مشاوره ۱۷ نکته‌ای که درمورد خلاقیت نمی‌دانستید

• نویسنده موضوع LACRIMOSA
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 2
  • بازدیدها 178
  • کاربران تگ شده هیچ

LACRIMOSA

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
24/10/19
ارسالی‌ها
1,783
پسندها
17,112
امتیازها
46,373
مدال‌ها
7
سطح
0

• نویسنده موضوع
۱. شما هم خلاق هستید، درست مانند دیگران
خیلی از افراد در مورد خلاقیت خود تردید دارند. این دیدگاه کاملا اشتباه است. بی‌اغراق، همه‌ی ما خلاق، باهوش و توانمند هستیم. خلاقیت فقط به خلق آثار هنری در حد پیکاسو یا نواختن قطعه‌ای موسیقی مانند باخ ختم نمی‌شود.

وقتی مادری در تربیت فرزند خود، از روشی خلاقانه استفاده می‌کند، به همان اندازه وارد فرایندی خلاق شده است. سایر فعالیت‌هایی که به‌نظر عادی و معمولی می‌آیند هم دقیقا به همین ترتیب است. شما می‌توانید در روابط‌تان، حل مسائل، چیدن کمد لباس‌هایتان و ایده‌های مختلف، خلاق باشید و متفاوت عمل کنید.

پس خودت را دست‌کم نگیر دوست من. تو همان اندازه خلاق هستی که من و من هم به همان اندازه خلاق هستم که تو. بستر و جایگاهی که خلاقیت هر...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : LACRIMOSA
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها] .f.sh

LACRIMOSA

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
24/10/19
ارسالی‌ها
1,783
پسندها
17,112
امتیازها
46,373
مدال‌ها
7
سطح
0

• نویسنده موضوع
۶. ایده‌های خلاقانه را آزاد کنید
ایده‌های خوب و خلاق را ابراز کنید. شاید نتیجه‌ی مطرح‌کردن ایده‌ای خوب چندان که انتظار دارید، به‌خوبی پیش نرود یا نتیجه در ذهن و روی کاغذ خیلی بهتر از عمل باشد، اما مهم نیست.

مهم این است که جرئت ابراز داشته باشید و با تخلیه و آزادکردن افکار خود مسیری پُررفت‌و‌آمد از ایده‌های ناب و تازه در ذهن‌تان ایجاد کنید.

۷. سبک و سلیقه‌ی خود را پیدا کنید
لامپ روشن و خاموش

زمینه‌ی مورد‌علاقه‌ی فعالیت‌تان هر چه که هست، باید در آن تمرین کنید. این تمرین از طریق پیگیری مطالب، اخبار و هر آنچه که پیرامون علاقه‌مندی‌هایتان وجود دارد، شکل...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] .f.sh

LACRIMOSA

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
24/10/19
ارسالی‌ها
1,783
پسندها
17,112
امتیازها
46,373
مدال‌ها
7
سطح
0

• نویسنده موضوع
۱۲. خلق بدون ریزبینی را تجربه کنید
برای افزایش مداوم خلاقیت‌تان باید تلاش کنید تا از ریزبینی و نکته‌سنجی‌هایی که مانع از به‌پروازدرآمدن ذهن برای بروز خلاقیت می‌شوند، دور بمانید.

داشتن و طراحی چهارچوب و چشم‌انداز برای ورود به فرایند خلاق کافی است. اگر مدام در پی نتیجه و نگران اظهارنظرهای دیگران باشید، قدرت خلق را از دست خواهید داد.

۱۳. خلق در تنهایی به‌وقوع می‌پیوندد
ایده‌های خلاقانه

یادتان باشد که خلاقیت با غوطه‌ورشدن در افکار عمیق انفرادی شکل می‌گیرد. همکاری، فعالیت گروهی و جلسات طوفان فکری اگرچه بسیار مفید هستند و می‌توانند ایده‌ها و مسیرهای تازه‌ای در...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] .f.sh
عقب
بالا