کودک چرا باید در مورد مرگ با کودک داغدار صحبت کنیم ؟

RiRa-M

گوینده انجمن + مدیر بازنشسته
گوینده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/11/20
ارسالی‌ها
2,416
پسندها
18,148
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع
هرچه بیشتر در مورد مرگ صحبت کنید و به کودک با مثال آوردن از گیاه و حیوانات بفهمانید معنی مرگ و تمام‌شدن زندگی چیست، فرزند شما کمتر از آن وحشت‌زده و گیج می‌شود.

چرا باید در مورد مرگ با کودک داغدار صحبت کنیم ؟

پسر پنج‌ساله الیسی در زندگی کوتاه خود با دو فقدان بزرگ روبه‌رو شده است، فرانکی، حیوان خانگی محبوبش و بعد از چندماه هم عمه او پس از مبارزه طولانی با سرطان درگذشت. الیسی می‌گوید: «ما هرشب برای عزیز از دست‌رفته دعا می‌کردیم؛ و من متوجه شدم پسرم به دلیل اینکه بعد از مرگ حیوان خانگی‌مان، مرتب در موردش صحبت کرده بود، بهتر توانست با درگذشت عمه‌اش کنار بیاید.»
روانشناسان می‌گویند توانایی ارتباط کلامی موثر درمورد مرگ...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر
امضا : RiRa-M

RiRa-M

گوینده انجمن + مدیر بازنشسته
گوینده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/11/20
ارسالی‌ها
2,416
پسندها
18,148
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع
ماندگاری مرگ چیزی است که بچه‌های خردسال سخت‌ترین درک را از آن دارند
اشلی شوپن، متخصص مهارت‌های زندگی کودک است که از همراهان بیماران بخش مراقبت‌های ویژه در بیمارستان کودکان فیلادلفیا حمایت‌های روانی می‌کند؛ او می‌گوید باید سعی کنید به فرزندتان کمک کنید تا مرگ را قبل از اینکه به‌طور خاص در زندگی‌شان اتفاق بیفتد، درک کنند. با بیان برخی چرخه‌ها در طبیعت شروع کنید. من اخیرا با فرزند سه‌ساله خود در مورد گیاه خانگی که خشک شد، صحبت کردم؛ گفتم او دیگر زندگی نمی‌کند و منظورم این است او دیگر نمی‌تواند آب بخورد یا با نورخورشید رشد کند. به او اطمینان دادم که آن گیاه نمی‌تواند دوباره برگردد؛ زیرا ماندگاری مرگ چیزی است که بچه‌های خردسال سخت‌ترین درک را از آن دارند. جودیت سیمون، روانشناس بالینی...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : RiRa-M
عقب
بالا