همه چیز درباره آلانیا ترکیه (alanya)

!•ROZA¡•

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
عضویت
1/19/18
ارسال ها
4,156
امتیاز
41,473
همه چیز درباره آلانیا ترکیه (alanya)
آلانیا کجاست و چه جاذبه هایی دارد؟
ترکیه که این روزها مقصد گردشگران بسیاری از ایرانی ها شده است، شهرهای توریستی زیادی دارد. اما در این میان درباره شهر آلانیا، شهری توریستی و زیبا با مردمی کاملا سنتی، کمتر حرفی به میان آمده است. هستی گشت شما را با این شهر بی نظیر آشنا می کند.
شهر ساحلی آلانیا در فاصله ۱۳۵ کیلومتری از آنتالیا واقع شده است و یکی از توریستی ترین شهرهای ترکیه است. آلانیا درواقع بخشی ست که پس از گذشتن از چندین منطقه آنتالیا به آن خواهید رسید. شهر آلانیا قدمتی کهن دارد و پیدایش استخوان ها و اسکلت های به جای مانده از انسان ها، بیانگر این است که انسان های اولیه در این شهر زندگی می کردند. البته برخی مورخان این اسکلت ها را به دوران کیلکیاها و پامفیلیاها ارتباط دادند. جمعیت آلانیا حدود ۲۶۵۰۰۰ نفر است و از نظر آب و هوایی به گونه ای است که انواع میوه ها را می توان در آن کشت داد و میوه های استوایی مانند گواوا، پاپایا و آواکادو نیز در این منطقه می رویند.
گردشگری در آلانیا
پارک آبی آلانیا
آلانیا شهری ساحلی است، پس انتظار می رود که بخش مهمی از تفریحات آلانیا مربوط به بازی های آبی باشد. اگر با تور آلانیا به این شهر سفر کرده باشید، قطعا بهپارک های آبی آلانیا خواهید رفت. در خیابان آتاتورک در مرکز شهر آلانیا و در منطقه داماش یکی از پارک های آبی این شهر وجود دارد که البته نسبتا قدیمی است. درست است که این پارک آبی خیلی بزرگ نیست اما به دلیل دسترسی آسانی که دارد اغلب اوقات شلوغ است. سرسره های آبی و وسایل تفریحی جذاب آن، پارک آبی منطقه داماش را هیجان انگیز می کند. دومین پارک آبی آلانیا، در سی کیلومتری این منطقه واقع شده است و ظرفیتی حدود ۲۰۰۰ نفر دارد. این پارک آبی یکی از بزرگترین پارک های آبی منطقه است و امکانات ویژه ای دارد. همچنین در اطراف این پارک یک هتل ۵ ستاره وجود دارد که می تواند انتخاب مناسبی برای گذراندن تعطیلات باشد.

موزه باستان شناسی آلانیا
موزه ای تاریخی که آثار آن متعلق به ۶۲۵ سال قبل از میلاد است و یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری آلانیا می باشد. هر چند که در این موزه آثار دوران های مختلف رم، بیزانس، سلجوقی، عثمانی و … دیده می شود اما بخش جذاب دیگر آن متعلق به آثار هنری عصر حاضر آلانیایی ها است. خانه ای به سبک زندگی آلانیایی با چیدمان و دکوراسیون زیبا و دلنشین، در این بخش طراحی شده تا زندگی یک آلانیایی در معرض دید واقع شود.
قلعه آلانیا
به جرات می توان گفت قلعه آلانیا از محبوب ترین جاذبه های آلانیا است. این قلعه که از دوره سلجوقیان به جای مانده توسط علاء الدین کیقباد بنا شده است و تنها قلعه به جای مانده از دوران سلجوقی است. در داخل قلعه، کلیسای کوچکی به نام “آیا یورگی” قرار دارد که با نام هاگیوس گئورگیوس نیز شناخته می شود. این کلیسا در قرن ششم ساخته شده است و معماری آن مربوط به دوران بیزانس است. کلیسای جامع آیا یورگی درواقع تنها اثر به جای مانده از دوره قبل اسلام روی آوردن ترک ها می باشد.

موزه آتاتورک
به محله شکرخانه این شهر که بروید، موزه ای را می بینید که در سال ۱۹۳۵ بنا شده است و ۴۵ سال بعد به صورت رسمی افتتاح شده است. تماشای موزه آتاتورک در این شهر خالی از لطف نیست و عکس های آتاتورک مشهور نیز در طبقه اول آن موجود است.

غار کورسانلار
با تور که به این شهر سفر کنید سفر کنید، به غار کورسانلار خواهید رفت. غاری که مکانی برای دزدان دریایی آلانیا بوده است و قطعا تماشای آن برای شما هیجان انگیز خواهد بود. در گذشته در این غار اموال مسروقه دزدان دریایی پنهان می شد و دخترانی که از سوی این دزدان به اسارت گرفته می شدند در این غار نگهداری می شدند.


سپادره
از طبیعت بکر آلانیا به هیچ عنوان نمی توان گذشت. سپادره در منطقه زیبایی است که حدودا ۴۰ کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد. پس از تماشای رودخانه و قدم زدن در مسیر پلکانی می توانید به رستورانی که در این منطقه وجود دارد سری بزنید و غذایی که باب میلتان هست نوش جان کنید.
مسجد آکشابه سلطان
یکی از تاریخی ترین آثار این شهر، مسجد آکشابه سلطان است که در سال ۱۲۳۰ میلادی ساخته شده است. این مسجد محل فرماندهی یکی از فرماندهان آلانیا به نام آکشابه سلطان بوده است. معماری تماشایی این مسجد و مناره زیبای آن را حتما از نزدیک ببینید.
مسجد آندیزلی
 

موضوعات مشابه


بالا