قفسه کتاب _جشن هالووین|آگاتا کریستی_

ASaLi_Nh8ay

کاربر خبره
کاربر خبره
عضویت
7/18/18
ارسال ها
9,653
امتیاز
78,373
سن
17
محل سکونت
خیآبآنِ بَهآر| کُوچِه اُردیبهِشت| پِلآکِ 1

کتاب جشن هالووین، رمانی نوشته ی آگاتا کریستی است که اولین بار در سال 1969 به چاپ رسید. در یک مهمانی هالووین، دختری سیزده ساله به نام جویس به دیگران می گوید که یک بار شاهد ارتکاب یک قتل بوده است. وقتی هیچکس حرفش را باور نمی کند، او با عصبانیت و خیلی سریع مهمانی را ترک می کند. اما فقط پس از چند ساعت، جسد بی جان جویس در خانه اش پیدا می شود. در آن شب، از هرکول پوآرو خواسته می شود تا فرد شرور در مهمانی را پیدا کند اما او ابتدا باید دریابد که در این پرونده با یک قتل سر و کار دارد یا این که قتل های بیشتری نیز در کار بوده است. پوآرو باید به همراه دوستش، آریادن الیور، از نوجوانانی کله شق بازپرسی کند و با موضوعاتی عجیب و غریب سر و کله بزند. در رمان جشن هالووین، شم کارآگاهی و هوش بالای پوآرو یک بار دیگر برای حل جنایتی هولناک به کمک او خواهد آمد.

قسمت هایی از کتاب جشن هالووین

پوآرو، راضی و خوشحال از چیزهایی که دستگیرش شده بود، منزل دوستش را ترک کرد. اطلاعاتی که لازم داشت دم دست بود. از این لحاظ مطمئن بود. اسپنس را به موضوع علاقه مند کرده بود و او هم وقتی سراغ چیزی می رفت، ول نمی کرد. افسر بازنشسته بخش تحقیقات جنایی اسکاتلندیارد بود و همین شهرت و افتخار باعث شده بود خیلی از پلیس های محلی هم با او دوست باشند.

جویس، دختر سیزده ساله ی بلندقدی بود که سنش بیشتر به نظر می رسید. حالا هم آمده بود سیب ها را ببرد. ولی به محض این که لگن را بلند کرد، دو تا از سیب ها افتادند و قل خوردند و درست جلوی پای خانم آلیور ایستادند، طوری که انگار با اشاره یا حرکت دست جادوگری جلوی پای خانم آلیور متوقف شدند.

حقیقتش را بخواهید... من جشن امشب را جشن هالووین نمی نامم، گو این که در اصل همان جشن هالووین است. منتها با توجه به سن و سال مهمانان ترجیح می دهم آن را مهمانی مثبت یازده بنامم. چون تمام شرکت کنندگان از مرز یازده سالگی گذشته و اکثرشان به تازگی مدرسه ی ابتدایی را تمام کرده اند و قرار است به راهنمایی بروند
 
بالا