کارگاه گفت‌وگو اتاق پرسش و پاسخ در مورد رمان‌نویسی | انجمن یک رمان

• نویسنده موضوع Afsaneh.Norouzy
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 314
  • بازدیدها 28,728
  • کاربران تگ شده هیچ

ZARY MOSLEH

نویسنده انجمن + منتقد انجمن
پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
11/7/20
ارسالی‌ها
1,534
پسندها
14,403
امتیازها
35,373
مدال‌ها
33
سطح
20

• مدیر
سلام خسته نباشید . ببخشید به نظرتون ارزش این هست که ریسک کنیم و رمان رو اول به صورت انلاین بزاریم یا کل رمان رو به صورت کامل در سایت ها بزاریم . چون من موضوع رمانم تقریبا جدیده و دوس ندارم از روی موضوع کپی برداری شه. چون خودم مورد هاییو دیدم که رمان اصلی مال یکی دیگه س ولی فرد دیگه ای توی تلگرام چنلشو با رمان بالامیبره
سلام عزیزم شما هم همین‌طور
به‌نظرم اول که نباید آنلاین‌نویسی رو فقط از این جنبه بررسی کنید، حین پارت‌گذاری شما می‌تونید مخاطب‌های خوبی جذب کنید و با نظرای اونا توی نوشتن رمانتون دلگرم شید و راه عالی‌تری رو توی نوشتن رمانتون طی کنید.
در مورد کپی شدنش هم، باید بگم من دیدم که از رمان‌های کامل شده‌ی روی سایت‌ها هم کپی...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

ZARY MOSLEH

پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
11/7/20
ارسالی‌ها
1,534
پسندها
14,403
امتیازها
35,373
مدال‌ها
33
سطح
20

• مدیر
سلام من خیلی وقته رمانم تموم شده و برای بازبینی نهایی رفته اما هنوز منتشر نشده کسی می دونه چقدر طول می کشه
سلام عزیزم. یه مدتی طول می‌کشه چون رمان‌ها به ترتیب برای روی سایت رفتن آماده می‌شن، اما در تلاشیم رمان‌ها رو با سرعت بیشتری روی سایت بفرستیم. ازتون بابت شکیبایی‌تون طی این مدتی که طول می‌کشه تا رمانتون بره روی سایت، خیلی ممنونم⁦♡

امیر احمد

کاربر سایت
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
20/6/23
ارسالی‌ها
270
پسندها
2,568
امتیازها
13,813
مدال‌ها
9
سطح
11

با سلام.
سوالی دارم، از چه راه‌هایی می‌توان دیالوگ‌نویسی را در یک داستان بهتر کرد، طوری که به اندازه و با منولوگ برابر باشد؟( چون خودم موقع نوشتن دچار این مشکل می‌شم، همش هر چی دقت می‌کنم دیالوگ‌های داستانم چندان به اندازه کافی نیست یا نسبت به مونولوگ‌ها کمتر هست.)

ZARY MOSLEH

پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
11/7/20
ارسالی‌ها
1,534
پسندها
14,403
امتیازها
35,373
مدال‌ها
33
سطح
20

• مدیر
با سلام.
سوالی دارم، از چه راه‌هایی می‌توان دیالوگ‌نویسی را در یک داستان بهتر کرد، طوری که به اندازه و با منولوگ برابر باشد؟( چون خودم موقع نوشتن دچار این مشکل می‌شم، همش هر چی دقت می‌کنم دیالوگ‌های داستانم چندان به اندازه کافی نیست یا نسبت به مونولوگ‌ها کمتر هست.)
سلام، وقتتون بخیر
در ابتدا که علاوه بر تعادل اندازه، دیالوگ و مونولوگ باید توی موضوعاتی همچون حجم توصیفات و اطلاعات و بار ادبی هم با هم تعادل داشته باشن.
دیالوگ باید به اندازه خودش اطلاعات و توصیفات مناسبی رو داشته باشه و به دور از مکالمات روزمره، بار ادبی خوبی داشته باشه درست مثل مونولوگ‌ها.
شما می‌تونید مکالمات کاراکترها با خودشون رو بین مونولوگ‌های طولانی‌تون قرار...

امیر احمد

کاربر سایت
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
20/6/23
ارسالی‌ها
270
پسندها
2,568
امتیازها
13,813
مدال‌ها
9
سطح
11

سلام، وقتتون بخیر
در ابتدا که علاوه بر تعادل اندازه، دیالوگ و مونولوگ باید توی موضوعاتی همچون حجم توصیفات و اطلاعات و بار ادبی هم با هم تعادل داشته باشن.
دیالوگ باید به اندازه خودش اطلاعات و توصیفات مناسبی رو داشته باشه و به دور از مکالمات روزمره، بار ادبی خوبی داشته باشه درست مثل مونولوگ‌ها.
شما می‌تونید مکالمات کاراکترها با خودشون رو بین مونولوگ‌های طولانی‌تون قرار بدید، یا برای توصیفات از دیالوگ‌ها کمک بگیرید. مثلاً میخواید گرمای هوا رو توی تابستون توصیف کنید و بگید کاراکتر از این فصل خوشش نمیاد. این رو بسپرید به گفته‌های خودش، مثل یه همچین دیالوگی:
- پختم توی این هوای مزخرف! متنفرم از تابستون.
می‌تونید برای دادن اطلاعات از دیالوگ‌ها...

عقب
بالا