پیش بازی بارسلونا-منچستریونایتد؛ نیوکمپ، بی قرار و جوشان است اما شیطانِ آتش‌زاد، از جهنم باکی ندارد

  • شروع کننده موضوع Yegane
  • تاریخ شروع

Yegane

مدیر تالار ورزش + ناظر رمان
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار ورزشی
عضویت
6/14/18
ارسال ها
4,155
امتیاز
55,873
محل سکونت
M u n i c h
وب سایت
englishlyricss.mihanblog.com
پیش بازی-لیگ قهرمانان اروپا-طرفداریدر انتظار نبردی جذاب و تماشایی. نیوکمپ از یکی از بزرگ‌ترین باشگاه‌های دنیا پذیرایی می‌کند و امیدوار است این بار وقتی سوت پایان بازی به صدا در می‌آید، طرف خوشحال قضیه، بیش از 92 هزار هوادار کاتالانی حاضر در ورزشگاه باشند. برخلاف اتفاقی که سه سال است رخ می‌دهد و بارسا پشت در یک چهارم می‌ماند.


تیم‌های بارسلونا و منچستریونایتد در دور رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

مشخصات بازی

زمان بازی | سه شنبه، 27 فروردین 98 برابر با 16 آوریل 2019
ساعت | 23:30
محل برگزاری بازی | ورزشگاه نیوکمپ
داور بازی | فلیکس بریش​

پیش بازی

یکی از شیک ترین و کلاسیک ترین دوئل‌های فوتبال اروپا در نیوکمپ. دو تیم ریشه دار و پرهوادار بارسلونا و منچستریونایتد برای تعیین تیم صعودکننده به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا در شرایطی متفاوت رو به روی هم قرار می‌گیرند. از یک سو تیم میزبان خیالش را بابت قهرمانی در لالیگا تا حدود زیادی راحت کرده و در بازی میان هفته نیز به تمام بازیکنان اصلی اش استراحت داد؛ به فینال کوپا دل ری رسیده و برای فتح سومین سه گانه‌اش خیز برداشته است. اما از سوی دیگر تیم سولسشر در لیگ برتر شانس قهرمانی ندارد و کار بسیار پیچیده‌ای هم برای گرفتن سهمیه لیگ قهرمانان اروپا دارد. وضعیت به گونه‌ای بود که اوله نتوانست در بازی این هفته مقابل وست هم به ترکیب اصلی‌اش استراحت بدهد و به سختی توانست با درخشش پوگبا از سد چکش‌ها بگذرد. روی کاغذ با توجه به کیفیت فردی بازیکنان و به خصوص نتیجه بازی رفت، بارسا شانس بیشتری برای صعود به جمع چهار تیم پایانی دارد اما به قول دنی آلوز، تاریخ رقیب همیشه مقابل شما قد علم می‌کند. یونایتد تیمی نیست که به راحتی شکست را بپذیرد و مطمئنا به نیوکمپ می‌رود تا درست مثل کاری که در تورین و پارک ده پرنس کرد، دوباره بردی را به دست بیاورد که کسی قبل از بازی فکرش را نمی‌کرد. یونایتد در این بازی ماتیچ را دوباره در اختیار خواهد داشت. منچستر از سال 2011 تاکنون به نیمه نهایی نرسیده و از آن سو بارسا نیز سه سال است با سه شکست تحقیرآمیز، از رسیدن به این مرحله بازمی‌ماند. بدون شک حذف بارسا به یک زلزله در این باشگاه منجر خواهد شد چون کسی دیگر تحمل یک ناکامی را ندارد.​ترکیب احتمالی بارسلونا

ترکیب احتمالی منچستریونایتد
غایبان بازی

تیم میزبان در این بازی رافینیا و فرمائلن را به دلیل مصدومیت در اختیار نخواهد داشت.
تیم میهمان هم آندر هررا و آنتونیو والنسیا را به دلیل مصدومیت و لوک شاو را هم به دلیل محرومیت در اختیار نخواهد داشت.​


