مباحث متفرقه نگاهی به نویسندگان بزرگ با نام های مستعار

• نویسنده موضوع Armita.sh
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 11
  • بازدیدها 69
  • کاربران تگ شده هیچ

Armita.sh

منتقد ادبیات + کاربر فعال سرگرمی
پرسنل مدیریت
مدیر تالار کتاب
تاریخ ثبت‌نام
3/6/22
ارسالی‌ها
2,341
پسندها
19,292
امتیازها
46,373
مدال‌ها
40
سطح
24

• نویسنده موضوع
  • مدیر

لوییس کارول

نام شناخته ی شده ی خالق داستان های «آلیس در سرزمین عجایب» و «درون آینه و آنچه آلیس آنجا دید»، در واقع نام مستعار «چارلز لاتویج داجسون» بود. «داجسون» به عنوان پژوهشگر و استاد دانشگاه در آکسفورد، اهمیت زیادی برای حریم شخصی خود قائل بود—به خصوص وقتی پای آثار ادبی اش به میان می آمد. او دو بخش نخست نام خود را به لاتین تبدیل کرد و نام «کارولس لودوویکس» را به وجود آورد. «داجسون» سپس جای این دو را با هم عوض کرد و آن را دوباره به انگلیسی بازگرداند، و به این صورت نام «لوییس کارول» به دنیا آمد.

وقتی امروز صبح از خواب بیدار شدم، می دانستم چه کسی هستم، اما فکر می کنم از آن موقع تا حالا باید چندین بار تغییر کرده باشم. از کتاب...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

Armita.sh

منتقد ادبیات + کاربر فعال سرگرمی
پرسنل مدیریت
مدیر تالار کتاب
تاریخ ثبت‌نام
3/6/22
ارسالی‌ها
2,341
پسندها
19,292
امتیازها
46,373
مدال‌ها
40
سطح
24

• نویسنده موضوع
  • مدیر

پابلو نرودا

«نرودا» با نام واقعی «ریکاردو الیسر نفتالی ریس باسوآلتو» در حدود سال 1920 و در زمانی که نوشتن برای ژورنالی به نام «سِلوا آسترال» را آغاز کرد، نام مستعار خود را برگزید. او به منظور اجتناب از جدال با خانواده، که با حرفه ی او مخالف بودند، این نام مستعار آشنا را با نگاهی به اسم شاعر اهل چک-اسلوواکی «یان نرودا» به کار گرفت. او در سال 1946 به شکل قانونی نام خود را به «پابلو نرودا» تغییر داد تا زندگی اش در دنیای واقعی، با هویت شاعرانه و سیاسی اش که در طول سال ها شکل گرفته بود، سازگاری بیشتری داشته باشد.

در زیر ستیغ های سر برافراشته ی آتشفشان، در آغوش سپیدپوش کوهساران، در عرصه ی آبگیرها، تالاب ها، دریاچه های ژرف، در فراخای خاموش و...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.