• موارد قبل از ارسال عکس:

1- با توجه به چندین تذکر از کارگروه مصادیق مجرمانه (فیلترینگ) به عکس ها لطفا قبل ازارسال عکس دقت کنید که عکس ارسالی از نظر پوشش، مناسب باشد و برای سایت ایجاد مشکل ننماید. (بازبودن بالا تنه، پایین تنه، سرشانه ها)

2- در صورت مشاهده عکس های مورد دار بلافاصله گزارش را زده تا تیم یک رمان بررسی لازم را انجام دهند.

3- در صورت مشاهده عکس های مورد دار زیاد از یک کاربر، کاربر فوق مسدود و تمام پست های این شخص پاک خواهد شد.

4-دقت فرمایید که تعداد عکس های ارسالی در هر پست باید بین 3 تا 5 عکس باشد و تعداد ارسالی در هر تاپیک کمتر از 4 پست نباشد.

5-از ارسال هر گونه تاپیک تکراری و اسپم خودداری بفرمایید.

آموزشی ۵ نکته ویرایش عکس طبیعت حرفه ای

• نویسنده موضوع ¦[☆ Atrin ☆]¦›
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 6
  • بازدیدها 261
  • کاربران تگ شده هیچ

¦[☆ Atrin ☆]¦›

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
15/11/18
ارسالی‌ها
11,938
پسندها
10,896
امتیازها
67,173
مدال‌ها
23
سطح
23

• نویسنده موضوع
۵ نکته ویرایش عکس طبیعت حرفه ای

nature-photography-editing-tips-01.jpg

شما می توانید بر نور، ترکیب بندی، و تنظیمات دوربین مسلط باشید، اما هنوز هم یک چیز هست که برای عکاسی طبیعت حرفه ای به آن نیاز دارید: ویرایش عکس. درست مثل یک پولیش کاری و جلا دادن نهایی، ویرایش چیزی است که باعث می شود عکس های طبیعت شما بدرخشند. در این آموزش، من قصد دارم نکاتی را در مورد ویرایش عکس های طبیعت با شما به اشتراک بگذارم تا متوجه شوید که دقیقا چطور می توانید عکس های طبیعت (منظره و حیات وحش) خود را ویرایش کنید و بهبود ببخشید.
ویرایش عکس (پس پردازش) چیزی است که یک حس نهایی به تصاویر شما اضافه می کند. اینگونه است که شما یک تصویر کمی کسل...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : ¦[☆ Atrin ☆]¦›

¦[☆ Atrin ☆]¦›

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
15/11/18
ارسالی‌ها
11,938
پسندها
10,896
امتیازها
67,173
مدال‌ها
23
سطح
23

• نویسنده موضوع
۱
برای تاکید بر سوژه اصلی خود، کادر را صاف و کراپ کنید
اولین نکته:

اگر عکس طبیعت شما کج است، پس خوب نیست. مهم نیست محتوای آن چقدر عالی باشد.

این مسئله به خصوص برای عکس های منظره مشکل ساز است، که در آن خط افق کج خیلی واضح و مشخص است.

می دانید، یک عکس کج بی نظم و شلخته است. باعث می شود بیننده گرفتار عدم تعادل شده و سوژه اصلی را فراموش کند.

بنابراین اولین کاری که باید برای ارتقاء سطح کیفیت عکس های طبیعت خود انجام دهید این است:

بررسی کنید تا مطمئن شوید که عکس شما صاف است. و اگر نیست، آن را صاف کنید! تقریبا تمام برنامه های ویرایش عکس، ابزارهای صاف کردن تصویر را دارند، بنابراین از آنها استفاده کنید.

من عکس این قو را با نگه داشتن دوربین در دست گرفتم، و در...

¦[☆ Atrin ☆]¦›

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
15/11/18
ارسالی‌ها
11,938
پسندها
10,896
امتیازها
67,173
مدال‌ها
23
سطح
23

• نویسنده موضوع
۲
برای جذابیت بخشیدن به تصویر، رنگ های سیاه را کاهش داده و رنگ های سفید را افزایش دهید
اگر فکر می کنید که عکس های طبیعت شما کمی تخت به نظر می رسند، ممکن است یک مشکل رایج داشته باشید:

کنتراست کم.

عکس های کم کنتراست به طور کلی جذاب نیستند. تفاوت واضحی بین سوژه و پس زمینه وجود ندارد، بنابراین به نظر می رسد که کل عکس با هم ترکیب شده است.

لنزک: کنتراست (contrast) = تضاد بین روشنایی و تاریکی.

خوشبختانه، این مشکل را می توان تقریبا به راحتی با کمی پس پردازش برطرف کرد!

