• موارد قبل از ارسال عکس:
    1- با توجه به چندین تذکر از کارگروه مصادیق مجرمانه (فیلترینگ ) به عکس ها لطفا قبل ازارسال عکس دقت کنید که عکس ارسالی از نظر پوشش مناسب باشد که برای سایت ایجاد مشکل ننماید(باز بودن بالا تنه . پایین تنه.سرشونه ها
    2- در صورت مشاهده عکس های مورد دار بلافاصله گزارش را زده تا تیم یک رمان بررسی لازم را انجام دهند
    3- در صورت مشاهده عکس های مورد دار زیاد از یک کاربر کاربر فوق مسدود و تمام پست های این شخص پاک خواهد شد(حتما با قصد اقدام به این کار نموده است و

کاخ بزرگ مایا‌ها در مکزیک

¦[☆ Atrin ☆]¦›

مدیر ارشد
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد
عضویت
11/15/18
ارسال ها
11,783
امتیاز
63,973
محل سکونت
تهران
کاخ بزرگ مایا‌ها در مکزیک

بقایای این قصر به شش متر ارتفاع و ۵۵ متر درازا در شهر باستانی کولوبا در ایالت یوکاتان پیدا شده است. تصور می‌شود این ساختمان در دو دوره از تاریخ مایایی تا سال ۶۰۰ میلادی مورد استفاده قرار گرفته است.کشف

اوج قدرت تمدن مایا در آمریکای مرکزی قرن ششم پس از میلاد بوده است

باستان‌شناسان خرابه‌های یک قصر بزرگ را در مکزیک یافته‌اند و بر این باورند که قدمت این قصر به دوران تمدن مایایی در هزار سال پیش بر می‌گردد.

بقایای این قصر به شش متر ارتفاع و ۵۵ متر درازا در شهر باستانی کولوبا در ایالت یوکاتان پیدا شده است. تصور می‌شود این ساختمان در دو دوره از تاریخ مایایی تا سال ۶۰۰ میلادی مورد استفاده قرار گرفته است.

اوج قدرت تمدن مایا در آمریکای مرکزی قرن ششم پس از میلاد بوده است. تمدن مایایی تا پیش از تصرف این منطقه به دست اسپانیا رونق داشت.

کشف

این قصر در دو دوره از تاریخ مایا‌ها استفاده شده

مایا‌ها بر مناطق وسیعی که در حال حاضر شامل جنوب مکزیک، گواتمالا، بلیز و هندوراس می‌شود حکومت می‌کردند. موسسه ملی مردم‌شناسی و تاریخ می‌گوید این کاخ احتمالا در دو دوره از تاریخ مایا‌ها مورد استفاده قرار گرفته است.

باستان‌شناسان همچنین چهار بنا را در میدان مرکزی کولوبا بررسی می‌کنند: یک محراب، بقایای دو ساختمان مسکونی و یک سازه گرد که تصور می‌شود اجاق باشد.

آلفردو باررا، باستان‌شناس به خبرگزاری رویترز گفته است: "این تنها اول کار است و ما تازه در حال کشف یکی از حجیم‌ترین سازه‌ها در این مکان هستیم. "

به دلیل نگرانی در مورد صدمات ناشی از باد و خورشید به محل، که در نزدیکی کنکون، مرکز گردشگری در کارائیب است، طرفداران حفظ منابع طبیعی درصدد احیای جنگل در بخش‌هایی از کولوبا هستند.
منبع: بی بی سی
 
بالا