مرتضی فرهادنیا: تلاش کردم نمایش ایرانی را به ایرانی بودن آن بازگردانم

• نویسنده موضوع Hope
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 2
  • بازدیدها 65
  • کاربران تگ شده هیچ

Hope

ناظر ارشد رمان + منتقد ترجمه
پرسنل مدیریت
ناظر ارشد رمان
تاریخ ثبت‌نام
22/11/21
ارسالی‌ها
3,820
پسندها
20,363
امتیازها
53,173
مدال‌ها
44
سطح
29

• نویسنده موضوع
  • پرسنل مدیریت

مرتضی فرهادنیا: تلاش کردم نمایش ایرانی را به ایرانی بودن آن بازگردانم​

مرتضی فرهادنیا، کارگردان نمایش «عشق در پیری» گفت هنگام انتخاب این متن برای اجرا، اولین موضوعی که در ذهن من به وجود آمد، این بود که چه‌کار کنم که نمایش ایرانی را که در حال دور شدن از ساختار اجرایی ایرانی خود و حرکت به‌سوی ساختار غربی است، به ایرانی بودن آن بازگردانم.

بهنام حبیبی: نمایش در همه انواع و گونه‌هایش در ایران، تاریخی پربار و راهی پرفرازونشیب را پیموده است تا در زندگی امروز ما جایگاه خود را همچنان حفظ کند. بخشی از این تاریخ را مؤیدالممالک فکری ارشاد در نمایشنامه «عشق در پیری»، به تصویر کشیده است و مرتضی فرهادنیا نیز خردادماه امسال، در تالار سنگلج تهران آن را به...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : Hope

Hope

پرسنل مدیریت
ناظر ارشد رمان
تاریخ ثبت‌نام
22/11/21
ارسالی‌ها
3,820
پسندها
20,363
امتیازها
53,173
مدال‌ها
44
سطح
29

• نویسنده موضوع
  • پرسنل مدیریت
ما در دنیای مدرن زندگی می‌کنیم، پس باید بدانیم که هنر مدرن دیگر قائم‌به‌ذات نیست. در این دیدگاه، تماشاکن با پاسخ‌های دریافت‌شده‌اش از نمایش، از تالار خارج نمی‌شود، بلکه با پرسش‌های بیشتری، تالار نمایش را ترک می‌کند.

attach2023063520446514418000.jpg

من نیز، نمایش خود را در تماشاخانه‌ای روی صحنه می‌برم که به اجرای گونه‌های نمایش ایرانی شناخته شده ‌است. اولین موضوعی که در ذهن من به وجود آمد، این بود که چه‌کار کنم که نمایش ایرانی را که در حال دور شدن از ساختار اجرایی ایرانی خود و حرکت به‌سوی ساختار غربی است، به ایرانی بودن آن بازگردانم. مهم‌ترین ویژگی‌های شناخته‌شده برای همه ما...

Hope

پرسنل مدیریت
ناظر ارشد رمان
تاریخ ثبت‌نام
22/11/21
ارسالی‌ها
3,820
پسندها
20,363
امتیازها
53,173
مدال‌ها
44
سطح
29

• نویسنده موضوع
  • پرسنل مدیریت
attach2023061495499962417995.jpg

برای گزینش عوامل اجرایی، شامل عوامل هنری و بازیگران و عوامل فنی پشت‌صحنه، چه روالی را طی کردید و آیا این عوامل هنرمندانی حرفه‌ای و یا از دانشجویان و هنرجویان رشته هنر هستند؟

اولین و مهم‌ترین اصل در گزینش عوامل اجرای این نمایش برای من، برگزیدن این عوامل از بین دانشجویان و یا هنرجویان این رشته بود. ازآنجاکه من در دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تهران مرکز، به تدریس اشتغال دارم و همچنین یک مدرسه سینمایی هم دارم، تلاش کردم تا همه عوامل را از دانشجویان دانشگاه آزاد و هنرجویان این مدرسه سینمایی برگزینم. هدف من از این کار این بود تا این دانشجویان و هنرجویان، بتوانند هنر نمایش را روی صحنه واقعی نمایش تجربه کنند. مدیریت...