قواعد و دستور زبان جامع هندی

• نویسنده موضوع ISET1
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 29
  • بازدیدها 2,523
  • کاربران تگ شده هیچ

ISET1

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
13/7/17
ارسالی‌ها
3,867
پسندها
14,689
امتیازها
61,873
مدال‌ها
19
سطح
24

• نویسنده موضوع
اصطلاحات ضروری:

سلام:Namastay
خداحافظ:Namaskaar
صبح بخیر:Gud Morning Madadagaar
شب بخیر:Shubh Raatri
بله:Theek
خیر:Nehi
واقعا:Vaastuv Mein

ISET1

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
13/7/17
ارسالی‌ها
3,867
پسندها
14,689
امتیازها
61,873
مدال‌ها
19
سطح
24

• نویسنده موضوع
مکالمه بین افراد:

اسم شما چیه:Aapaka Naam Kya Hai
من مریم هستم:Main Maryam Hoon
تو مریم هستی:Tum Maryam Hai
از ملاقات با شما خوشبختم:Aapase Milakar Achchhalaga
حالتون خوبه:Kya Hall Hai
من خوبم:Main Theek Hoon
اهل کجایی:Aap Kahaan Se Hain
من اهل ایرانم:Main Iran Se Hoon
من از ایران هستم:Main Iran Se Hoon
من در ایران هستم:Main Iran Mein Hoon

ISET1

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
13/7/17
ارسالی‌ها
3,867
پسندها
14,689
امتیازها
61,873
مدال‌ها
19
سطح
24

• نویسنده موضوع
کلمات ضروری دیگه:

بعدی:Agala
آها:Aha
هستم:Hoon
بودم:Hoom
در:Mein
خانه:Ghar
از:Se
دختر:Lad Kee
پسر:Lad Kaa
اینجا:Vahaan
کجا:Kahaan

ISET1

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
13/7/17
ارسالی‌ها
3,867
پسندها
14,689
امتیازها
61,873
مدال‌ها
19
سطح
24

• نویسنده موضوع
مکالمه بین افراد:

او کجاست:Vah Kahaan Hai
تو اینجایی:Tume Vahaan hoon

تو اینجا بودی:Tume Vahaan Hoom
من اینجام:Main Vahaan Hoon
من اینجا بودم:Main Vahaan Hoom
من عاشق هستم:Main Pyaar Mein Hoon
تا فردا:Vaastuv Mein

.ARMIN

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
13/5/19
ارسالی‌ها
11,805
پسندها
5,886
امتیازها
60,919
مدال‌ها
23
سطح
18

هندی ها به 19هزار و500 زبان سخن می گویند
دهلی نو-ایرنا- سازمان ثبت احوال و سرشماری هند در جدیدترین گزارش خود اعلام كرد بر اساس داده ها، مردم مناطق مختلف این كشور به بیش از 19 هزار و 500 زبان تكلم می كنند.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای 'ان دی تی وی'، درهند با جمعیت یك میلیارد و 210میلیون نفر 121 زبان مادری وجود دارد كه هر یك از آنها در میان 10 هزار نفر و یا بیشتر رایج است.
این سازمان اعلام كرد با توجه به اینكه نژادهای گوناگونی در این كشور زندگی می كنند و ازدواج بین افراد متعلق به...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : .ARMIN

VITTORIA

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
28/6/20
ارسالی‌ها
1,776
پسندها
22,399
امتیازها
46,373
مدال‌ها
23
سطح
28

در جدول زیر لیست حروف الفبای زبان هندی را مشاهده میکنید که به ترتیب و همراه با تلفظ فارسی آنها نوشته شده اند.

Hindi

نکته! زبان هندی دارای ۱۲ عدد الف میباشد که مصارف مختلفی دارند یعنی بستگی به کلمه دارند که چگونه استفاده بشوند

امضا : VITTORIA
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها] bahareh.s

Wendy Son

کاربر سایت
کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
17/9/20
ارسالی‌ها
1,066
پسندها
16,853
امتیازها
37,073
مدال‌ها
16
سطح
24

هندی (मानक हिन्दी) اولین زبان رسمی هندوستان، همراه با زبان انگلیسی است و به عنوان یک زبان میانجی در سرتاسر شبه قاره هند و نیز بین هندی های پراکنده تعریف شده است. زبان هندی با دیگر زبانهای هندو آریایی مانند سانسکریت، اردو و پنجابی، و همچنین زبانهای هندوایرانیان و هندو اروپایی ها که به زبان های تاجیکی، پشتو، صربی کرواتی و انگلیسی حرف می زنند، ریشه ی مشترک دارد. حتی دانستن مقدمات زبان هندی به هر هدفی که باشد؛ خواه کسب و کار، و یا کنجکاوی خالص، به شما اجازه می دهد تا با بیش از ۱ میلیارد نفر در این سیاره ارتباط برقرار کنید و در زبان و فرهنگی غنی غوطه ور شوید.
گام ۱: الفبای هندی را بیاموزید

۱- با الفبای دیواناگری آشنا شوید. دیواناگری یک الفبای ابوگیدای هندی و نپالی است و اصلی ترین حروف...

