سازهای ابداعی شجریان، درست یا غلط؟

• نویسنده موضوع HOORI
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 2
  • بازدیدها 225
  • کاربران تگ شده هیچ

HOORI

کاربر خبره
کاربر خبره
تاریخ ثبت‌نام
23/8/18
ارسالی‌ها
3,636
پسندها
47,942
امتیازها
80,673
مدال‌ها
27
سطح
39

• نویسنده موضوع
دور دوم کنسرت محمدرضا شجریان و گروه شهناز در مهر ١٣٨٧ در جشن خانه موسیقی با دو ساز ابداعی شجریان به نام‌های «صراحی» و «بم‌ساز» برگزار شد.

امضا : HOORI

HOORI

کاربر خبره
کاربر خبره
تاریخ ثبت‌نام
23/8/18
ارسالی‌ها
3,636
پسندها
47,942
امتیازها
80,673
مدال‌ها
27
سطح
39

• نویسنده موضوع
دور دوم کنسرت محمدرضا شجریان و گروه شهناز در مهر ١٣٨٧ در جشن خانه موسیقی با دو ساز ابداعی شجریان به نام‌های «صراحی» و «بم‌ساز» برگزار شد. فروردین ٨٨ در نشست خبری رونمایی آلبوم «آه باران»، چند ساز دیگر از جمله ساغر، کرشمه، بم‌صراحی و... نیز رونمایی شد.

شجریان که پیش از این همواره با خوانندگی و آهنگ‌سازی شناخته می‌شد و حتی با وجود علاقه‌مندی‌اش، پا به دنیای شعر نگذاشته بود، این بار برای اصلاح سنت‌گرایی در جامعه سازندگان سازهای ایرانی پا به این عرصه گذاشت که البته از هجمه انتقادها و مخالفت‌ها بی‌نصیب نماند.

سازهای ابداعی شجریان، درست یا غلط؟
او از هر فرصتی...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

HOORI

کاربر خبره
کاربر خبره
تاریخ ثبت‌نام
23/8/18
ارسالی‌ها
3,636
پسندها
47,942
امتیازها
80,673
مدال‌ها
27
سطح
39

• نویسنده موضوع
ناصربرزی
از اردیبهشت ١٣٧٤ به تهران می‌آید و تمبک را کنار می‌گذارد و آموختن تار و ساختن ساز را شروع می‌کند. بعد از دوره‌ای که با برادرش شریک بود، با نزدیکی فکری‌ای که به آقایان جزایری، فرهمند و میرجلالی و علاقه‌ای که به ساز استاد شهناز داشت، بیشتر سعی کرد دنبال آن جنس صدایی که مطلوبش بود، بگردد.

می‌گوید: اولا عرض کنم که با صدای آقای شجریان به موسیقی سنتی علاقه‌مند شدم و ایشان را خیلی دوست دارم؛ استاد بی‌نظیری هستند و واقعا به ایشان ارادت دارم. الان هم بیمار هستند و دوست ندارم این جبهه‌گیری علیه شجریان باشد که سرمایه این مملکت است. من بیشتر مشکلات را از چشم خانه موسیقی می‌بینم.

استاد شجریان هم ساز ساخت - اینجا را با لبخند می‌گوید - خب دیگر، ١٦تا هم ساز ساخت.... نمایشگاه...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 1, کاربر: 0, مهمان: 1)

عقب
بالا