آموزشی همه چیز در مورد رمـان‌نویسی

• نویسنده موضوع مهدیه احمدی
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 33
  • بازدیدها 4,544
  • کاربران تگ شده هیچ

آیا تاپیک مفید هست یا نه

• خوبه

رای 35 79.5%
  • ارزش نداره.

رای 0 0.0%
  • بیشتر توضیح بده

رای 9 20.5%
  • تاپیک رو ببند

رای 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    44
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

مهدیه احمدی

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
23/6/18
ارسالی‌ها
2,701
پسندها
50,561
امتیازها
66,873
مدال‌ها
42
سطح
38

• نویسنده موضوع
چند نفر پرسیدن چیکار کنیم تا اتفاقای رمان خیلی واقعی باشه، خواننده خسته نشه وقتی داره رمان رو می‌خونه از چند صفحه الکی رد نشه. من می‌خوام خط به خط رمانم جذاب باشه برای خواننده‌هاش. حالا چیکار کنم؟
برای این سوال باید بگم، توصیف قوی، مهارت در دیالوگ‌نویسی، انتخاب ایده، شروع جذاب، انتخاب گره‌های مناسب و به دور از کلیشه چه گره اصلی، چه گره‌های کوچک که قراره روند رمان رو کندتر و زیباتر کنند.
تمام این‌ نکات برای داشتن رمانی جذاب مهم و واجب هست

به طور مثال من اگر رمانی اجتماعی دارم می‌نویسم باید بگردم ببینم آیا این ایده و یا گره‌ای که انتخاب کردم می‌تونم در رابطه...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : مهدیه احمدی

مهدیه احمدی

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
23/6/18
ارسالی‌ها
2,701
پسندها
50,561
امتیازها
66,873
مدال‌ها
42
سطح
38

• نویسنده موضوع

نکاتی در رابطه با توصیف
شخصیتی که خلق می‌کنید شاید در حین زندگی،کار،تفریح،درس خواندن و یا گذراندن مدت حبسش‌ در زندان باشد.از همین الان می‌توانید انتخاب موضوع داستان را بر نحوه‌ی زندگی شخصیت و مکان‌هایی که می‌تواند در آن‌ها ایفای نقش کند به وضوح ببینید و بعد از آن ساختار طرح داستان و وقوع رویدادهای داستان را.

شاید بخواهید اردوگاه اسیران جنگی مکان اصلی داستان شما و محل وقوع رویدادهای اصلی آن باشد؛آن‌وقت داستان شما و نوع تاثیری که آن مکان (اردوگاه)بر شخصیت‌ها می‌گذارد مسلما با تصویر زندانی که می‌سازید و چند زندانی با جرم قتل و یا ت*جاوز به عنف در آن انتظار اعدام را می‌کشند متفاوت است.

حواس پنجگانه
مکان در داستان به تناسب داستانی که می‌نویسید...

آخرین ویرایش

مهدیه احمدی

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
23/6/18
ارسالی‌ها
2,701
پسندها
50,561
امتیازها
66,873
مدال‌ها
42
سطح
38

• نویسنده موضوع

سلام به دوستان خوبم
بعد مدت خیلی طولانی دلم برای این تاپیک تنگ شده بود. البته چند تا از دوستان هم در این مدت که نبودم سوال پرسیدن که من به علت مشغله ای که داشتم نتونستم پستی توی تاپیک آپ کنم.

امروز یک پست کوتاه می ذارم شاید سوال برخی دوستان باشه در رابطه با این موضوع:
یکی از دوستان پرسیده بود که من هر وقت رمان می نویسم گاهی اواسط رمان حس می کنم محتوی رمان اصلاً جذاب نیست. حتی از ادامه منصرف میشم. و گاهی با اینکه دوست دارم رمانم رو به پایان برسونم اما نیمه رها می کنم و دیگه سراغش نمی رم.
می خوام بدون هیچ گزاف گویی بگم وقتی پیرنگ...

مهدیه احمدی

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
23/6/18
ارسالی‌ها
2,701
پسندها
50,561
امتیازها
66,873
مدال‌ها
42
سطح
38

• نویسنده موضوع

سلام خدمت عزیزان همراه
جهت توضیح یک نکته کوتاه برای تایپ رمان

عزیزان سلام گاهس توی نوشتن از علائم نگارشی بیش از حد استفاده میشه. علائم نگارشی در رمان باید در صورت لزوم استفاده بشه تا فهم و خواندن متن رمان برای خواننده راحت و قابل فهم باشه. اگر هیچ علائمی گذاشته نشه خواننده گیج میشه و گاهی مجبور به دوباره خوانی متن میشه. اما اگر زیاد از حد هم استفاده بشه باز هم متن گیج کننده میشه. پس سعی کنید در تایپ و یا نوشتن رمان در صورت لزوم از علائم نگارشی استفاده کنید.
یک موضوع دیگه حروف ربط هست
مخصوصاً حرف ربط ( واو )
توی بعضی رمان ها دیدم که نویسنده چند خط رمان نوشته و به جای علائم نگارشی و یا...

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
عقب
بالا