قفسه کتاب _وحشت در خانه آخر|آگاتا کریستی_

ASaLi_Nh8ay

کاربر خبره
کاربر خبره
عضویت
7/18/18
ارسال ها
9,653
امتیاز
78,373
سن
17
محل سکونت
خیآبآنِ بَهآر| کُوچِه اُردیبهِشت| پِلآکِ 1

کتاب وحشت در خانه آخر، رمانی نوشته ی آگاتا کریستی است که اولین بار در سال 1932 وارد بازار نشر شد. به نظر می رسد که قاتلی مصمم، زنی جوان را که به تازگی از چندین اتفاق تهدیدآمیز جان سالم به در برده، هدف خود قرار داده است. و حالا این وظیفه ی هرکول پوآرو است که جان او را نجات دهد. پوآرو در حالی که تعطیلات را سپری می کند، با زنی جوان و زیبا به نام نیک باکلی آشنا می شود و شنیدن توصیفات این زن درباره ی «رویارویی های تصادفی اش با مرگ»، او را عمیقا به فکر فرو می برد. نیک برای پوآرو تعریف می کند که ابتدا ترمز ماشینش از کار افتاد، سپس در مسیری ساحلی، تخته سنگی به فاصله ی چند اینچی او به زمین پرتاب شد، و بعد از آن نیز، یک تابلوی نقاشی سقوط کرد و چیزی نمانده بود که او را در تختخواب له کند. بنابراین زمانی که پوآرو جای گلوله ای را بر روی کلاه نیک پیدا می کند، درمی یابد که این دختر به کمک او نیاز دارد. آیا پوآرو می تواند قبل از این که قاتل به هدفش برسد، هویت او را آشکار سازد؟

قسمت هایی از کتاب وحشت در خانه آخر

بدی، هیچ وقت بدون مجازات نمی ماند، موسیو. اما مجازات گاهی اوقات از نظرها پنهان می ماند.

تمایل داری که نامحتمل ترین اتفاق ها را در نظر بگیری. این، بدون تردید، از خواندن تعدادی بیش از اندازه زیاد از داستان های کارآگاهی نشأت می گیرد.

اتفاق 1: قاب عکس سنگینی که بالای سر تخت دوشیزه باکلی است، می افتد. اتفاق 2: تخته سنگی که در سر راه صخره ای وی بود، از بالای سرش سقوط می کند. اتفاق 3: ترمز اتومبیل وی در سراشیبی تپه عمل نمی کند. اتفاق 4: گلوله ای به فاصله ی یک اینچ از کنار سر وی عبور می کند. اما قاتل بالقوه، مرتکب اشتباه بزرگی می شود، چون که او زمانی به قربانی خود شلیک می کند که در حال صحبت با هرکول پو آرو است.
 
بالا