نتایج هفت بازی آخر دو تیم

بارسلونا-منچستریونایتد-لیگ قهرمانان اروپا

بهترین بازیکنان دو تیم در لیگ قهرمانان اروپا

تیم​
بهترین بازیکن (امتیاز هواسکورد)​
بهترین گلزن​
بهترین پاسور گل​
بارسلونا​
مسی (8.64)​
مسی (8)​
مسی، سوارز و آلبا (3)​
منچستریونایتد​
فلینی (7.1) و اسمالینگ (7.01)​
لوکاکو، پوگبا و رشفورد (2)​
یانگ (1)​

نکات آماری بازی

  1. بارسلونا در 9 بازی اخیرش در لیگ قهرمانان اروپا شکست نخورده است.
پیش بینی نتیجه بازی از سوی هواسکورد


بارسلونا
0-2
منچستریونایتد


پ.ن:
من یو اگه می خواد صعود کنه باید تو خونه بارسا 2 تا بزنه تازه هیچی هم نخوره!
در صورت صعود بارسا از این مرحله، طلسم صعود بارسا در این دو سال اخیر به نیمه نهایی هم شکسته میشه
یووه 2-0 (2017)
رم 3-0 (2018) :)))))))
منچستر ؟ - ؟ (2019) 

Yegane

مدیر تالار ورزش + ناظر رمان
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار ورزشی
عضویت
6/14/18
ارسال ها
4,155
امتیاز
55,873
محل سکونت
M u n i c h
وب سایت
englishlyricss.mihanblog.com
سولسشر سرمربی من یو: منچستریونایتد مقابل بارسلونا حساب ویژه‌ای روی ضربات ایستگاهی باز خواهد کرد؛ باید تمرکزمان را حفظ کنیم

