قفسه کتاب _راز پرونده مختومه|آگاتا کریستی _

ASaLi_Nh8ay

کاربر خبره
کاربر خبره
عضویت
7/18/18
ارسال ها
9,653
امتیاز
78,373
سن
17
محل سکونت
خیآبآنِ بَهآر| کُوچِه اُردیبهِشت| پِلآکِ 1

کتاب راز پرونده مختومه، رمانی نوشته ی آگاتا کریستی است که نخستین بار در سال 1931 انتشار یافت. خانم ویلت و دخترش، در یک بعد از ظهر سرد زمستانی، میزبان جلسه ای برای احضار روح هستند. آن ها به انجام این کار مشغول می شوند و روح احظار شده به آن ها می گوید که کاپیتان ترولیان مرده است. آیا این جادوی سیاه است یا فقط یک شوخی عجیب و تشویش آور؟ تنها راه فهمیدن این موضوع این است که به سراغ کاپیتان بروند. متأسفانه، خانه ی او شش مایل از اینجا فاصله دارد و به دلیل این که بارف شدید برف راه ها را مسدود کرده، یک نفر باید داوطلب شود و پیاده به سمت خانه ی کاپیتان برود. سرگرد برنبی برای انجام این کار اعلام آمادگی می کند و به سوی خانه ی دوستش به راه می افتد. او در آنجا در می یابد که گفته ی روح، حقیقت دارد. امیلی ترفوسیس که نامزد برادرزاده ی کاپیتان ترولیان است، برای فهمیدن حقیقت پشت این ماجرا به همراه پلیس دست به کار می شود.

قسمت هایی از کتاب راز پرونده مختومه

این روزها هیچکس هنر زندگی کردن را بلد نیست... رسیدن به قطارها، قرارهای مختلف، خالی کردن وقت برای انجام این همه چیز-تمامش بی معنی است. اگر از من بپرسی، آدم باید با طلوع خورشید از خواب بیدار شود، هر وقت دلش می خواهد غذا بخورد، و هیچ وقت خودش را به زمان یا تاریخ مشخصی محدود نکند. اگر آدم ها به من گوش می دانند، می توانستم چگونه زندگی کردن را یادشان دهم.

گریه کردن از روی اختیار، اصلا دستاورد آسانی نیست.

«به هیچکس نباید بگی، باشه؟» امیلی این را گفت در حالی که می دانست هیچ راه دیگری برای شروع صحبت روی کره ی زمین وجود ندارد که به اندازه ی این جمله بتواند توجه و همدلی شنونده را برانگیزد.
 
بالا