۵ کاری که هنگام خرید ویلا گیلان نباید انجام داد!

  • شروع کننده موضوع .ARMIN
  • تاریخ شروع

.ARMIN

مدیر تالار کامپیوتر +خانواده
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار خانواده و زندگی
عضویت
5/13/19
ارسال ها
12,368
امتیاز واکنش
5,848
امتیاز
60,919
محل سکونت
کرمانشاه

خرید ویلا شمال یکی از کارهایی است که ممکن است بایدها و نبایدهای زیادی داشته باشد و توجه به این اصول می‌تواند شما را از داشتن یک خرید خوب و مطمئن راضی نگه دارد. کسانی که به شمال کشور سفر می‌کنند، وضعیت آب و هوای این شهرها را می‌دانند و به همین خاطر با توجه به شرایط موجود برنامه‌ریزی می‌کنند.

این برنامه‌ریزی همچنین اقامت آنها و نحوه برخورداری از ویلاهای این استان‌ها را شامل می‌شود. در این میان برخی از گردشگران، بنا به دلایل مختلفی، به خرید ویلا شمال ترغیب می‌شوند و بخشی از سرمایه خود را در این استان‌ها خرج می‌کنند.

اما همان‌طور که خرید ویلا گیلان می‌تواند لذت‌بخش باشد، می‌تواند شما را با مسائلی مواجه کند که انتظار آن را نداشته‌اید و حتی دردسرهای بزرگتری برای خود و فروشنده ویلا به وجود بیاورید. بنابراین کسانی که تجربه کافی در خرید ملک و یا ویلا را ندارند، باید حتماً از یک فرد مجرب مشورت بگیرند و نهایت تلاش خود را به کار گیرند که با شناخت کامل برای خرید ویلا شمال اقدام کنند. ما در شرکت انبوه سازان آرش وظیفه خود می‌دانیم که برخی نکات تجربی که در طی سال‌ها تجربه به دست آمده‌اند را در اختیار مخاطبان خود قرار دهیم. بنابراین برای خواندن این نکات، تا انتها با ما باشید!

به هنگام خرید ویلا شمال احساسی رفتار نکنید!
کسانی که با فضای نمایشگاهی و تجمع چندین فروشنده در یک مکان آشنایی دارند، می‌دانند که فلسفه آنها تحت تأثیر قرار دادن یک خریدار است. این موضوع در مورد خرید ویلا شمال نیز صادق است و اگر تجربه حضور در این بازار را ندارید باید بسیار مراقب باشید. همان‌طور که در مطالب قبلی عنوان شد، ویلاهای ساخته شده در شمال کشور، با توجه به موقعیت مکانی و امکاناتی که دارند متفاوت هستند و برای افراد از اقشار مختلف جامعه ساخته شده‌اند. این بدین معنی است که به هنگام خرید با یک بازار شلوغ با گزینه متعدد مواجه هستید و هرکدام از این گزینه‌ها در وهله اول جذاب هستند.

اما اولین چیزی که می‌تواند شما را در فرایند خرید ویلا شمال نجات دهد و یار و یاور شما باشد این است که احساسات را کنار بگذارید و ویلا را با توجه به سطح درآمد و انتظار خود انتخاب کنید. شما به عنوان خریدار به هرکدام از مشاورین املاک شمال کشور مراجعه کنید، طبیعتاً شما را با گزینه‌های مختلفی آشنا خواهد کرد و نهایت تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا شما را به خرید ویلا شمال وادار کند. اما اگر قبل از خرید اطلاعات کاملی در مورد ملک داشته باشید و وضعیت اقامتی در آن را بدانید، بدون شک دچار احساسات نخواهید شد و با دید باز ویلای مورد نظر خود را انتخاب می‌کنید.

با چند فروشنده وارد مذاکره نشوید!
یکی از اشتباهاتی که گردشگران هنگام خرید ویلا شمال مرتکب آن می‌شوند، مذاکره هم زمان با چند فروشنده است. این اشتباه می‌تواند دردسر شما را بیشتر کند و حتی افراد را نسبت به شما بی‌اعتماد کند. البته یکی از روش‌های مناسب برای گرفتن قیمت ویلا و اطلاع از وضعیت بازار رفتن به چند مشاور املاک و یا دهکده ساحلی آرش و گرفتن اطلاعات از آنهاست. اما زمانی که برای خرید ویلا هنوز تصمیم نگرفته‌اید و دوست دارید چند گزینه دیگر را ببینید، وارد مذاکره شدن کار اشتباهی است.

