برگزاری ۶۰ برنامه و نشست فرهنگی در نمایشگاه کتاب امسال

نسترن بانو

مدیر تالار ویرایش + مترجم
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار ویرایش
عضویت
7/21/18
ارسال ها
1,548
امتیاز
48,073
محل سکونت
تهران
به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم،امین آصفی، مدیر علمی فرهنگی بخش ناشران آموزشی نمایشگاه کتاب تهران ، با اشاره به پیش‌بینی نشست‌های علمی فرهنگی در بخش آموزشی، گفت: قبل از سال جدید، فراخوان برگزاری برنامه‌ در این بخش را به ناشران آموزشی و سایر حوزه‌ها اعلام کردیم تا فهرست‌های پیشنهادی خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

وی افزود: در این زمینه پیشنهاد برگزاری 50 برنامه به ما ارائه شد که شامل طرح‌هایی از ناشران همه حوزه‌ها و سازمان‌ها و ادارات بود.

آصفی با اشاره به تنوع برنامه‌ها در این بخش،‌ توضیح داد: موضوع نشست‌ها متفاوت است و 20 درصد شامل رونمایی و جشن امضای کتاب می‌شود. همچنین برنامه‌های دیگر شامل کارگاه آموزشی، رونمایی از پدیده‌های استارت‌آپ‌های فرهنگی نیز در نظر گرفته شده است.

وی یادآور شد: برگزاری جلسات نقد و بررسی با همکاری سایر انجمن‌ها و بخش‌های آموزشی کودک، دانشگاهی و مجمع ناشران انقلاب اسلامی را نیز می‌توان از دیگر برنامه‌های این بخش هم‌زمان با نمایشگاه کتاب تهران دانست.

آصفی همچنین به نشست اهالی نشر هم اشاره کرد و یادآور شد: این نشست با حضور ناشران، موزعان و توزیع‌کنندگان کتاب،‌ همچنین کتاب‌فروشان با هدف تبادل نظر و بررسی دیدگاه‌های دست‌اندرکاران حوزه نشر برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد:‌ فهرست برنامه‌های این بخش به‌زودی پس از تکمیل به همراه جدول کامل آن منتشر خواهد شد.

سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران 4 تا 14 اردیبهشت در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

منبع:ایبنا
 

بالا