به گزارش MEN، سولسشر در ابتدا در پاسخ به این که آیا تیمش با چالش بعیدی رو به رو است، گفت:
خاطره بازیکنان از بازی با پاری سن ژرمن به آن‌ها کمک خواهد کرد. ما می‌دانیم که می‌توانیم در قالب یک تیم اوضاع را دگرگون کنیم. بارسلونا حریف سختی است ولی ما تنها یک گل از آن‌ها عقب هستیم.
فرصت سوزی مهاجمان
البته که این سوال در فوتبال صد‌ها میلیون می‌ارزد. به تمرین شوتزنی پرداختیم. برای ما مسئله بر سر داشتن اعتماد به نفس و استفاده از فرصت‌ها است. ما تهدیدی برای دروازه حریف هستیم ولی باید نفسی عمیق کشید و از فرصت‌ها بهره برد.
وضعیت ماتیچ و سانچز
بله، از نظر مشکل نداشتن آماده هستند. برای سانچزی که اینجا حضور داشته و بازی کرده است، شب بزرگی در پیش است. زمانی که او در زمین حضور داشته باشد، به فکر اثبات خودش به ما هم هست. امیدوارم فصل را خیلی خوب برای ما به پایان برساند. ما در حال انجام بازی‌هایی هستیم که یونایتد به آن‌ها عادت دارد. هنوز هم برای رسیدن به نیمه نهایی تلاش می‌کنیم. امیدوارم هرگاه الکسیس به میدان رفت، از عملکردش راضی باشد.
تصمیمات ضد و نقیض VAR در مورد خطای هند
احتمالا این بحث‌ها ادامه خواهد داشت البته این بیشتر به نظرات شخصی بر می‌گردد. اگر داور (بازی با پاری سن ژرمن) می‌گفت آن صحنه پنالتی نیست و کرنر باید زده شود، او را درک می‌کردم. خطاهای انسانی پیش می‌آید. مثلا در مورد گلی که بارسلونا مقابل ما به ثمر رساند، (در نگاه اول) می‌‌شد گفت که آفساید بود. امیدوارم VAR تصمیمات درستی بگیرد ولی برای این کار به زمان زیادی احتیاج نداشته باشد. ما ۴۵ ثانیه عجیب در اولدترافورد منتظر بودیم.
رویکرد تدافعی؟
در بازی خانگی اقتدارمان را نشان ندادیم و آن طور که باید حفظ توپ نکردیم و موقعیت نساختیم. گاهی نتایج عجیبی رخ می‌دهد که تیمی ۸۰ درصد مالکیت توپ دارد ولی برنده نمی‌شود. می‌دانیم که باید نمایش بهتری نسبت به بازی قبلی داشته باشیم. اگر به بازیکنانی مثل سوارز و مسی فرصت بدهید، صدمه خواهید دید.
بازگشت به نیوکمپ با خاطره فینال ۹۹
خیلی احساساتی شدم. خاطرات فوق العاده‌ای از اینجا دارم. در سال ۲۰۱۶ پسرم را برای دیدن ال کلاسیکو به اینجا آوردم و حدود ۱۰ روز پیش هم به اینجا آمدم تا بازی حریف را ببینم. راستش را بخواهید خیلی به فکر آن بازی (سال ۹۹) نیستم؛ بیشتر به این فکر می‌کنم که چطور می‌توان عملکرد بهتری مقابل بارسلونا داشت.
بزرگ‌ترین چالش در عالم مربیگری
اگر کوتاه مدت را در نظر داشته باشید، همین بازی فردا شب است. توجهم تنها معطوف به این بازی است. نمی‌توان وقت زیادی را صرف صحبت کردن در مورد آینده کنم. تمام چیزی که فکر مرا مشغول کرده، گلزنی در بازی فردا و ممانعت از گلزنی حریف است. ما در پایان نیمه اول ۱-۰ عقب هستیم ولی اگر قرار باشد این مسابقه گل‌های زیادی داشته باشد، شانس ما بیشتر است.
مأموریتی سخت‌تر از بازی با بایرن مونیخ در سال ۹۹؟
آن زمان خودم یک بازیکن بودم! می‌دانیم که در فوتبال هر چیزی امکان پذیر است. اگر بتوانیم دروازه‌مان را بسته نگه داریم، هنوز در جریان این رقابت هستیم. می‌دانیم که تیم بلند قدتری نسبت به آن‌ها داریم و می‌توانیم روی ضربات ایستگاهی گلزنی کنیم. اما باید به خوبی دفاع کنیم و برایم اهمیتی ندارد اگر قرار باشد گل‌ ما در دقیقه ۹۳ فرا برسد. باید آماده‌تر باشیم و به تلاش ادامه دهیم.