از طرفی باید توجه داشته باشید که اگرچه این مشاورین و فروشندگان رقیب هستند، اما در اصل با هم ارتباط دارند و می‌تواند تبعات بدتری برای شما داشته باشد. قبل از خرید ویلا شمال اطلاعات انواع مختلف ویلا را ببینید و سپس وارد مذاکره و معامله شوید.بدون شناخت وارد بازار خرید ویلا شمال نشوید!
به همان اندازه که استان‌ها و شهرهای شمال کشور زیاد و وسیع هستند، تعداد ویلاها هم زیاد و متنوع است. این می‌تواند برای شما و افراد کم تجربه نوعی زنگ خطر باشد. زیرا عدم شناخت بازار شما را به فضایی خواهد کشاند که ممکن است در یک بازار رقابتی دچار مشکل شوید. از طرفی محلی که ویلای خود را انتخاب می‌کنید اهمیت بسیاری دارد. به‌عنوان‌مثال، برخی از افراد ممکن است به دلایل شخصی و خانوادگی شهر زیباکنار را انتخاب کنند، در حالی که عده دیگری شهرهایی مانند لاهیجان یا صومعه‌سرا را انتخاب کنند.

بنابراین قبل از اینکه برای خرید ویلا شمال اقدام کنید، حتی‌الامکان به صورت حضوری و در غیر این صورت به صورت اینترنتی اطلاعات کافی در مورد مشاور املاک و گزینه‌های آنها کسب کنید. این شما این امکان را می‌دهد که قبل از ورود به مذاکره از گزینه‌ها و کیفیت آنها اطلاع داشته باشید و با دید باز برای خرید اقدام کنید.

به مدیریت هزینه و بودجه خرید ویلا شمال توجه کنید!
احتمالاً این جمله برای شما هم آشنا باشد که «خوشم آمد خریدم»؛ اما باید اعتراف کرد که این جواب منبع مشکلات بسیار بزرگتری است. همان‌طور که در بخش اول عنوان شد که احساسی خرید نکنید، قرار گرفتن تحت کنترل احساس باعث می‌شود که شما توجه چندانی به بودجه خود نداشته باشید و بدون در نظر گرفته مدیریت هزینه خود، برای خرید ویلا شمال اقدام کنید. بسیاری از گردشگران پول خرید ویلا را سرمایه زندگی خود می‌دانند و سعی می‌کنند با یک مدیریت خوب، ضمن لذت بردن از تعطیلات، یک سرمایه برای سالیان بعد خود داشته باشند.

اما کسانی که تحت تأثیر احساسات خود قرار می‌گیرند بدون در نظر گرفتن سرمایه خود، اقدام به خرید ویلا شمال می‌کنند و این شروع دردسرهای آنهاست. در واقع این گروه برای جبران قیمت ویلا، به سراغ پس انداز ضروری خود می‌روند و هر آنچه پس انداز کرده بودند را هزینه می‌کنند. بنابراین خرید ویلا شمال حتماً به سرمایه خود توجه داشته باشید و گزینه‌های بالاتر از داشته خود را از فرایند انتخاب خارج کنید.

در معامله منعطف باشید
یکی از اصول اصلی معامله و مذاکره این است که نسبت به فروشنده و انتخاب خود منعطف باشید. احتمال دارد به هنگام خرید ویلا شمال و بازدید از یک ویلا از طرح و معماری آن خوشتان بیاید. طبیعتاً انتخاب قیمت برای ویلا بر عهده فروشنده خواهد بود و شما تنها می‌توانید در جریان مذاکره کمی تخفیف بگیرید. این بدین معنی نیست مه بر روی انتخاب خود پافشاری کنید و دردسر زیادی ایجاد کنید.
باید قبول کرد که برخی از فروشندگان و مشاورین املاک نیز در انتخاب قیمت محدود هستند و احتمالاً قیمت شما را نپذیرند. در ای صورت انتخاب خود را عوض کنید و به سراغ یک گزینه هم ارز و مشابه گزینه اولیه خود انتخاب کنید.

5 کاری که به هنگام خرید ویلا گیلان نباید انجام داد
یک ویلا گیلان خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟
ویلا گیلان یا ویلا در هر استان شمال یا جنوب کشور شرایط خاص خود را دارد و حتی اگر در بدترین نقطه و در بدترین شرایط آب و هوایی نیز ساخته شده باشد، باز کسانی هستند که به آنها تمایل نشان می‌دهند. امروزه اکثر گردشگران و کسانی که برای سفر به استان گیلان برنامه‌ریزی می‌کنند، سعی می‌کنند قبل از سفر نسبت به وجود ویلای خوب و سالم اطمینان داشته باشند. به همین دلیل هر ساله بر تعداد تقاضاهای خرید و اجاره ویلا گیلان افزوده می‌شود و آمار فروش آنها نیز افزایش می‌یابد.

