زاد روز شخصیت های معروف هری پاتر

Zɦɨℓム

کاربر برتر
کاربر برتر
عضویت
12/11/18
ارسال ها
1,667
امتیاز واکنش
15,491
امتیاز
40,573
محل سکونت
No where
بیشتر از ۱۵ سال از انتشار اولین کتاب هری پاتر می گذرد و بیشتر از ۱۰ سال است که خوانندگان این مجموعه کتاب با شخصیت سیریوس بلک پدرخوانده هری و صمصمی ترین دوست پدر هری پاتر آشنا شده اند. در این سالها اطلاعات تکمیلی فراوانی درباره شخصیت های کلیدی داستان اعلام شده اما چیزی که در بین همه این سالها کسی جز خود خالق این مجموعه داستان ها از آن اطلاع نداشت تولد سیریوس بلک بود.طبق گفته خود خانم رولینگ گویا درخواست ها برای اعلام این روز از طرف طرفداران هری پاتر زیاد بوده است.

تیم راگبی (فوتبال آمریکایی) کشور اسکاتلند امروز یک مسابقه حساس و بین الملی را با تیم کشور ساموآ در مسابقات جام جهانی این بازیها داشت. همونطور که میدونیم خانم رولینگ اسکاتلندی هستند و امروز قبل از شروع این مسابقه در توئیتر خود نوشته بودند که:

بیرون از نیوکاسل اسکاتلند و ساموآ مسابقه دارند، اگر بیشتر توئیت های شما در حمایت از اسکاتلند باشه شما تاریخ تولد سیریوس را خواهید داشت.
و تنها چند ساعت بعد که تیم اسکاتلند بازی را برد ملکه ما به گفته اش عمل کرد و این توئیت را منتشر کرد:

ما بردیم!!!!!!!! و سیریوس بلک متولد سوم نوامبر هست.
و از اینجاست که نتیجه گیری ها و تحلیل ها شروع میشه. با تاریخی که امروز اعلام شده باید گفتش که سیریوس از همه اعضای گروه چهارنفره غارتگر ها (سیریوس بلک، جیمز پاتر، ریموس لوپین و پیتر پتی گرو که چهار دوست صمیمی در هاگوارتز بودند و نقشه غارتگر را ساختند) بزرگتر بوده و تنها عضو این گروه هست که در سال ۱۹۵۹ به دنیا آمده است. ما میدونیم که سوروس اسنیپ ۹ژانویه ۱۹۶۰ (شنبه ۱۸ دیماه ۱۳۳۸)، لیلی اونز ۳۰ ژانویه ۱۹۶۰ (شنبه ۹ بهمن ماه ۱۳۳۸)، ریموس لوپین ۱۰ مارس ۱۹۶۰ (پنج شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۳۸) و جیمز پاتر ۲۷ مارس ۱۹۶۰ (یکشنبه ۷ فروردین ماه ۱۳۳۹) به دنیا آمده اند. و از آنجایی که سیریوس با این اشخاص همکلاس بوده و در یک سال همگی به سنی رسیدند که می توانستند در هاگوارتز تحصیل کنند و با این نکته که اون در سه ماهه پایانی سال میلادی به دنیا آمده است از نظر عدد سال تولد، از سایر اعضای گفته شده یکسال عقب تر است که میشه سال ۱۹۵۹ (۱۳۳۸) و این به این معنی هست که تولد دقیق این شخصیت ۳ نوامبر ۱۹۵۹ (سه شنبه ۱۱ آبان ماه ۱۳۳۸) به دنیا آمده است. قابل ذکر است که تاریخ تولد پیتر پتی گرو هنوز اعلام نشده است.

اما در کنار تاریخ تولد سیریوس باید این نکته هم یاد آور بشیم که برخی از طرفداران که تحقیق درباره شخصیت ها میکنند در جریان هستند که بیشتر اعضای خانواده سنتی و اصیل بلک نام آنها از روی اطلاعات علم نجوم و ستاره شناسی انتخاب شده است به عنوان مثال نام سیریوس اسم دخشان ترین ستاره آسمان در علوم ستاره شناسی هستش و بلانریکس نام سومین ستاره درخشان در صور فلکی شکارچی است. هنوز اطلاعاتی از خانم رولینگ منتظر نشده که به چه دلیلی نام سیریوس از طرف والدین وی برای این شخصیت انتخاب شده است اما خب با توجه به اینکه سیریوس نام درخشان ترین ستاره منظومه شمسی است و با توجه به تاریخ تولدش که در برج فلکی عقرب به دنیا آمده کار برای علاقه مندان به این بحث را کمی آسان تر میکنه و دست آنها را باز تر میگذاره.
 
بالا