آیا به تقدیر اعتقاد داری؟
به نظرم در ورزش چیزی نصیب‌تان می‌شود که شایسته آن هستید. اگر زندگی‌ خود را بر اساس کار خود بنا کنید و مصمم باشید، به چیزی که لیاقتش را دارید خواهید رسید. گاهی افراد به من گفتند امسال سال ماست چون ۲۰ سال از آن ماجرا می‌گذرد و... اما برای صعود کردن باید عملکرد خوبی داشته باشیم و شایسته باشیم.
نگران جدایی پوگبا هستی؟
در حال حاضر تمرکز پوگبا روی مسابقه فردا قرار دارد و من شکی ندارم او مثل گذشته برای منچستریونایتد بازی خواهد کرد و موثر واقع خواهد شد. عملکرد او فوق العاده بوده است.
بهتر بودن فرم خارج از خانه منچستریونایتد در اروپا
شاید تیم‌ها در زمین خودشان کمی بازتر جلوی ما بازی می‌کنند. شاید فکر می‌کنند که باید تلاش کنند تا خودشان به گل برسند. شاید هم تصادفی باشد. ما پس از گذشت دو دقیقه از بازی با پاری سن ژرمن گلزنی کردیم که این فاکتور بسیار بزرگی بود. اگر به گل اول که اهمیت بالایی دارد برسیم، آنگاه همه چیز برابر خواهد شد. بازیکنان لازم را در اختیار داریم. گاهی شانس دخیل است و گاهی هم در نیمه دیگر زمین داوید (دخیا) موثر واقع می‌شود.
چگونه به باور بازیکنان کمک می‌کنی؟
داشتن باور اهمیت بالایی دارد. همه مستعد هستند و توانایی مشخصی دارند. مقابل پاری سن ژرمن دیدیم که قابلیت بازگشت مقابل تیمی بزرگ را داریم. بارسلونا از نظر تاریخی بهترین است ولی اگر تمام توان‌مان را بگذاریم، از نظر تمرکز بهتر باشیم (هر چیزی امکان پذیر است). در بازی رفت با این که حریف مالکیت توپ زیادی داشت، تنها یک ثانیه به خواب رفتیم (که به دریافت گل ختم شد) پس داشتن تمرکز اهمیت بالایی دارد.
تمرکز روی نبرد فیزیکی؟
نه؛ البته باید به فکر استفاده از ضربات ایستگاهی باشیم. برای این که بهتر از هفته قبل باشیم، باید همین کار را انجام دهیم. ما سانترهای زیادی انجام دادیم ولی جرارد (پیکه) و (کلمنت) لنگلت به خوبی دفاع کردند. شاید این بار این طور نباشد. گاهی مسئله بر سر حملات سریع و استفاده از ضد حملات است. باید در بهترین حالت ممکن قرار داشته باشیم. قرار است جلوی تیمی فوق العاده بازی کنیم و باید به اندازه کافی واقع بین باشیم.
شبی بزرگ برای مارسیال و لینگارد
خیلی مهم است. ما نیاز به گل زدن داریم. هر کدام از آن‌ها که بازی کند، باید نمایش بزرگی ارائه کند. به آن‌ها نیاز داریم، باید دفاع کنیم ولی به چیزی اضافه بر آن برای گلزنی نیاز داریم. هر کسی که فردا در ترکیب اصلی قرار بگیرد، باید خوب بازی کند. ما در بازی خانگی مقابل آن‌ها به حد کافی خوب نبودیم.
کوتینیو؟
او بازیکن بارسلونا است.
سبک بازی بارسلونا
میل به تسلط بر توپ، در خون بازیکنان آن‌ها جاری است. به نظرم هر دو تیم به دنبال در اختیار گرفتن توپ هستند. نمی‌توانم تصور کنم اجازه بدهند مالکیت زیادی بر توپ داشته باشیم و بنابراین وقتی توپ دست ما باشد، باید بهترین استفاده را از آن کنیم. آن‌ها با تکیه بر سرعت (عثمان) دمبله و (لیونل) مسی که می‌شناسیم، روی ضد حملات با کیفیت هستند. باید با توانایی‌های حریف هنگام مالکیت توپ و ضد حمله زدن سازگار شویم.