اما کسانی که به فکر خرید ویلا در استان گیلان هستند، باید چند مشخصه مهم در مورد ویلا گیلان در نظر داشته باشند و بدانند که ویلایی که در آن اقامت دارند، آیا از این ویژگی‌ها برخوردار است یا خیر. برای هر ویلا شما کشور استانداردهای مختلفی وجود دارد که شامل ویژگی‌های متنوعی می‌شوند. به‌عنوان‌مثال، شهر محل ساخت ویلا، دسترسی ویلا به فضاهای مختلف، سن و سال ساخت ویلا، امکانات اولیه ویلا و همچنین دیوارهای حفاظتی ویلا مواردی هستند که در هر ویلایی باید مورد بررسی قرار گیرند و ویلا گیلان نیز از این قضیه مستثنا نیست.
بنابراین، با توجه به اهمیت موضوع، در ادامه چند ویژگی کلی که هر ویلا بخصوص ویلاهای استان گیلان باید داشته باشند را ذکر خواهیم کرد و تأثیر آنها را شرح می‌دهیم. پس با ما همراه باشید!

شهر محل ساخت ویلا گیلان!
استان گیلان یکی از استان‌های شمالی کشور است که از نعمت جنگل و ساحل برخوردار است و معروف‌ترین بندر شمال کشور یعنی بندر انزلی در آن قرار دارد. این جاذبه‌ها باعث شده است که گردشگران بسیاری برای سفر به این استان و اقامت در ویلا گیلان داوطلب شوند. اما باید اعتراف کرد که همه شهرهای این استان شرایط یکسانی ندارند و هر کدام از آنها شرایط زیست محیطی و اقامتی خاص خود را دارد. از بندر انزلی گرفته تا زیباکنار، رشت، لاهیجان، تالش، لنگرود و صومعه‌سرا هر کدام جاذبه‌های گردشگری خاص خود را دارند.

بنابراین، زمانی که بحث ویلا گیلان می‌شود، باید شهر آن را نیز در نظر داشته باشید. به‌عنوان‌مثال، شهر زیباکنار به دلیل داشتن سواحل زیبا و دل‌نشین و همچنین جنگل‌های بکر، یکی از انتخاب‌های اولیه گردشگران برای اقامت است. اما شهر رشت به‌عنوان مرکز استان و پرجمعیت‌ترین شهر استان گیلان نیز طرفداران خاص خود را دارد. این موضوع و تفاوت در مورد شهرهای دیگر مانند انزلی و غیره نیز صادق می‌کند. بنابراین قبل از انتخاب یک ویلا برای اقامت، چه به صورت خرید و چه به صورت اجاره، شهر آن را انتخاب کنید. برای شناخت شهرهای مختلف استان گیلان می‌توانید از اینترنت کمک بگیرید و مشخصات فرهنگی آنها را بشناسید.دسترسی
دسترسی فاکتور بسیار مهم دیگری است که در مورد ویلا گیلان به سه حوزه مربوط می‌شود. این سه حوزه عبارت‌اند از:

