نوجوانان چگونه هدف خود را پیدا کنیم؟

• نویسنده موضوع Emmett
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 7
  • بازدیدها 86
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Emmett

کاربر سایت
کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
9/3/21
ارسالی‌ها
1,085
پسندها
3,711
امتیازها
19,173
مدال‌ها
12
سطح
12

• نویسنده موضوع
چگونه هدف خود را پیدا کنیم
آیا احساس می‌کنید گم‌ شده‌اید یا انگار چیزی در زندگی‌تان کم است؟ شاید می‌خواهید در دنیایی که هستید، تفاوت بزرگی ایجاد کنید، اما نمی‌دانید چطور. بسیاری از ما در همین حال که زندگی را می‌گذرانیم، حس می‌کنیم باید ارتباط عمیق‌تر و راضی‌کننده‌تری با دنیا داشته باشیم اما چون به آن نمی‌رسیم، احساس ناامیدی و ناتوانی می‌کنیم.

امضا : Emmett

Emmett

کاربر سایت
کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
9/3/21
ارسالی‌ها
1,085
پسندها
3,711
امتیازها
19,173
مدال‌ها
12
سطح
12

• نویسنده موضوع
بزرگ‌ترین روزهای زندگی شما، یکی همان روزی است که در آن متولد شده‌اید و دیگری آن روزی که بفهمید هدف‌تان از زندگی چیست. اما اگر ندانید هدف‌تان چیست و چرا اینجا هستید، ادامه‌ی زندگی می‌تواند دشوار باشد. مقاله زیر را بخوانید تا ببینید چگونه هدف خود را پیدا کنیم.

من این احساس را به خوبی می‌شناسم. وقتی به سختی تلاش می‌کردم تا هدفم را بیابم، غوغای عظیمی در درونم مرا رنج می‌داد. کاری داشتم که از آن متنفر بودم؛ تراکت پخش کردن در خیابان و خفه شدن در هوای آلوده و یک محیط پر از آدم! اما من همان چیزی را می‌خواستم که سوپراستارها روی صحنه داشتند؛ شوری فراگیر، عشق به زندگی و یک رابطه‌ی شکست‌ناپذیر و عمیق با کارشان.

Emmett

کاربر سایت
کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
9/3/21
ارسالی‌ها
1,085
پسندها
3,711
امتیازها
19,173
مدال‌ها
12
سطح
12

• نویسنده موضوع
چگونه هدف خود را پیدا کنیم

من هر روز با خودم در جدال بودم تا هدفم را پیدا کنم، تا اینکه یک قدم به عقب برگشتم و فهمیدم هدفم چیزی نیست که در ذهن و افکارم به دنبالش بگردم، با خودم فکر کردم شاید مشکل این نباشد که من نمی‌دانم هدفم چیست؛ در واقع مسئله این است که راهِ پیدا کردن هدفم را نمی‌دانم.

ما نمی‌توانیم فقط با «فکر کردن» به خواسته‌ها و شور و اهداف‌مان برسیم، باید دست به عمل بزنیم. یعنی به سمت چیزهایی که می‌خواهید قدم بردارید و چیزهایی را که دوست ندارید از مسیر زندگی‌تان کنار بزنید. اگر شما هم به دنبال هدف‌تان هستید، دست از جست‌وجو بردارید و زودتر اقدام کنید. این گام‌ها به شما کمک خواهند کرد...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

Emmett

کاربر سایت
کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
9/3/21
ارسالی‌ها
1,085
پسندها
3,711
امتیازها
19,173
مدال‌ها
12
سطح
12

• نویسنده موضوع

۱. دست به کار شوید​

چگونه هدف خود را پیدا کنیم - برای پیدا کردن هدف‌تان، دست به عمل بزنید

شما نمی‌توانید فقط با فکر کردن، شور و هدف‌تان را پیدا کنید؛ باید دست به کار شوید.
این نکته‌ی خردمندانه از نایک (Nike) را به‌خاطر داشته باشید. هر چه بیشتر اقدام کنیم، تبحر بیشتری نسبت به امور پیدا خواهیم کرد. بنابراین آیا این شیوه، مفیدتر از یک‌ جا نشستن و فکر و خیال کردن نیست؟ آیا نباید فکری را که در سر دارید عملی کنید؟

Emmett

کاربر سایت
کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
9/3/21
ارسالی‌ها
1,085
پسندها
3,711
امتیازها
19,173
مدال‌ها
12
سطح
12

