• لازم به ذکر هست کلیه مطالب قرار داده شده در تالار ( اخبار و حقوق) و چه در مواردی که در تالار (دانلود نرم افزار های کامپیوتر) از دیگر منابع بوده و کاربران یک رمان جهت راحتی دیگر افراد موجود در انجمن اقدام به قرار دادن اخبار و نرم افزار نموده اند و اگر شما صاحب امتیاز این نرم افزار هستید کافی هست با ما تماس بگیرید

نقد و بررسی بازی بررسی بازی | Mortal Kombat 1

• نویسنده موضوع -Atlas
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 5
  • بازدیدها 88
  • کاربران تگ شده هیچ

-Atlas

سرپرست تالار عمومی + گوینده انجمن
پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
26/1/22
ارسالی‌ها
8,391
پسندها
27,383
امتیازها
83,374
مدال‌ها
46
سطح
30

• نویسنده موضوع
  • مدیر
gamefa

گیمفا » بازی ویدیویی » مقالات بازی
نقد و بررسی بازی Mortal Kombat 1
آرمان زرمهر ۳ مهر ۱۴۰۲ - 12:53

سرانجام شاهد Mortal Kombat 1، نسخه‌ی جدید و ریبوتی تازه برای دنیای این مجموعه هستیم؛ اما این عنوان تا چه حد موفق عمل کرده است؟

تبلیغات
فرنچایز Mortal Kombat همیشه بخش مهمی از تجربه‌های گیمینگ من طی تمام سالیانی محسوب می‌شود که مخاطب این صنعت بوده‌ام و می‌دانم این مسئله برای بسیاری دیگر نیز صادق است. به عنوان یک طرفدار بسیار جدی بازی‌های مبارزه‌ای، Mortal Kombat از آن دسته آثاری است که با هر نسخه‌ی تازه، ساعات متداوم و زیادی از تمرین، سرگرمی و هیجان را به من ارائه می‌داد و حالا نوبت به آن رسیده است که دوباره به نقطه‌ ابتدایی برگردیم و تاریخ را از نو بنویسیم.

MK1 نه...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : -Atlas

-Atlas

پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
26/1/22
ارسالی‌ها
8,391
پسندها
27,383
امتیازها
83,374
مدال‌ها
46
سطح
30

• نویسنده موضوع
  • مدیر
به عنوان مثال، یکی از برجسته‌ترین این تفاوت‌ها که ED Boon خالق این مجموعه نیز طی مصاحبه‌ها بر آن تاکید داشت، این است که حال Sub Zero و Scorpion با هم برادر هستند و در حالی که شاهد حضور Bi-Han در نقش Sub Zero هستیم، اما Kuai Liang اسکورپین جدید است و از همین رو شاهد روایتی کاملا متفاوت از این کاراکتر در این خط زمانی خواهید بود و تقریبا می‌توان گفت این مسئله برای تمامی شخصیت‌ها به نوعی صادق است.

همین انعطاف‌پذیری در پرداختن به شخصیت‌ها باعث شده است شاهد کاراکترهایی بسیار جذاب باشیم، به عنوان مثال شخصا همیشه Liu Kang و شخصیت‌پردازی او را بسیار کلیشه‌ای تلقی می‌کردم، به طوری که اعتقاد داشتم در طول دهه‌های زندگی این مجموعه، آنچنان تغییرات مناسب در راستای پرورش و حرکت بیشتر او رو به...

-Atlas

پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
26/1/22
ارسالی‌ها
8,391
پسندها
27,383
امتیازها
83,374
مدال‌ها
46
سطح
30

• نویسنده موضوع
  • مدیر
شخصا در ابتدا Striker را در کنار کاراکتر اصلی خود، Johnny Cage، قرار دادم (همیشه علاقه‌ی خاصی به Striker داشتم) و سعی کردم به برآمدی مناسب از این دو کاراکتر برسم اما در نهایت به دلیل خصلت سرعتی Johnny در مرحله‌ی بهینه‌سازی متوجه شدم Striker شخصیتی مناسب برای کمبوها و چگونگی عملکرد من با Johnny نیست.

