آموزشی چگونه عنوانی مناسب برای رمان انتخاب کنیم؟

• نویسنده موضوع ❥لیلیِ او
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 1
  • بازدیدها 60
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

❥لیلیِ او

منتقد انجمن + مدیر آزمایشی کتاب
پرسنل مدیریت
مدیر آزمایشی کتاب
تاریخ ثبت‌نام
10/7/21
ارسالی‌ها
1,665
پسندها
20,619
امتیازها
43,073
مدال‌ها
22
سطح
28

• نویسنده موضوع
  • مدیر
عنوان مناسب نقش زیادی در موفقیت یک اثر دارد، دغدغه انتخاب عنوانی به‌یادماندنی را همه‌ی نویسنده‌ها دارند، بعضی وسواس بیشتری به خرج می‌دهند و بعضی هم سریع‌تر و راحت‌تر به نتیجه می‌رسند.

گاهی اوقات اسم رمان حین نوشتن شکل می‌گیرد و گاهی باید عرق بریزم تا به نتیجه برسیم.

جعفر مدرس صادقی دربارۀ انتخاب اسم داستان می‌گوید:

عنوان داستان هم مثل اسم یک بچه‌ای است که متولد می‌شود. من اعتقاد دارم که بچه خودش اسم خودش را از توی شکم مادرش می‌آورد بیرون. پدر و مادر باید حواسشان را جمع کنند و همان اسمی را که بچه با خودش می‌آورد بیرون روی او بگذارند. اگر این اسم را پیدا نکنند و هی به این در و آن در بزنند و از روی کتاب اسم پیدا کنند، آن‌وقت آن اسمی که انتخاب می‌کنند نچسب و تصنعی از آب...​

لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : ❥لیلیِ او

❥لیلیِ او

منتقد انجمن + مدیر آزمایشی کتاب
پرسنل مدیریت
مدیر آزمایشی کتاب
تاریخ ثبت‌نام
10/7/21
ارسالی‌ها
1,665
پسندها
20,619
امتیازها
43,073
مدال‌ها
22
سطح
28

• نویسنده موضوع
  • مدیر
من گاه پیش ‌آمده به خاطر عنوانی که داشته‌ام، چیزی نوشته‌ام و در اصل برای دکمه کت دوخته‌ام.

برایت از روشی می‌گویم که اخیراً برای انتخاب نام یک کسب‌وکار آن را به کار گرفته‌ام.

اینجا هم فهرست‌ها به کمک ما می‌آیند؛ قبلاً درباره اهمیت فهرست‌ها نوشته‌ام، اگر دوست داشتی نگاهی به آن بینداز.

گام عملی:

۱

یک لیست درست کن و توی آن اسم صد تا از بهترین رمان‌هایی را که دوست داری بنویس.

برای نوشتن چنین لیستی می‌توانی به فهرست‌های مختلف شاهکارهای ادبی مراجعه کنی.

پس‌ازآن هرازگاهی به این لیست نگاه کن و ببین چرا این عنوان‌ها به نظرت جذاب هستند.

۲

بعد از تهیه لیست اول، بدون اینکه کاری خاصی با آن داشته باشی، یک لیست دیگر درست کن و از یک تا صد عدد بزن، بعد به هر ضرب‌وزوری شده صد عنوان...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

آخرین ویرایش
امضا : ❥لیلیِ او
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.