لیگ قهرمانان اروپا-نروژ-شیاطین سرخ-منچستریونایتد-Manchester United-UEFA Champions League-Red Devils-Norway
 

Yegane

مدیر تالار ورزش + ناظر رمان
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار ورزشی
عضویت
6/14/18
ارسال ها
4,155
امتیاز
55,873
محل سکونت
M u n i c h
وب سایت
englishlyricss.mihanblog.com
والورده مربی بارسا: فکر کردن به برتری بازی رفت بیهوده است؛ تقویم مرحله یک چهارم نهایی مضحک است؛ مسی هیچ مشکلی ندارد


به گزارش موندو دپورتیوو، والورده گفت:

نمی‌دانم منچستریونایتد فردا می‌خواهد با چه سبکی بازی کند ولی نقاط مرجعی از نتایج آنها در لیگ قهرمانان اروپای امسال داریم که در 3 بازی از 4 بازی خارج از خانه و با زدن گل در دقایق پایانی پیروز شده‌اند. بنابراین باید کاملا مراقب و هوشیار باشیم. در دقایق پایانی آنها یووه و پی اس جی را بردند. ما باید بازی خودمان را انجام بدهیم و طبعا منچستر هم برنامه‌های خودش را خواهد داشت. از ناحیه ما هیچ شکی نسبت به رویکردی که در بازی فردا خواهیم داشت، وجود ندارد. بله بازی رفت را با یک گل بردیم ولی این اصلا نتیجه مطمئنی نیست. نباید خودمان را با تکیه بر این یک گل به دردسر بیندازیم. تلاش می‌کنیم گلی نخوریم. نمی‌توانیم به گلی که در بازی رفت زدیم، فکر کنیم چون هیچ ارزشی ندارد.
حضور دمبله در ترکیب اصلی هم یکی از احتمالات است. می‌تواند در ترکیب باشد و می‌تواند نباشد. مقابل هوئسکا 60 دقیقه بازی کرد. کمتر از انتظارات بود ولی هدف از اول هم این بود که به تدریج برای این بازی آماده شود. اینکه چه بازیکنی بازی را شروع کند و کدام یک تمامش کند، مهم است. دمبله در شرایط بازی قرار دارد ولی نمی‌دانم می‌تواند 90 دقیقه بازی کند یا نه چون مدت زیادی از میادین دور بود.
یونایتد در دقایق پایانی تیمی سابقه دار است و در اینجا یک قهرمانی اروپا آورد. آنها کیفیت زیادی دارند. با یک روحیه و ذهنیت برنده و به همین خاطر باید بهتر از قبل کار کنیم تا بر آنها غلبه کنیم.
تقویم؟ همه تیم‌ها با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند و اعتراض‌ها را درک می‌کنم. مضحک است که بین دو بازی از یک چهارم نهایی 8 روز فاصله باشد و بین دو بازی دیگر 6 روز. بیشتر به ضرر مثل ما است که چهارشنبه بازی کردیم و حالا باید سه شنبه بازی کنیم. اینکه سولسشر به این قضیه اعتراض کند، طبیعی است و حق دارد.
منچستر منتظر می‌ماند تا ببیند اوضاع در زمین چطور پیش می‌رود و آنگاه از نقاط قوتش استفاده کند. طوری که می‌دانند نتیجه خوبی در بازی رفت نگرفته‌اند. به نظرم سبکی شبیه به سبکشان در بازی‌های خارج از خانه قبلی در اروپا را در پیش می‌گیرند. نمی‌توانیم همه چیز را به شانس واگذار کنیم. از پتانسیل یونایتد باخبریم. آنها تیم قدرتمندی هستند. می‌دانم هواداران فرداشب می‌آیند و ورزشگاه را پر می‌کنند و تیم را رو به جلو سوق می‌دهند. ما باید تلاش کنیم همسو با آنها باشیم. شور و اشتیاق زیادی نسبت به لیگ قهرمانان اروپا وجود دارد و ما یک قدم تا نیمه نهایی فاصله داریم. باید آینده‌تان را خودتان بنویسید و منتظر نمانید تا از بهشت نازل شود. باید به زمین برویم و سرنوشتمان را رقم بزنیم.
تراشتگن؟ او بازیکن بسیار باشخصیتی است. این قضیه از زمانی که به اینجا آمده و من آمدم، صادق بوده است. از دیدن سرزندگی و روحیه او غافلگیر شدم. بودن او اطمینان خاطر زیادی به تیم تزریق می‌کند. او هنوز جوان است و با این همه بابت او خیالمان راحت است. آرتورو ویدال؟ حفظ کردن آرتورو در شرایط مطلوب و بازی گرفتن از او سخت نیست. او روحیه‌ای کاملا رقابت طلب و جنگنده دارد. برای او اهمیتی ندارد در اولدترافورد بازی می‌کند یا مقابل هوئسکا. در زمین همه چیزش را می‌گذارد و برای ما هافبکی قابل اتکاست. گاهی در ترکیب قرار نمی‌گیرد ولی بازی‌های زیادی انجام داده و به تیم کمک زیادی می‌کند. گاهی زیادی به ترکیب اصلی اهمیت می‌دهند ولی برای من اینکه تیم با چه ترکیبی بازی را تمام می‌کند هم مهم است و در این زمینه آرتورو بسیار مهم است
مسی؟ حالش خوب است. کاملا از ضربه‌ای که هفته پیش خورد، ریکاوری کرده است. پس از دو روز هم حالش خوب بود ولی در طول بازی کمی گیج بود. برای فردا هیچ مشکلی ندارد. او از سال 2013 تاکنون در یک چهارم نهایی‌ها گل نزده؟ خب این یعنی به گلزنی خیلی نزدیک‌تر شده است. آمار چیز خوبی است ولی اطلاعات زیادی از گذشته به شما می‌دهد و هیچ چیزی از آینده به دست نمی‌دهد. نمی‌دانیم قرار است چه اتفاقی رخ بدهد. این نکته‌ای که گفتید، یک انگیزه دیگر برای همه ما خواهد بود.
ترس بابت سه سال ناکامی در یک چهارم نهایی؟ هیچ ترسی وجود ندارد ولی در عوض بی نهایت انگیزه و اشتیاق داریم.منچستر یونایتد هم همین طور. اعتماد به نفس کاذب؟ به نظرم همه ما تجربه خوبی در این زمینه داریم و می‌دانیم فردا بازی بسیار سختی پیش رو داریم.

 

بالا