• نویسنده موضوع
«اگر آن را دوست نداشتم چه؟»، «اگر از آن پولی به‌دست نیاوردم چه؟» این افکار را از سرتان بیرون کنید. شروع کنید و اولین قدم را به سمت اهداف‌تان بردارید و چیزهای جدید را تجربه کنید. این کار به شما کمک می‌کند از مسیر یکنواخت زندگی‌تان که شور و هدفی برای شما ندارد خارج شوید. من سال‌ها درگیر پیدا کردن هدفم بودم. این چرخه تنها باعث شده بود گمراه بودنم بیشتر و عمیق‌تر شود. همین وضع ادامه داشت تا زمانی‌ که دست به عمل زدم و همه چیز تغییر کرد. نوشتن را شروع کردم و داستانی برای کتاب سوپ جوجه برای روح (Chicken Soup for the Soul) فرستادم. دومین نامه‌ی تائیدی که دریافت کردم، شبیه نامه‌های قبلی نبود، عشق در قلبم جاری شد و فهمیدم این همان چیزی هست که باید در زندگیم اتفاق می‌افتاد. باید نوشتن را شروع...

Emmett

کاربر سایت
کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
9/3/21
ارسالی‌ها
1,085
پسندها
3,711
امتیازها
19,173
مدال‌ها
12
سطح
12

• نویسنده موضوع

۲. به صدای قلب‌تان گوش دهید​

چگونه هدف خود را پیدا کنیم - برای پیدا کردن هدف‌تان، به صدای قلب‌تان گوش دهید

قلب شما بهترین ابزاری است که برای رسیدن به هدف و شور حقیقی‌تان در اختیار دارید. از خودتان بپرسید چه چیزی را دوست دارید و شروع کنید به سمت آن قدم بردارید. وقتی انگیزه‌ی درونی‌تان را پیدا کردید و شادی قلبی‌تان را یافتید، الهام و انگیزه به قلب و روح شما جاری می‌شود. وقتی از قلب‌تان دستور می‌گیرید، طبیعتا بیشتر لذت می‌برید و انگیزه‌ی بیشتری برای اکتشاف دارید. با انجام کاری که به آن عشق می‌ورزید، انگیزه‌ی بیشتری در درون‌تان خواهید داشت و نسبت به چیزی که بیشترین لذت و...

Emmett

کاربر سایت
کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
9/3/21
ارسالی‌ها
1,085
پسندها
3,711
امتیازها
19,173
مدال‌ها
12
سطح
12

• نویسنده موضوع

. فقط به دنبال «یک چیز» نباشید​

چگونه هدف خود را پیدا کنیم - برای پیدا کردن هدف‌تان، فقط دنبال یک چیز بودن را رها کنید

خیلی از ما در تلاش هستیم تا آن «تنها» چیزی را که قرار است انجام دهیم، پیدا کنیم؛ اما همین سعی و تلاش ما برای پیدا کردن آن یک چیز خاص، باعث می‌شود احساس کنیم چیزی را گم کرده‌ایم. این تصور که «تنها یک کار خاص وجود دارد که باید انجامش دهیم»، ما را از تحقق آرزوها و علاقه‌مندی‌های‌مان باز می‌دارد. مثلا من هفت عنوان کاری مختلف دارم؛ مشاور خانواده، سفرنامه‌نویس، نویسنده، سخنران، معلم، رایزن و طراح. هر کاری که انجام می‌دهم به من لذت و رضایت می‌دهد، اما هیچ‌کدام از اینها...

Emmett

کاربر سایت
کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
9/3/21
ارسالی‌ها
1,085
پسندها
3,711
امتیازها
19,173
مدال‌ها
12
سطح
12

• نویسنده موضوع
زمانی که از شور و هیجان‌تان پیروی می‌کنید، احساس گمگشتگی دیگر وجود نخواهد داشت. نیاز به جست‌وجو برای هدف، از کمبود شور و هیجان ناشی می‌شود. اگر ارتباط خوبی با زندگی برقرار نکنید، شور و هدفی نخواهید داشت. برای پُر کردن این خلأ، فقط کافی است کمی شور و احساس به زندگی‌تان اضافه کنید. برای خلاصه کردن این نکته، این تساوی ساده‌ را به خاطر بسپارید: شور + عملکرد روزمره = زندگی هدفمند

این را به خاطر داشته باشید که هدف واقعی زندگی هر کسی این است که در رضایت کامل زندگی کند. سعی کنید برای این سفر پرماجرا آماده باشید و با میل و رغبت از آن استقبال کنید. به زودی پُر از شور خواهید شد و آن‌قدر احساس هدفمندی و رضایت خواهید کرد که تعجب می‌کنید قبلا چطور بدون آن زندگی می‌کردید. از سفری که به سمت...

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
عقب
بالا