اول از همه، هر برنامه ویرایش عکس یک اسلایدر کنتراست دارد. برای ویرایش سریع، این اسلایدر را افزایش دهید.

با این حال، من از یک چیز کمی کنترل شده تر استفاده می کنم.

به عنوان مثال، در لایت روم من...

¦[☆ Atrin ☆]¦›

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
15/11/18
ارسالی‌ها
11,938
پسندها
10,896
امتیازها
67,173
مدال‌ها
23
سطح
23

• نویسنده موضوع
۳
سوژه خود را با کمی Healing یا Cloning تمیز کنید
اکنون وقت این است کمی تنظیمات دقیق انجام دهید.

بسیاری از سوژه های عکاسی طبیعت را می توانید کمی تمیز کنید. چون آنها معمولا گرد و خاک یا لکه هایی دارند که ظاهر کلی عکس شما را خراب می کنند.

به عنوان مثال، من اغلب عکس هایی که از گل ها می گیرم را تمیز می کنم. سوراخ هایی که حشرات با جویدن در گلبرگ ها به جای گذاشته اند، یا نوک گل هایی که شروع به پژمرده شدن کرده اند. و اگر بخواهم اینها را دست نخورده بگذارم، حواس بیننده را از عکس کلی پرت می کنند.

nature-photography-editing-tips-06.jpg

اگر شما از پرنده ها عکاسی می کنید، در مورد تمیز کردن محیط اطراف پرنده فکر کنید. اغلب...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] - JiMin -

¦[☆ Atrin ☆]¦›

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
15/11/18
ارسالی‌ها
11,938
پسندها
10,896
امتیازها
67,173
مدال‌ها
23
سطح
23

• نویسنده موضوع
۴
با تنظیمات رنگ، پالت خود را ساده کنید
در عکاسی طبیعت، من طرفدار سادگی ام:

عکس های ساده تر به طور کلی بهتر هستند.

اما این مسئله فقط در مورد ترکیب بندی صدق نمی کند، بلکه برای رنگ نیز صادق است.

به عبارت دیگر، برای به دست آوردن یک عکس خیره کننده، شما باید سعی کنید تعداد رنگ هایی که در عکس می گنجانید را محدود کنید. وجود یک تا سه رنگ در عکس خوب است. چهار رنگ حد نهایی است.

از این گذشته، رنگ ها یک حس بی نظمی (شلوغی) به صحنه می دهند، که دقیقا همان چیزی است که شما نمی خواهید.

خوشبختانه، بعد از گرفتن عکس ها می توانید بر روی ساده سازی پالت رنگ خود کار کنید.

nature-photography-editing-tips-07.jpg

تنها کاری که باید...

• Like

¦[☆ Atrin ☆]¦›

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
15/11/18
ارسالی‌ها
11,938
پسندها
10,896
امتیازها
67,173
مدال‌ها
23
سطح
23

• نویسنده موضوع
۵
از یک تفکیک تُن ظریف استفاده کنید تا ظاهر درخشانی به تصویر خود بدهید
این آخرین توصیه من برای پس پردازش عکاسی از طبیعت است:

از تکنیک تفکیک تُن ها (split toning) به صورت جزئی استفاده کنید.

این تکنیک به شما اجازه می دهد تا یک رنگ را برای اضافه کردن به سایه ها، و یک رنگ را برای اضافه کردن به هایلایت ها یا قسمت های روشن تصویر خود انتخاب کنید.

به عنوان مثال، می توانید یک رنگ زرد به هایلایت ها اضافه کنید، و کاری کنید که رنگ های سفید تصویر خیلی گرم به نظر برسند:

nature-photography-editing-tips-10.jpg

سپس می توانید یک رنگ آبی به سایه ها اضافه کرده، و بخش های تیره تصویر را بسیار سرد کنید...

¦[☆ Atrin ☆]¦›

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
15/11/18
ارسالی‌ها
11,938
پسندها
10,896
امتیازها
67,173
مدال‌ها
23
سطح
23

• نویسنده موضوع
م
مراحل بعدی
ویرایش عکس های طبیعت چیزی است که باید حتما در نظر بگیرید.

بنابراین من پیشنهاد می کنم یک جریان پس پردازش ثابت داشته باشید که به شما اجازه می دهد تصاویر خود را به پتانسیل نهایی شان برسانید.

nature-photography-editing-tips-12.jpg

به این ترتیب واقعا یک مجموعه نمونه کار عکاسی طبیعت برجسته و درخشان ایجاد خواهید کرد.

شما فکر می کنید کدام مرحله از ویرایش عکس های طبیعت مفیدتر است؟ لطفا در قسمت نظرات برایمان بنویسید.

نویسنده: جیمیز دمپسی (Jaymes Dempsey)

• Like

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 1, کاربر: 0, مهمان: 1)

عقب
بالا