اختلال اختلال شخصیت اجتنابی؛ چرا مجرد ماندم؟

RiRa-M

گوینده انجمن + مدیر بازنشسته
گوینده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/11/20
ارسالی‌ها
2,416
پسندها
18,148
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع
همه ما در کودکی نیاز داریم که نسبت به افراد مهم زندگی مانند والدین دلبستگی داشته باشیم اگر شرایط سالم باشد دلبستگی ما از نوع ایمن خواهد بود و اگر که شرایط ناسالم باشد ممکن است که دلبستگی ما از نوع ناسالم و بی قراری و اجتنابی باشد.

اختلال شخصیت اجتنابی؛ چرا مجرد ماندم؟

یکی دیگر از دلایل مجرد ماندن جوانان، اختلال شخصیت اجتنابی‌ست. عزیزان در همین ابتدا بگوییم که ما هم می‌دانیم از دلایل مهم ازدواج نکردن، وضعیت اقتصادی حاکم در این روزهاست. اما هدف ما در این مطالب این است به‌غیر از درنظر گرفتن مسائل اقتصادی، دیگر دلایل و مشکلات جوانان را بررسی کنیم.

همه ما در کودکی نیاز داریم که نسبت به افراد مهم زندگی مانند والدین...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

آخرین ویرایش
امضا : RiRa-M

RiRa-M

گوینده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/11/20
ارسالی‌ها
2,416
پسندها
18,148
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع
ویژگی‌های اختلال شخصیت اجتنابی
۱. چون بسیار از انتقاد تایید نشدن یا طرد شدن می‌ترسد از فعالیت‌هایی که نیاز به رابطه با افراد زیادی دارد دوری می‌کند.
۲. بجز با افراد خاصی که از آن‌ها خوششان می‌آید مایل به ارتباط با فرد دیگری نیست.
۳. به خاطر احساس شرم و یا ترس از مسخره شدن، از بیان دنیای ذهنی و درونی خودش حتی با افرادی که با آن‌ها رابطه بسیار نزدیک و صمیمانه دارد خودداری می‌کند.
۴. در موقعیت‌های اجتماعی دائماً نگران این موضوع است که درباره او چه فکری می‌کنند آیا طردمی ود ویا یا مورد انتقاد قرار می‌گیرد؟
۶. به خاطر فرار از احساس شرمندگی وارد فعالیت‌های جدید نمی‌شود و اهل ریسک نیست.
۷. آن‌ها معمولا ظاهر آرام و خوبی دارند، معمولاً ساکت هستند و زیاد اهل حرف زدن نیستند، فردی درون گرا به...

RiRa-M

گوینده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/11/20
ارسالی‌ها
2,416
پسندها
18,148
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع
اختلال شخصیت اجتنابی و روابط زناشویی
افراد مبتلا به اختلال شخصیت اجتنابی در روابط زناشویی خود چگونه عمل می‌کنند؟
چون این افراد بسیار کم رو هستند و از رابطه صمیمی می‌ترسند تمام زحمت رابطه‌ها بر دوش همسرشان است. خانمی می‌گفت که وقتی میخواهیم جایی برویم، من باید هماهنگ کنم، من باید زنگ بزنم و حتی وقتی وارد خانه آشنایان می‌شویم اول من وارد می‌شوم و بعد همسرم وارد می‌شود.
اگر باچنین شخصی ازدواج کردید، شما هستید که باید تلفن کنید، شما قرار ملاقات می‌گذارید، شما در حسرت شنیدن کلمه عاشقانه و محبت آمیز از سمت او هستید.

او همیشه مقدار زیادی فاصله را با شما حفظ می‌کند و با وجود اینکه تمام تلاش خودتان را می‌کنید به اندازه‌ای که تلاش می‌کنید ریسپانس نمی‌دهد.

آن‌ها به خودشان تلقین کرده‌اند که...

عقب
بالا