال‌ها
50
سطح
43

به نام نقاشِ حقیقی نقش‌ها

روزی که عنوان نقاش نقش رو برای داستانت پیشنهاد کردم هیچ وقت فکر نمی‌کردم انقدر بهش بخوره. هنوز کلی پست نخونده دارم که اگه پیری اجازه بده تو همین چند روزه می‌خونمشون و می‌تونم مثل قدیم با یه یه نقد پر و پیمون خدمت برسم. و مثل این‌که یه عاشقانه‌ای هم بین آرتور و گندم شکل گرفته. در نتیجه لعنت به افشاهای پروفایلت.
نقاش نقش نسبت به کارهای قبلیت متفاوته. در واقع تو نویسنده‌ای نیستی که خود تو تکرار کنی و این فوق‌العاده‌اس نار. همیشه تو رمان‌هات یه بخش کوتاه جنایی داشتی که حالا همه اونا رو جمع کردی و گذاشتی‌شون تو نقاش نقش. و گندم بیچاره رو وسط بدبختی‌ها رها کردی.
گندم، نقاشِ همه فن حریف! دختری که با وجود عدم تشخیص بعضی از رنگ‌ها بازم هنرش رو...

امضا : FATEME078❁