  • دسترسی به ساحل و دریا: با توجه به اینکه اکثر گردشگرانی که به شمال کشور و استان گیلان سفر می‌کنند برای رفتن به دریا و ساحل عطش دارند، این دسترسی می‌تواند امتیاز یک ویلا گیلان را بهبود ببخشد. مطمئناً هر ویلایی که دسترسی بهتر و راحت‌تری برای گردشگران به دریا و ساحل فراهم کند، خریداران نیز با هیجان بیشتری آن را انتخاب می‌کنند. حضور ویلا در کنار خط ساحلی به معنی برخورداری از فضای خصوصی و امن در کنار ساحل است.
    • دسترسی به جنگل: برخی از گردشگران نیز استان گیلان و شهرهایی مانند زیباکنار را به خاطر جنگل‌های انبوه و بکر انتخاب می‌کنند. برای این دسته از افراد دسترسی به جنگل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و اگر ویلا گیلان از این امتیاز سود ببرد، یعنی انتخاب خوبی برای خرید یا اجاره است.
    • دسترسی به مراکز خدماتی: اگر دو مورد فوق قابل تفکیک است و به سلیقه گردشگران بستگی دارد، اما دسترسی به مراکز خدماتی مانند بیمارستان، آتش‌نشانی، سازمان‌های دولتی و غیره امتیاز ویژه‌ای برای ویلا گیلان محسوب می‌شود. معمولاً این فاکتور برای همه خریداران و مستأجران اهمیت دارد و شما نیز آنها را با حساسیت پیگیری کنید.
سن و سال ساخت ویلا گیلان
ساخت‌وساز، اجاره، خریدوفروش ویلا گیلان فقط به همین چند سال اخیر ختم نمی‌شود و از سالیان دور مردم به اقامت در این ویلاها راغب بوده‌اند. بنابراین اگر در سطح استان گیلان چرخی بزنید، علاوه بر ویلاهای لوکس و مدرن، ویلاهای قدیمی دیده می‌شود که از سال ساخت آنها زمان زیادی می‌گذرد. با توجه به اینکه کسانی که ویلای شخصی می‌خرند و یا اجاره می‌کنند، مانند منزل شخصی خود مهم می‌دانند، سن و سال ساخت آن اهمیت ویژه‌ای دارد و می‌تواند یک ویلا را به‌عنوان مناسب یا نامناسب معرفی کند.

ویلاهایی که سال ساخت جدیدتری دارند بر اساس متدهای روز دنیا ساخته شده‌اند و در آنها از مصالح جدید و مقاوم استفاده شده است. در ضمن این ویلاها می‌توانند بیشتر عمر کنند و سرمایه خریدار نیز برای زمان بیشتری حفظ خواهد شد. با توجه به بارندگی فراوان در استان گیلان و رطوبت در خط ساحلی، احتمال خراب شدن ویلاهای قدیمی وجود دارد. سال ساخت جدید و سن کم یک امتیاز مثبت برای ویلا گیلان محسوب می‌شود و توصیه می‌شود از شرکت‌های انبوه ساز خرید کنید.امکانات اولیه ویلا
وجود امکانات اولیه یک امتیاز بزرگ برای ویلا گیلان محسوب می‌شود و هرچه این امکانات تکمیل‌تر باشد، گردشگران بیشتری به سمت آن کشیده می‌شوند. از آب، برق و گاز به‌عنوان امکانات پایه در هر ویلا نام برده می‌شود. اگر یک ویلا این امکانات را داشته باشد و آب تأمین شده آن قابل شرب نیز باشد از امتیاز بالاتری برخوردار خواهد بود و گردشگران نیز راغب به خرید و یا اجاره آن می‌شوند. اما امروزه شرایطی فراهم شده است که دسترسی به تلفن و اینترنت نیز اهمیت بسیار بالایی دارد و حتی برخی از افراد آنها را ملاک مهمی در انتخاب خود قرار می‌دهند. مطمئناً اگر یک ویلا از این امکانات به شکل کامل برخوردار باشد امتیاز بیشتری خواهد گرفت و در برنامه خرید و اجاره گردشگران قرار می‌گیرد.

دیوار و حصارهای حفاظتی
حفظ حریم خصوصی در خرید یا اجاره ویلا گیلان اهمیت زیادی دارد و گردشگران دوست دارند در حریم خصوصی خود به صورت آزادانه زندگی کنند. به همین دلیل کسانی که برای خرید ویلا در استان گیلان و یا شهرهای آن اقدام می‌کنند، در اولین تلاش خود دیوارهای کناری را تعمیر می‌کنند و سپس به سراغ قسمت‌های داخلی می‌روند. بنابراین اگر در هنگام خرید یک ویلا با دیوارهای نامشخص و خراب مواجه شدید، یا از خرید آن منصرف شوید یا از صاحب ویلا بخواهید که مرز آن را مشخص و دیوار را تعمیر کند.

انتخاب یک ویلا گیلان خوب کار بسیار پیچیده و مشکلی است و کوتاهی در ارزیابی کلی ویلا ممکن است به از بین رفتن سرمایه و پشیمانی منجر شود. بنابراین توصیه ما این است که بررسی ویلا را به صورت قدم به قدم انجام دهید و ویلا را از یک شرکت معتبر بخرید. برای آشنایی بیشتر با ویلاهای ما می‌توانید وب‌سایت ما را مشاهده کنید و برای دریافت مشاوره و خرید ویلا گیلان با ما در شرکت انبوه‌سازان آرش در تماس باشید
 
بالا