امضا : Wendy Son

Wendy Son

کاربر سایت
کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
17/9/20
ارسالی‌ها
1,066
پسندها
16,853
امتیازها
37,073
مدال‌ها
16
سطح
24

گام ۲: گرامر هندی را بیاموزید

۱- با اسم ها در زبان هندی آشناتر شوید. اسم در زبان هندی برای اشیاء، مکان ها، احساسات، حیوانات و اشخاص به کار برده می رود. در زبان هندی، تمام اسم های هندی جنسیت دارند: مذکر (M) یا مؤنث (F). جنسیت اسم های هندی برای دانستن گرامر صحیح ضروری است؛ بنابراین هنگام یادگیری اسم های هندی باید جنسیت آنها را یاد بگیرید و به درستی از آنها در صحبت کردن استفاده کنید.

• یک قانون عمومی برای تشخیص جنسیت اسامی، بررسی آخرین حرفی است که کلمه را به انتها می رساند. اگر کلمه با आ (aa) ختم می شود مذکر است و آنهایی که به واژه ई (ee) ختم می شود مؤنث است. با این حال، این قانون استثناهای زیادی دارید؛ بنابراین مهم است که با تمرین و ممارست جنسیت تمام کلمه ها را بدانید و حفظ کنید...

Wendy Son

کاربر سایت
کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
17/9/20
ارسالی‌ها
1,066
پسندها
16,853
امتیازها
37,073
مدال‌ها
16
سطح
24

گام ۳: لغات و عبارت های هندی را تمرین کنید

۱-یک دیکشنری هندی خوب بخرید. انتشارات دانشگاه آکسفورد، استاندارد طلایی واژه نامه های دیکشنری هندی-انگلیسی آکسفورد را منتشر می کند. در حالی که واژهنامه های کوچکتر جیبی را اگر فقط می خواهید یک یا دو کلمه را جستجو کنید، به کارتان می آید. اگر در مورد یادگیری زبان هندی به صورت رسمی؛ تصمیم جدی دارید، روی یک فرهنگ لغت آکادمیک بیشتر سرمایه گذاری کنید.

• دیکشنری های هندی آنلاین نیز در دسترس تان هستند. پروژه ی “دانشگاه دیکشنری های دیجیتال آسیای جنوبی” دربردارنده ی دیکشنری فرهنگ لغت اردو و کلاسیک هندی می باشد.
۲-روزهای هفته را یاد بگیرید: با لغت های اصلی آغاز کنید به این ترتیب می توانید متوجه شوید که چگونه مصوت ها و صامت ها در کنار هم یک...

Wendy Son

کاربر سایت
کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
17/9/20
ارسالی‌ها
1,066
پسندها
16,853
امتیازها
37,073
مدال‌ها
16
سطح
24

4- دانش خود را گسترش دهید.

۱- از درس های آنلاین استفاده کنید تا مهارت خود را بسنجید. چندیدن دانشگاه مختلف وجود دارد که درس های آنلاین رایگان آموزش هندی در اختیار کاربران خود قرار می دهد. درس های صوتی و تصویری را پیدا کرده و هر زمان که برای تان ممکن بود؛ بتوانید به زبان هندی گوش بدهید.

۲- کتاب آموزشی خوبی پیدا کنید. زمانی که با پایه ی واژگان و گرامر هندی آشنا شدید، نیاز دارید که منبع بهتری برای یادگیری بخش های پیچیده تر این زبان پیدا کنید. سعی کنید کتابی را پیدا کنید که سی دی های صوتی داشته باشد.

• پیشنهاد می کنیم این کتاب را تهیه کنید، تقریبا همه مهارت های زبان هندی را در خود دارد و تقریبا پرفروش ترین کتاب زبان هندی در ایران است!
۳- تاجایی که می توانید هندی یاد بگیرید...

عقب
بالا