از همین رو مسیرم را به سمت یافتن یک مکمل بهتر آغاز کردم و در نهایت متوجه شدم Kano و حرکات او می‌تواند یک کمئو مکمل عالی برای زنجیره‌ی کمبوهای من باشد؛ بنابراین پس از یافتن کمئویی که با آن احساس راحتی می‌کردم، به سراغ مرحله‌ی بهینه‌سازی و آزمون و خطای کمبوهایم وارد شدم. لازم به ذکر است که حال شما دارای دو حالت Grab نیز هستید، یکی مخصوص کاراکتر اصلی‌تان است و دیگری به کمئو شما اختصاص...

-Atlas

پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
26/1/22
ارسالی‌ها
8,391
پسندها
27,383
امتیازها
83,374
مدال‌ها
46
سطح
30

• نویسنده موضوع
  • مدیر
بخش شخصی‌سازی کاراکترها نیز همچنان در این عنوان حاضر است، اما متاسفانه نسبت به قسمت یازدهم بسیار سطحی‌تر بوده و عمق بسیار کمتری دارد؛ به طوری که به نظر می‌رسد سازندگان تصمیم گرفتند در این زمینه چندین قدم به سمت عقب بردارند.

در بازی قبلی یکی از بخش‌هایی که شخصا به شدت درگیر آن بوده و برایم بسیار جذاب جلوه می‌کرد، امکان شخصی‌سازی بسیار گسترده‌ی کاراکترها بود که در راستای آن دائما به دنبال تجربه‌ی مود Towers of Time و آنلاک کردن تکه‌های Gear تازه برای کاراکترهای مورد علاقه‌ام بودم و به نظرم این بخش یکی از برجسته‌ترین برتری‌های MK 11 نسبت به MK 1 است؛ متاسفانه در این بخش شاهد پسرفت‌هایی هستیم.

با این وجود، همچنان می‌توان گفت سازندگان تنوع در آیتم‌های شخصی‌سازی را حفظ کرده‌ و همچنین...

-Atlas

پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
26/1/22
ارسالی‌ها
8,391
پسندها
27,383
امتیازها
83,374
مدال‌ها
46
سطح
30

• نویسنده موضوع
  • مدیر
بنابراین می‌توان گفت Invasions دقیقا همانند مود مناسب برای Grind و به دست آوردن آیتم‌های جدید عمل می‌کند که حالا با رنگ و لعاب و خصوصیاتی جالب به شما ارائه می‌شود و با ایجاد پیچش‌های مختلف در مبارزات این بخش، سعی می‌کند تنوع خودش را حفظ کرده و الگوی مبارزه‌ای شما را نیز به چالش بکشد.

Invasions مود مهمی محسوب می‌شود، زیرا نه تنها پلیر از طریق آن آیتم‌های ظاهری جدیدی به دست می‌آورد، بلکه می‌تواند به صداهای Announcer تازه دست یافته و حتی برخی از مبارزان کمئو نیز از طریق این بخش قابل آنلاک کردن هستند.

همچنین، این بخش از طراحی محیط کلی بسیار جذابی نیز برای هر یک از نقشه‌هایش برخوردار بوده و شما در حین حرکت در نقشه‌های مختلف، می‌توانید کاراکترهای گوناگون را مشاهده کنید که حس پویایی...

-Atlas

پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
26/1/22
ارسالی‌ها
8,391
پسندها
27,383
امتیازها
83,374
مدال‌ها
46
سطح
30

• نویسنده موضوع
  • مدیر

Mortal Kombat 1
Mortal Kombat 1 به طور همزمان تجربه‌هایی آشنا و تازه را در این فرنچایز ارائه می‌دهد و می‌توان تقریبا با اطمینان گفت که در راستای رسیدن به اهداف اصلی حود از جمله ارائه یک تجربه‌ مبارزه‌ای عمیق و درگیرکننده عالی عمل می‌کند. با این وجود، مشکلات بخش آنلاین می‌توانند تا حد زیادی روی تجربه‌ شما تاثیر بگذارند و حتی تا حدی آزاردهنده جلوه کنند. به طور کلی اما، همچنان تجربه‌ای عالی و سرگرم کننده در دل این اثر برای طرفداران قدیمی و جدید Mortal Kombat و به طور کلی ژانر مبارزه‌ای وجود دارد که به هیچ عنوان نباید آن را از دست داد.

نکات مثبت:
تعلیق عالی داستان و روایت آن و استفاده‌ی بهینه از پتانسیل‌های یک داستان «ریبوت»
شخصیت‌پردازی‌های جذاب و متفاوت
تنوع بسیار بالای فهرست...

عقب
بالا