عجیب ترین ساختمان های جهان

Matin_A

تازه وارد
تازه وارد
عضویت
4/19/19
ارسال ها
12
امتیاز
483
محل سکونت
شمال**خیابان تابستان/کوچه تیر/پلاک21
ساختمان La Pedrera (اسپانیا)
 عجیب‌ ترین ساختمان‌ های جهان

کازا میلا که عموما با نام لاپدررا La Pedrera شناخته می‌شود یکی از چندین ساختمان غیر عادی و مدرن واقع در شهر بارسلون پایتخت ایالت کاتالونیا است که به عنوان آخرین کار طراحی معمار معروف اسپانیایی آنتونی گائودی محسوب می‌شود. معماری ارگانیک این ساختمان سبکی از معماری است که از طبیعت الهام گرفته و در واقع همزیستی با طبیعت را در ذهن تداعی می‌کند. گائودی خود آنرا لایه‌ای از سنگ که گل‌ها و گیاهان رونده بالکن‌هایش به آن غنا بخشیده‌اند و همواره رنگ آن را تغییر می‌دهند، توصیف کرده‌ است. همه دیوارهای آن از سنگ آهک ساخته شده است؛ نمای این بنا هیچ گونه زاویه‌ای ندارد و لبه‌های آن گرد و منحنی هستند و همین طراحی موج‌هایی را در نمای ساختمان با استفاده از سنگ‌های آهکی ایجاد کرده است که از این لحاظ باید آن را در ردیف هنرهای مدرن و سبک موجی قرار داد.
خلاقیت و نوآوری نه‌تنها در معماری خارجی این ساختمان بلکه در طراحی داخلی آن نیز مشهود است. پنجره‌های بزرگ این ساختمان با ساختاری شبیه به کندوی زنبورعسل ترکیبی از هنر و فرم را به وجود می‌آورد. آهن‌های به کار رفته در تراس‌های این ساختمان به گونه‌ای است که به هیچ وجه سرد و خشن بودن آهن را به بیننده منتقل نمی‌کنند و پشت بام ساختمان نیز به همان شیوه نیمکت بلند پارک گوئل ساخته شده که از دودکش‌های جالب بهره می‌برد. طراحی عجیب، ساختار فولادی و پوشش دیوارهای این ساختمان باعث شد که بعدها بسیاری از معماران بزرگ از ویژگی‌های معماری آن الهام گرفته و آثار مشابهی ایجاد کنند.
 

Matin_A

تازه وارد
تازه وارد
عضویت
4/19/19
ارسال ها
12
امتیاز
483
محل سکونت
شمال**خیابان تابستان/کوچه تیر/پلاک21
 عجیب‌ ترین ساختمان‌ های جهان

این ساختمان موزه‌ی هنر معاصر نیتروی نام دارد که توسط یک طراح برجسته ی برزیلی با نام اسکار نیمار «Oscar Niemeyer» طراحی شده است. این سازه شکل و شمایلی مانند یک بشقاب دارد که بر روی یک صخره بالای خلیجی با نام گوانا باراجا خوش کرده است. طراحی این بنا به صورتی است که می‌تواند یک چشم‌انداز 360 درجه از شهر را به بازدیدکنندگان هدیه دهد و از این جهت از آثار متفاوت و خاص طراح برزیلی‌اش است. تالار اصلی شش گوشه‌ای 400 متر مربع از فضای نمایشگاه‌های آزاد و ردیفی را فراهم می‌کند که تماشای چشم‌انداز منحنی شکل پیاده راه با پنجره‌هایش آن را احاطه کرده است و 40 درجه هم چرخیده است.
 
ایجاد کننده موضوعات مشابه انجمن تعداد پاسخ تاریخ ایجاد
samiar7 تایپیک های دنباله دار 2
HOORI مغز و اعصاب 10
HOORI مغز و اعصاب 4
l.iMāN.l تایپیک های دنباله دار 44
(ساحل) فرهنگ 0

موضوعات مشابه


بالا